Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Citroen C3 2008r benzynka - Pikanie niewiadomo dlaczego

krg1 06 Jan 2013 21:47 12474 9
 • #1
  krg1
  Level 15  
  Witam

  Auto nie jest moje ale narzeczonej ale chciałbym jej pomóc. Autko jak w temacie jeździ niby normalnie ale w nie regularny sposób siedząc w środku słychać pikanie. Autko jest o nowości u narzeczonej nie miało też wypadku. O czym w ogóle informuje takie pikanie? Błędów niema na komputerze a pikanie występuje czasami co dziennie a czasami tydzień nic, aktualnie zawsze pika przy zapalaniu auta tzn. przekręcam kluczyk oświecają się kontrolki jak zgasną, zapalam i jeszcze chwile świeci ikonka z silnika ale zanim zgaśnie słychać pip, często występuje to pikanie przy wrzucaniu wstecznego. Żarówki wszystkie sprawne. Jedyne co jeszcze zauważyłem a nie wiem czy to normalne to nawet jak się wyjdzie z auta i zamknie drzwi świeci się ikonka pod regulacja świateł. Co może dolegać temu autku???
 • #2
  Newer
  Level 9  
  Odnawiam temat. U mnie w mojej C3 z 2006 roku 1,2 benzyna również pojawia się dziwne pikanie. Czasami jest to przy skręcie lub gdy jadę po "wyboistej" drodze, a czasami gdy zaczynam hamowanie. Czy ktoś wie co może być powodem?
 • #3
  marcias
  Level 15  
  Możesz nagrać to pikanie? Robiłeś diagnostykę ? Zapala się jakaś kontrolka, wyświetla komunikat?
 • #4
  Newer
  Level 9  
  W załączniku jest to pikanie. Czasami jest tak że przez 10km nie piknie ani razu, a czasami co kilometr. Jak widać również na filmie nie ma żadnej kontrolki NOWEJ, która by się zapaliła (kontrolki od poduszek świeciły się od czasu jego kupienia, a problem z pikaniem jest od około tygodnia) Na wyświetlaczu mam tylko zegar.

  Żadnej diagnostyki nie robiłem (i nawet nie bardzo wiem jak:( )
 • #5
  marcias
  Level 15  
  Diagnostyka w sensie podłączenie do komputera. W tym samochodzie wystepuje piknięcie jak zapala się rezerwa ?
 • #6
  Newer
  Level 9  
  Nie sprawdzałem go na komputerze.
  Przy niskim poziomie paliwa i w momencie włączenia kontrolki paliwa jest podobny sygnał. Niestety ale według mnie problem nie leży w tym, ponieważ nawet gdy był świeżo po zatankowaniu to "pikanie" też występowało.
 • #7
  krg1
  Level 15  
  W cytrynie od aktualnie żony założyłem wyświetlacz oraz orginalne radio zamiast zegarka który był w środkowej części deski i to wyjaśniło o co chodzi autku. Na tym wyświetlaczu jak piknie to wyświetla się komunikat o błędzie a którego niema w pamięci komputera jak się podepnie pod autko. U żony wyświetlało błąd lamp tylnych pomimo że żarówki wszystkie działały po oględzinach okazało się że wtyczki tych lamp ją wypalone czyli był słaby styk i się grzało.
 • #8
  marcias
  Level 15  
  Uszkodzone żarówki pokaże oryginalne oprogramowanie - Lexia/DiagBox po wejściu w moduł BSI. Także podjedź do kogoś kto ma taki interfejs i niech Ci powie o co chodzi Cytrynie.
 • #9
  krg1
  Level 15  
  Lexie posiadam i nic w pamięci bsi nie było a pikało mimo to. Błędów tymczasowych czy coś w tym stylu komp nie zapisuje tylko pika i wyświetla na wyświetlaczu.
 • #10
  nawracająca zgaga
  Level 20  
  Mi to wygląda jak luz na zamku drzwi kierowcy i na chwilę włączy się piszczek, ten sam, który przypomina o konieczności wyłączenia świateł (przy otwarciu drzwi). Pewnie sytuacja zwiększa się, jak się jedzie po nierównej drodze albo drodze wyboistej. Zobaczył bym, czy pika jak się jedzie z wyłaczonymi światłami.