Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowa pralka 2013 - klasyczna czy parowa?

endol 07 Sty 2013 00:01 28644 15
  • #1 07 Sty 2013 00:01
    endol
    Poziom 2  

Witam Wszystkich Znawcw Tematu i Uzytkownikow,

w domu dogorywa 13-letnia pralka Gorenje Simple&Logical i przymierzam sie do zakupu nowego sprzetu. W domu 3 osoby. Dosc czeste pranie.

Troche przesiedzialem na necie i ... w sumie mam juz lekki zamet w glowie. MIELE, LG, SAMSUNG czy BOSCH. Ogolnie, wiadomo MIELE jest uwazane za najlepsze ale...najdrozsze. Ok. Jakosc i itp. kosztuje ale czy naprawde warto jesli za te same pieniadze mozna miec dodatkowe 2 wsadu w np. w drozszych modelach BOSCH-a. A jak z jakoscia LG - slyszalem o problemach z jakimis przelacznikami. W teście http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,11327049,...est_pralek_fundacji_Pro_Test__Tylko_dwie.html model LG F1480QDS wypadł najlepiej. Inny model ( LG WM1355HW ) prezentowany przez Kogo z Was ( przepraszam, nie pamietam przez Kogo ) nie jest chyba jeszcze dostepny ( a moze myle sie ) w Polsce. Na Samsunga trasznie psioczycie. W innym teście wygrała Beko model WMB +71443 PTE ( http://wartowybrac.pl/artykuly/sprzet-agd/test-pralek-w-2012-jego-zaskakujacy-wynik-203 ).

Zalezy mi na spokoju przez nastepne co najmniej 10 lat. Wole wydac od razu wiecej. Brak mi czasu na awarie i wszystko z tym zwiazane.

Proszę Was o radę w zakupie nowej pralki. Zastanawiam się nad :
    jednym z tańszych medele Miele ( np.W3241WCS LUB W3903 )
    albo
    BOSCH LOGIXX8 VarioPerfect WAS28743
    albo
    LG F1481TD
    albo
    LG F1480QDS - czy jest dostępna w Polsce?
    albo
    LG F1480TDS ( parowa )
    albo
    jakis nowy model Samsunga z "EcoBubble".

Czy Ktos z Was ma doswiadczenie z pralkami parowymi? Nadaja sie do malych lazienek?

A moze jednak cos innego?

Z gory wielkie dzieki !!![/syntax]

1 15
  • #2 07 Sty 2013 00:56
    r-maniac
    Poziom 14  

Także zastanawiam się nad wyborem nowej pralki. Z informacji zasięgniętych od pewnego doświadczonego już sprzedawcy sprzętu AGD dowiedziałem się, że jedyne warte uwagi marki to Miele, Siemens, AEG, Bosch, BEKO i Hotpoint Ariston. Może coś z tych firm? Zapewne istotnym wyznacznikiem jest tu jeszcze klasa produktu, a co za tym idzie, cena zakupu. Ciekawe co o tych markach sądzą serwisanci, która z tych firm jest na chwilę obecną najmniej awaryjna...

0
  • #3 07 Sty 2013 10:06
    Gorenje Professional
    Poziom 11  

A tak z czystej ciekawości pytamy :) skoro Gorenje spisywało się przez 13 lat to czemu nie rozważasz zakupu pralki Gorenje ?

-2
  • #4 08 Sty 2013 01:14
    endol
    Poziom 2  

Gorenje nie miało nigdy dobrych ocen. Dostałem w prezencie a z racji tego, że sprzęt wymieniam zazwyczaj tylko w razie wyższej konieczności. Taka chwila chyba już się zbliża. Za sużo pralka wydaje dziwnych odgłosów a na serwis nie ma co liczyć. Parę lat temu zabrali pralkę na ponad 2 miechy i ...oddali nienaprawioną. Mnie jakoś udało się przywrócić do życia.

0
  • #5 08 Sty 2013 07:00
    Gorenje Professional
    Poziom 11  

Endol,
    Co do ogółu Gorenje i ocen, kłócić się nie będę. Natomiast pralki z tym logiem mają najmniejszy stopień zgłoszeń do serwisu ze wszystkich sprzętów jakimi dysponują. Parę lat temu to Gorenje można powiedzieć, że serwisu nie mieli. Dziękuję za odpowiedź. :)

0
  • #6 08 Sty 2013 08:09
    astw
    Poziom 17  

"Zalezy mi na spokoju przez nastepne co najmniej 10 lat. Wole wydac od razu wiecej. Brak mi czasu na awarie i wszystko z tym zwiazane.

Proszę Was o radę w zakupie nowej pralki. Zastanawiam się nad :
    jednym z tańszych medele Miele ( np.W3241WCS". I właśnie to jest dobry wybór.

Gorenje też ma ciekawe pralki. Serwis jest bardzo komunikatywny: jak się do niego napisze maila - odpowie. Proszę zawsze sprawdzić jak z reakcją innych producentów, np. można to przetestować pytaniem rozbieralny zbiornik. Jeśli jakiś serwis nie odpisuje na pytania konsumenta o budowę pralki, to jaka będzie z nim współpraca w przypadku awarii?

Kupując pralkę Miele lub Gorenje wspieramy miejsca pracy w UE (RFN, Słowenia).

0
  • #8 06 Lut 2013 21:06
    Gregorio_1
    Poziom 2  

Też rozważam problem zakupu.
    Naprawdę dużo więcej można się dowiedzieć o sprzęcie czytając instrukcje obsługi, na mojej liście znajdują się:
    AEG L98699FL = Elektrolux EWF1408WDL
    Bosch WAY 28540PL = Siemens WM14Y540PL
    LG F1480TDS
    Hoover DST10146PG

Ja bym wziął Elektroluxa, ale jest prawie nieosiągalny. AEG prawie to samo ale 200-300 droższa, przez co jest mniej konkurencyjna. LG np. istrukcja to tragedia, szkoda bo pralka ma potencjał i na dzień dobry była moim faworytem i prawie ją kupiłem. Na razie żona czyta instrukcje, co z tego wyjdzie zobaczymy.

Dodano po 2 [minuty]:

A co do tematu Gorenje, to argument że mało ich trafia do serwisu nic Nam nie powie jak nie będzie porównania do sprzedaży. Taka tam logika.

0
  • #9 09 Kwi 2013 08:45
    kaskaq
    Poziom 10  

Z miele to nie miałam nigdy do czynienia. Ale wiem, że Big In to pralka klasyczna z funkcją prania parowego. Pralka ma pranie intensywne, wstępne, pranie parowe, odświeżanie parą, oraz bardzo przydatna funkcję 6 Motion do delikatnych tkanin. Nawet jest gdzieś filmik na YT pokazujący jak to wszystko działa.

0
  • #10 14 Kwi 2013 21:40
    antekch
    Poziom 20  

Parowe ,to se kup żelazko.Aby ręczniki i ścierki były wyprane ,a pralka wewnątrz czysta,trzeba użyć programu na 90 stopni przynajmniej co 10 prań.Inaczej będzie taki syf na bębnie i zbiorniku, że lepiej abyś nie widział co tam się dzieje.Mam zdjęcia pralek użytkowanych tylko na niskich temperaturach-masakra.

0
  • #11 14 Kwi 2013 21:55
    norb74
    Użytkownik obserwowany

Ja piorę ręczniki w 60 i są czyste. Raz w miesiącu używam programu do czyszczenia pralki, dodatkowo calgon i nie przejmuje się syfem w pralce. Z funkcji parowej jestem zadowolony i często z niej korzystam i polecam innym.

0
  • #12 15 Kwi 2013 06:59
    kaskaq
    Poziom 10  

Jak znam kilka osób, które mają w swoich pralkach pranie parowe to nikt, nie narzeka, a do odświeżania ubrań nadaje się idealnie. Może to zależy od producenta, ale watro zwracać uwagę czy pralka ma funkcje oczyszczanie bębna.

0
  • #13 08 Maj 2013 22:19
    oponka33
    Poziom 8  

Ręczniki raczej piorę w 60 stopniach, chyba, że są bardzo brudne. Też mi się wydaje że pranie parowe daje lepsze efekty, zwłaszcza w przypadku usuwania alergenów, czy przy wspomnianym odświeżaniu.

1
  • #14 09 Maj 2013 07:12
    kaskaq
    Poziom 10  

Ja ręczniki piorę w wyższych temperaturach, a kiedyś to nawet gotowałam. A pranie parowe daje lepsze efekty bo para wnika głeboko w strukturę włókien.

0
  • #15 09 Cze 2013 18:35
    oponka33
    Poziom 8  

Szczerze powiedziawszy mało kto ma teraz czas, żeby pranie gotować i krochmalić. Po to są te nowe technologie, żeby oszczędzić czas i uzyskać najlepsze z możliwych efekty.

0
  • #16 14 Cze 2013 07:53
    kaskaq
    Poziom 10  

Teraz to nawet pościeli nikt nie gotuje, bo stosuje się już inne materiały, które łatwo dopierają się w niższych temperaturach. Zresztą pralki też mają specjalne programy do tego typu tkanin.

0
  Szukaj w 5mln produktów