Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Corsa C 1.2 '02 - kontrolka silnika

06 Sty 2013 20:54 18066 11
  • Poziom 7  
    Witam
    Serdecznie proszę o pomoc. Dzisiaj podczas jazdy zapaliła mi się kontrolka silnika nie wiem jaka może być tego przyczyna. Gdy mój tato odkręcił korek od silnika to strasznie bulgotało i dymiło się a na korku było pełno jak by jakiegoś smaru albo czegoś takiego. Samochód dopiero kupiłam i był sprowadzony z Niemiec więc nie wiele o nim wiem. Z góry dziękuję za wskazówki. Pozdrawiam
  • Spec od samochodów
    Jechać na komputer do kogoś kto się na tym zna . Inaczej nie sprawdzisz .
  • Poziom 15  
    jakifgo koloru ten smar-musztarda?
    Płyn chłodniczy w oleju,niedobrze
  • Poziom 7  
    Tak kolor tego smaru to taka musztarda
  • Poziom 15  
    prawdopodobnie usczelka pod głowicą do wymiany,lub uszkodzona głowica.
    Tak czy inaczej głowica w góre
    Może sprzedający sie dołoży do naprawy :?:
  • Poziom 7  
    A proszę powiedz mi czy duże jest to koszt ?? może się orientujesz.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Nie dramatyzuj pit1976. Przede wszystkim auto do mechanika, który je prawidłowo podłączy do testera i odczyta błędy oraz przeprowadzi przegląd i pomiary parametrów pracy silnika.
    Bulgotanie zawsze będzie słyszalne jak przy pracującym silniku odkręcisz korek wlewu oleju. A tzw "majonez" mógł powstać jeśli auto jeździ na krótkich dystansach lub długo stało.
    Po zakupie oczywiście wymieniałaś płyny i paski? Przeprowadziłaś kontrolę układu hamulcowego i zawieszenia?
    O kosztach tutaj nie rozmawiamy, bo serwis dilerski zrobi to za tyle, polecany zakład za tyle, a pan Kaziu z garażu obok, co to się na autach zna zrobi za pół litra... Zanim zaczniesz rozbierać silnik, to jedź do kogoś, kto porządnie auto sprawdzi. Po co się pchać w koszta?
  • Poziom 15  
    ja nie dramatyzuje,wyciągam wniski na odległość.
    Oczywiście że auto do machanika
  • Poziom 7  
    Sluchajcie auto kupione w sobotę przed wigilią i do tego czasu stało bo nie miało blach próbnych więc jeździć nim nie mogłam i jeszcze nic w nim nie sprawdzałam. Jutro jadę do mechanika żeby wszystko sprawdził. Teraz przed chwilą zeszłam ponownie do auta i patrzę a w zbiorniku nie ma płynu od chłodnicy. Więc odkręciłam korek i po chwili ten płyn się wyrównał. I teraz juz zupełnie ogłupiałam.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Taki stan po pracy silnika?
    1. Jeśli odkręcałaś korek wlewu na gorącym silniku, to masz więcej szczęścia niż rozumu! Poczytaj sobie, czym grozi odkręcenie korka w gorącym układzie chłodzenia (podpowiem - punkt wrzenia i jego zależność od temperatury).
    2. To nic nadzwyczajnego, ale jednak nieciekawie wróży. To objaw zwiększonego ciśnienia gazów w układzie chłodzenia, który wpycha cięższy płyn niżej. A po spadku ciśnienia płyn powraca.
  • Poziom 7  
    Nie nie silnik był już zimny. Ale dziękuję za podpowiedź bo jestem tylko kobietą i o samochodach wiem tyle co nic.
  • Użytkownik usunął konto