Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Amica pb5590b245 - seria awarii

Bodone84 07 Sty 2013 10:57 2895 10
  • #1 07 Sty 2013 10:57
    Bodone84
    Poziom 8  

Witam.
    Mam problem z pralką amica pb5590b245 (Digital 900 plus). Po wymianie łożysk i uszczelniacza bębna pojawił się problem z czujnikiem poziomu wody w bębnie (pralka nabierała nieprzerwanie wodę). Problem znaleziono- pękła obudowa czujnika (powietrze z niego uciekało i czujnik nie odłączał dopływu wody) od strony gdzie był jego uchwyt mocujący do ścianki pralki - naprawiłem i już dobrze z wodą. Następnie pojawiał się błąd e07-woda na dnie pralki - dół pralki osuszyłem, pływak wytarłem i błąd e-07 wykasowałem ( o tym już sporo pisano na elektrodzie). Pojawiły się kolejne problemy: pralka nie podgrzewa wody, nie można wybrać odpowiedniego programu (programator jakby oszalał, ustawiając pokrętło wyboru programu w jednej pozycji, przekręcenie go i powrót na to samo miejsce nie powoduje wyboru tego samego programu, za każdym razem wybierany jest inny program ponadto przekręcając pokrętło o kolejne miejsca wybierane są programy ale nie po kolei np w takiej kolejności P02, P04, P11, P03, P11. Teraz znowu pojawił się problem z nabieraniem wody.
    Nie mam już siły do tej pralki. Proszę o radę jak to wszystko naprawić.
    Sporo szukałem na forach ale nigdzie nie znalazłem potrzebnych informacji.

0 10
  • #2 07 Sty 2013 12:16
    phiter
    Poziom 19  

Musisz sprawdzić wybierak programów czy się nie wyczepił - jest na czterech małych zaczepach i jest dość delikatny - wyciągałeś moduł z panela?

1
  • #3 07 Sty 2013 15:57
    egon42
    Poziom 37  

Trochę mi to wygląda na niefachową pracę przy wymianie łożysk.

Bodone84 napisał:
    Następnie pojawiał się błąd e07-woda na dnie pralki - dół pralki osuszyłem, pływak wytarłem i błąd e-07 wykasowałem ( o tym już sporo pisano na elektrodzie)
    A znalazł kolega wyciek bo skądś ta woda musiała się wziąć i na pewno nie wystarczy jej usunięcie trzeba usunąć wyciek.

0
  • #4 07 Sty 2013 22:59
    Bodone84
    Poziom 8  

Nie wyciągałem modułu z panela ale mogłem nim trochę nieostrożnie manipulować. Wycieków nigdzie niema- sprawdziłem. Co do fachowości wymiany łożysk to fakt, fachowcem nie jestem, robiłem to pierwszy raz ale wydaje mi się ze dosyć ostrożnie.
    A wyczepienie modułu mogło spowodować brak podgrzewania wody?

0
  • #5 08 Sty 2013 10:23
    egon42
    Poziom 37  

Bodone84 napisał:
    Wycieków nigdzie niema
    To skąd kolega miał wodę na dole przecież nie z księżyca.
    Bodone84 napisał:
    A wyczepienie modułu mogło spowodować brak podgrzewania wody?
    Samo wyczepianie nie ale jak został źle podłączony to już tak przecież to modul steruje wszystkim w pralce.

0
  • #6 08 Sty 2013 12:13
    Bodone84
    Poziom 8  

Woda na dnie pralki znalazła się tam przypuszczam w trakcie wyjmowania bębna (woda nie była wypompowana dokładnie z bębna). Faktem jest że później przy mocowaniu kołnierza (uszczelki) do bębna źle założyłem docisk (ten metalowy drut, obejma) i przyciąłem przewód prowadzący do hydrostatu. Wtedy faktycznie trochę kapało spod bębna ale zorientowałem się co jest nie tak i to poprawiłem. Teraz nie ma wycieków.

0
  • #7 08 Sty 2013 13:22
    karol5608
    Poziom 28  

Może podczas wymiany łożysk ucierpiała grzałka, możliwości jest wiele. Może jakiś pomiar czy jest sprawna?

0
  • #8 08 Sty 2013 13:29
    Bodone84
    Poziom 8  

Czy grzałkę mogło uszkodzić usunięcie z niej kamienia za pomocą delikatnego zdrapania go?

0
  • #9 09 Sty 2013 10:18
    egon42
    Poziom 37  

Mogło szczególnie jak były już wżery na grzałce ale pewnie za niedługo by się uszkodziła.

0
  • #10 09 Sty 2013 15:34
    jogi1966
    Poziom 18  

taniej było wezwać mechanika kolega dobrze napisał nieumiejętna wymiana łożysk -czy hydrostat został wymieniony czy tylko poklejony posprawdzać podłączenie grzałki i czujnika

0
  • #11 09 Sty 2013 22:39
    Bodone84
    Poziom 8  

Nieumiejętnie było teraz, na przyszłość będę bogatszy o doświadczenia.
    Hydrostat został sklejony, nie wymieniałem go gdyż chciałem jedynie zobaczyć czy to jest wina tego pęknięcia czy jest jeszcze inna nieszczelność.

0