Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Magnum DXI 500 - duże spalanie

PRYMUSD 06 Sty 2013 21:50 11916 9
  • #1 06 Sty 2013 21:50
    PRYMUSD
    Poziom 9  

Witam mam problem od pół roku z Renault Magnum DXI 500 2007 euro 5 silnik 13litrów, skrznia manual, cały czas jest dokładana kasa i bez efektu, spala 36-40 l n a100km. Kilometry mierzy dokładnie, rozmiar opon ok, wspolczynnik k w tacho ok, zawory ustawiane i cała reszta, przy 400000km okazało się że wałek rozrządu sie zaciera i rolki na dźwigienkach - wszystko zrobione, pompowtryski ok, podpinany pod kompa też nic nie wykazało, kierowca sprawdzony jeździł innymi autami miał najlepsze wyniki w spalaniu, tankowany zawsze pod korek i mierzony.Ad-blue ok, auto nie wozi ciężarów bo to autotransporter i dodatkowo dużo jeździmy na pusto, samochód ma gps gdzie widiać nie jest przeciągany na obrotach - delikatna jazda, chodzi po zachodzie cały czas autostrada, temperatura silnika ok, proszę o pomoc bo nam ręce opadły co prawda niektórzy mówią że magnum tak pali, dodam auto sprowadzone z włoch.

2 9
  • #3 08 Sty 2013 23:18
    Grupasilny
    Poziom 11  

Kolego też walczyłem z tą renią ale w automacie w naszym przypadku paliła jakieś 45l na 100km. Dopiero po wymianie intercoolera ( był przebity) i regeneracji pompo wtrysków spalanie spadło do 33L na 100Km.

1
  • #4 08 Sty 2013 23:33
    norrbi
    Poziom 17  

Zdradz sekret kto zrobi czteropinowe delphi ,bo z tego co wiem ,moze zamalo to nikt .

1
  • #5 09 Sty 2013 21:20
    PRYMUSD
    Poziom 9  

Z tego co ja wiem to czteropinowców nie robi nikt , a kolega pisze że robili, jedynie byłem z moimi pompami w lubartowie u gościa nazwisko włoch, sprawdził je i to co potrafił to tylko zrobił niby regenerację końcówek za 1700zł ,a pompy sprawdzał powiedział że są ok. A jeśli chodzi o intercooler to sprawdzany w serwisie w skoczowie cały układ doładowania po ciśnieniem jedynie dociągneli opaski i powiedzieli że jest ok. I dalej nic nie wiem, jedynie ktoś mi mówił że mogą być rozprogramowane kasety np. ktoś spawał przy aucie i może coś się przestawiło.

0
  • #6 09 Sty 2013 22:19
    norrbi
    Poziom 17  

I tu jest wał ,wymiana koncowek czy jakie kolwiek rozkrecenie,wymaga stolu sprawdzenia parametrow i nadania nowych kodow kalibracyjnych a robic a zrobic to jest roznica ,podjedz sprawdzimy zaradzimy tylko tak moge ci pomoc.

3
  • #7 05 Lut 2013 20:37
    GRUZIN63
    Poziom 1  

MAM PROBLEM Z DXI 480 AUTO ŁADNIE ODPALA PO PRZEJECHANIU ILUS KILOMETRÓ POD CIĘZAREM ZAPALA SIĘ PRZEKREŚLONY WTRYSK I TRACI NA MOCY ,CIŚNIENIE PODCZAS PRACY OK 6 BAR PO ZAPALENIU KOMUNIKATU SPADA NA OK 1,5 BAR SPRAWDZONE ZAWORY KULKOW E W ZBIORNIKACH NOWE FILTRY PALIWA SERWISOWE , NOWA POMPKA PALIWA ,NOWY ZAWÓR PRZELEWOWY I NIC

4
  • #8 07 Lut 2013 21:24
    norrbi
    Poziom 17  

Diagnostyka polega na sprawdzenie przyczyny usterki a nie wymiane wszystkiego na nowe .zapraszam

5
  • #9 05 Gru 2015 19:37
    iko01
    Poziom 10  

To ja wam powiem kto robi 4 pinowce :D

Ryszard Raszka z Bydgoszczy. 1150zl netto od sztuki.
    KOZAK!!! POLECAM

0
  • #10 06 Gru 2015 13:10
    keicam1991
    Poziom 18  

Pan Mroczek z Bochni bardzo dobrze też robi 4 pianowe :).

0