Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ASUS Eee PC R101, Windows 7, znikająca partycja oraz jak usunąć QdataTrove?

qbiak1 06 Sty 2013 21:21 1584 3
  • #1 06 Sty 2013 21:21
    qbiak1
    Poziom 7  

Witam, potrzebuję pomocy w dość nietypowej sprawie - z góry dziękuję Państwu za okazaną pomoc.

Mój netbook: ASUS Eee PC R101, standardowo posiadający oryginalnego Windowsa 7 na ukrytej partycji (odzyskiwanie "świeżego" systemu przez klawisz F9 podczas bootowania), kilka razy już tak odzyskiwałem i nie było żadnych problemów.

Wczoraj przez przypadek uruchomiłem na komputerze program QdataTrove (zupełnie NIE przeznaczony dla mojego komputera!, to jakieś oprogramowanie do przywracania systemu w netbooku BenQ).

Efekt: podczas bootowania wyskakuje menu "Press Alt+F10 to enter QDataTrove...", niby nic takiego, ale w konsekwencji zniknęła również partycja D (uruchomiłem Acronis Disc Director, żeby sprawdzić co się stało, partycja ta oznaczona była jako NOT FORMATTED, sformatowałem jako NTFS, przypisałem literę D, system ją zaczął widzieć).

Po każdym kolejnym restarcie systemu partycja D znika.

Postanowiłem przywrócić Windowsa 7, przebiegło to bez najmniejszego problemu, jednak nadal wyskakuje menu "Press Alt+F10 to enter QDataTrove..." (i partycja D znika)

WŁAŚCIWE PYTANIE O POMOC: Jak wyrzucić to menu, te śmieci, które sam sobie w zasadzie wczoraj wgrałem i na której partycji ich szukać oraz jaki powinien być prawidłowy układ partycji?

Poniżej znajduje się zrzut ekranu z Acronis Disc Director - jeśli ktoś posiada tego laptopa w takiej samej konfiguracji proszę o informację jak domyślnie sformatować wszystkie partycje, aby wrócić do stanu fabrycznego.

Tak to wygląda:

Jedyne, czego się domyślam, to że program instalacji Windowsa 7 znajduje się na tej 15GB partycji (czy się mylę? - nie chciałbym ryzykować jej utraty). Mam nadzieję, że to całe świństwo, którego chciałbym się pozbyć nie siedzi właśnie na niej.
    Nie wiem też skąd w pozycji nr 3 znajduje się Unallocated oraz w pozycji 5 Local Volume (jednak Not formatted) - tak daleko moja wiedza sie sięga, czy tak miało być fabrycznie, czy może QdataTrove mógł je utworzyć?

Poniżej jeszcze zrzut ekranu podczas bootowania (zanim pojawia się pytanie o QdataTrove, tutaj wygląda wszystko ok, chyba nic związanego z Flashem, Alt+F2 nie należy robić?)

PS. Próbowałem znaleźć rozwiązanie na Elektrodzie, poprzez wyszukiwarkę, a także sporo googlałem - bez rezultatu.
    Pozdrawiam!

0 3
  • #2 06 Sty 2013 21:57
    pidar
    Spec od pamięci masowych

Co do uruchamiania "QdataTrove" spróbowałbym to usunąć za pomocą:
    RegRun Reanimator -> "Fix Problems..." i wybrać "Scan Windows Startup..." z zaznaczoną opcją "Use Deep Level .." przed restartem.

0
  • #3 07 Sty 2013 00:37
    qbiak1
    Poziom 7  

Niestety nie zadziałało, czy jest jeszcze jakieś inne rozwiązanie?

0