Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zasilacz do lenowo - podłączony do przetwornicy 24/230 przerywa

alwexim 06 Sty 2013 23:25 1563 2
  • #1 06 Sty 2013 23:25
    alwexim
    Poziom 2  

Witam, zmieniłem ostatnio laptopa Lenovo z Y550 na Y580 i pojawił się problem z zasilaniem z przetwornicy samochodowej 24/230. Posiadam przetwornicę firmy AZO o mocy 500 W. W momencie uruchamiania się wentylatora w przetwornicy zasilacz na chwilkę się wyłącza, co skutkuje chwilowym przygaszeniem ekranu. W starym zasilaczu tego efektu nie było. Podejrzewam, że mogą to być zakłócenia, gdyż na tamtym zasilaczu, na kablu przed wtyczką do laptopa był fabryczny filtr, a na tym takowego nie ma. W związku z tym mam pytanie: jak można by wyeliminować ten problem?

0 2
  • #2 12 Sty 2013 18:27
    Olek II
    Moderator

alwexim napisał:
    W momencie uruchamiania się wentylatora w przetwornicy zasilacz na chwilkę się wyłącza, co skutkuje chwilowym przygaszeniem ekranu

Po dokładnym przeczytaniu Twojego postu, wychodzi, że masz trochę za małej mocy przetwornicę. Tak opisałeś "trabel".
    Nie wiadomo gdzie masz podłączone kable do przetwornicy. Może jakiś spadek napięcia?

0
  • #3 12 Sty 2013 23:39
    alwexim
    Poziom 2  

Ta przetwornica po prostu tak działa, że pobierając z niej mały prąd nie uruchamia wentylatora, dopiero przy większym poborze wentylator w niej się włącza. Laptop jest właśnie w poborze prądu na pograniczu załączania wentylatora. Głównie chodzi mi o to czy są jakieś filtry które by zniwelowały te zakłócenia. W starym laptopie, z zasilacza dochodziło lekkie pobrzękiwanie, ale się nie wyłączał.

0