Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen C3 2008r benzynka - Pikanie niewiadomo dlaczego

06 Sty 2013 21:47 5613 9
  • Poziom 15  
    Witam

Auto nie jest moje ale narzeczonej ale chciałbym jej pomóc. Autko jak w temacie jeździ niby normalnie ale w nie regularny sposób siedząc w środku słychać pikanie. Autko jest o nowości u narzeczonej nie miało też wypadku. O czym w ogóle informuje takie pikanie? Błędów niema na komputerze a pikanie występuje czasami co dziennie a czasami tydzień nic, aktualnie zawsze pika przy zapalaniu auta tzn. przekręcam kluczyk oświecają się kontrolki jak zgasną, zapalam i jeszcze chwile świeci ikonka z silnika ale zanim zgaśnie słychać pip, często występuje to pikanie przy wrzucaniu wstecznego. Żarówki wszystkie sprawne. Jedyne co jeszcze zauważyłem a nie wiem czy to normalne to nawet jak się wyjdzie z auta i zamknie drzwi świeci się ikonka pod regulacja świateł. Co może dolegać temu autku???
  • Poziom 9  
    Odnawiam temat. U mnie w mojej C3 z 2006 roku 1,2 benzyna również pojawia się dziwne pikanie. Czasami jest to przy skręcie lub gdy jadę po "wyboistej" drodze, a czasami gdy zaczynam hamowanie. Czy ktoś wie co może być powodem?
  • Poziom 15  
    Możesz nagrać to pikanie? Robiłeś diagnostykę ? Zapala się jakaś kontrolka, wyświetla komunikat?
  • Poziom 9  
    W załączniku jest to pikanie. Czasami jest tak że przez 10km nie piknie ani razu, a czasami co kilometr. Jak widać również na filmie nie ma żadnej kontrolki NOWEJ, która by się zapaliła (kontrolki od poduszek świeciły się od czasu jego kupienia, a problem z pikaniem jest od około tygodnia) Na wyświetlaczu mam tylko zegar.

Żadnej diagnostyki nie robiłem (i nawet nie bardzo wiem jak:( )
  • Poziom 15  
    Diagnostyka w sensie podłączenie do komputera. W tym samochodzie wystepuje piknięcie jak zapala się rezerwa ?
  • Poziom 9  
    Nie sprawdzałem go na komputerze.
    Przy niskim poziomie paliwa i w momencie włączenia kontrolki paliwa jest podobny sygnał. Niestety ale według mnie problem nie leży w tym, ponieważ nawet gdy był świeżo po zatankowaniu to "pikanie" też występowało.
  • Poziom 15  
    W cytrynie od aktualnie żony założyłem wyświetlacz oraz orginalne radio zamiast zegarka który był w środkowej części deski i to wyjaśniło o co chodzi autku. Na tym wyświetlaczu jak piknie to wyświetla się komunikat o błędzie a którego niema w pamięci komputera jak się podepnie pod autko. U żony wyświetlało błąd lamp tylnych pomimo że żarówki wszystkie działały po oględzinach okazało się że wtyczki tych lamp ją wypalone czyli był słaby styk i się grzało.
  • Poziom 15  
    Uszkodzone żarówki pokaże oryginalne oprogramowanie - Lexia/DiagBox po wejściu w moduł BSI. Także podjedź do kogoś kto ma taki interfejs i niech Ci powie o co chodzi Cytrynie.
  • Poziom 15  
    Lexie posiadam i nic w pamięci bsi nie było a pikało mimo to. Błędów tymczasowych czy coś w tym stylu komp nie zapisuje tylko pika i wyświetla na wyświetlaczu.
  • Poziom 20  
    Mi to wygląda jak luz na zamku drzwi kierowcy i na chwilę włączy się piszczek, ten sam, który przypomina o konieczności wyłączenia świateł (przy otwarciu drzwi). Pewnie sytuacja zwiększa się, jak się jedzie po nierównej drodze albo drodze wyboistej. Zobaczył bym, czy pika jak się jedzie z wyłaczonymi światłami.