Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung BD-E5300 małe zdięcia na TV

07 Jan 2013 10:48 6411 42
  • Level 15  
    Witam
    Posiadam powyższy BD Samsunga i TV Samsunga 42 cale. Wcześniej posiadałem stare DVD. Problem mój jest taki że posiadam zdjęcia z aparatu cyfrowego, nagrane na cd i jak wrzucałem je do DVD to miałem je na całym ekranie TV. Teraz jak mam BD to po włożeniu płyty mam zdjęcie na środku ekranu takie małe i nie mogę ustawić żeby było większe, jedynie w opcjach jest powiększ i tam jest x2 i x4 ale to każde zdjęcie z osobna muszę powiększać. Po USB jak odpalę zdjęcia z pendriva podobna sytuacja. Można jakoś to obejść aby mieć zdjęcia większe, nie muszą być na całe 42 cale.

Ps. dodam ze informacje o zdjęciach na TV to jest 640x480 ale hm jak wywoływałem niektóre to normalne były( taka wielkość jak z kliszy)

Proszę poprawić błędy pisowni w swoich wypowiedziach! Niewykonanie polecenia nagrodzę ostrzeżeniem. 3.1.13. (Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych. [DriverMSG]
  • Level 1  
  • Level 15  
    Nie nie używałem żadnych programów przed nagraniem zdjęć na płytę.
    Czy innego wyjścia jak obrabianie każdego zdjęcia w programie graficznym nie ma?
    Aparat Canon PowerShot A610
    Samsung BD-E5300 małe zdięcia na TV
    Już trochę czasu go mam.

Ps. na PW leci foto.
  • Level 1  
  • Level 15  
    Fakt mam XP i domyślnie mi on to kopiuje więc to może być też powód.
    Oglądałem w aparacie i mam takie rozdzielczości 640x480, 1600x1200,2048x1536, 2592x1944. Którą najlepiej wybrać na TV 42 cale?
    Ps. oraz kompresję najlepiej zostawić średnia? Czy dać dużą albo małą?
    Ps2. Zastosuję się na początek do tego co napisałeś i podeślę.
  • Helpful post
    Level 1  
  • Level 15  
    Ok zdjęcie wysłałem już.
    To w tej rozdzielczości oraz tej kompresji mogę na TV już spokojnie oglądać??

Ps. Da radę uratować te zdjęcia co mam na aparacie w tej rozdzielczości 640x480 ( to to foto co posłałem ci pierwsze) żeby na TV było ok ( jeszcze na płytę nie nagrałem ich).
  • Level 1  
  • Level 15  
    Wiadomo że na calutki ekran nie będzie, to było robione jeszcze nie w tej rozdzielczości co podawałeś mi w późniejszym poście.

To jak je uratować bo dopiero będę je zgrywał, " rozciągnąć" ale osoby na niej nie wyjdą potem zniekształcone?

Nie korzystałem z żadnego w sumie, więc najprościej jak się da.
  • Level 1  
  • Level 15  
    Już wersja trial Ulead PhotoImpact jakaś X3. Zainstalowana i co dalej?
    Ps. tyle że to 210 zdjęć jak każde osobno to będę miał co robić hehe
    Ps2. Nie odpowiedziałeś mi czy jak rozciągnę czy osoby wyjdą potem niekształcone?
  • Level 1  
  • Level 15  
    czyli 200 zdjęć każde osobno, nie musi być do 16x9 tylko do tego co teraz ustawiłem w aparacie czyli 4:3. Testowałem na TV to foto co zrobiłem w tej rozdzielczości co napisałeś mi i w tej kompresji i wystarcza mi to w 100%.

Te zdjęcia to są w właśnie w tej rozdzielczości 640x480 i je chce doprowadzić do takiego stanu jak to co zrobiłem teraz co ci podesłałem. W TV to ładnie wygląda jedynie na bokach czarne pasy ale to mi zupełnie nie przeszkadza.
  • Level 1  
  • Level 15  
    No samo powiększenie bo co jeszcze miał bym tam zmieniać? kompresje jakoś?
  • Level 1  
  • Level 15  
    OK nie ma sprawy.
    Czekam na dalsze instrukcje.
  • Level 1  
  • Level 15  
    Hm wydaję mi się ze gorzej to wygląda ale to moja opinia laika w tej kwestii oraz zdjęcie wygląda przybliżone. W originale te drinki są dalej widać z przodu cześć stołu a po korekcie nie.

Mi chodziło o ta rozdzielczość co ustawiłem w aparacie czyli 2592x1944. Nie wiem czy się dobrze zrozumieliśmy?
  • Level 1  
  • Level 15  
    Napiszę o co mi chodzi. Na PW podesłałem ci zdjęcie które wykonałem aparatem na tych ustawieniach co napisałeś i to zdjęcie na TV mi w 100% odpowiada i czy z tymi zdjęciami co mam na aparacie w tej rozdzielczości 640x480 można zrobić coś żeby wielkość była taka jak fotki która zrobiłem teraz i podesłałem ci na PW. Tam jest jeszcze ta kompresja najmniejsza ale tym nie musimy się zajmować byle by wielkość byłą ich taka jak tego zdjęcia co podesłałem i żeby nie było ucięte.
  • Level 1  
  • Level 15  
    No to już mogło by być. Takiej rozdzielczości jak obecnie wysłane zdjęcie na PW nie uzyskam tak?
  • Level 1  
  • Level 15  
    To zróbmy tak żeby powiększyć zdjęcie ile się da bez utraty jakości albo z możliwe naj naj mniejsza.
  • Level 1  
  • Level 15  
    Po sprawdzeniu na TV odpowiednia będzie ta powyżej czyli 1280x960 wygląda to OK
    Ta też jest ok oryginal : format 4x3 rozdzielczosc 1440x1080 post18. ale chyba trochę na jakości gorzej?
  • Level 1  
  • Level 15  
    OK więc jak możesz napisz mi jak powiększyć foto jak to z posta #26 czyli do 1280x960.
    Mam 200 zdjęć w rozdzielczości 640x 480 i chce je właśnie tak zrobić, mam nadzieję że da się jakoś wszystkie naraz albo po kilkanaście bo jak pojedynczo to czeka mnie dużo roboty.
    Mam wersja trial Ulead PhotoImpact jakaś X3.
    Czekam na instrukcje.
  • Level 1