Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Niższa impedancja do Tosca 303 - spokojne granie - da radę?

fiddler20 07 Sty 2013 12:33 792 3
  • #1 07 Sty 2013 12:33
    fiddler20
    Poziom 6  

Witajcie. Wiem, że było mnóstwo tych tematów, ale opinie są podzielone.

1. Zakupiłem Toscę za 40 zł przestrojoną (najwyżej ją "opchnę"). Z czystej ciekawości, nigdy nie miałem Unitry na własność, pobawię się, może ładnie gra.
    Mam malutki pokoik, niestety narazie zbieram na kolumny, posiadam tylko jeden zestaw z Aiwy (jeszcze Made in UK :) ) 40W, 3-drożne + bass reflex, ale niestety impedancja to 6ohm.

Tosca wymaga 8, ale przy moim małym pokoju (10m2) myślę, że nie będę kręcił gałką do oporu. Wiem, że na tych głośnikach rewelacji nie będzie i myślę nad kupnem Tonsili 30,40, jak uzbieram, ale czy na razie nie spalę wzmacniacza?
    Dodaję zdjęcie "kolumn" z jakiejś aukcji:
    Niższa impedancja do Tosca 303 - spokojne granie - da radę?

2. Ile taki amplituner (załóżmy, że 100% sprawny) może grać bez przerwy? Do tej pory wieżyczka chodziła i po 12 godzin, nie wiem jak tutaj.

Pozdrawiam i dzięki, jedyne forum gdzie nie dostaje się aż tak strasznie po głowie za kupno Unitry :)

0 3
  • Sklep HeluKabel
  • #2 07 Sty 2013 13:17
    bodom
    Poziom 29  

ad1. te kolumny możesz podłączyć i nie spalisz końcówek mocy - chyba że zrobisz zwarcie

ad2. może grać 24h/dobę

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 07 Sty 2013 13:25
    fiddler20
    Poziom 6  

dzięki za konkretną opinię :) wcześniej w tematach się ludzie wahali.
    Co do zwarcia, rozumiem że zrobić wtyczki i nie próbować sprzętu na samych kablach ? Nie mam na studiach u siebie lutownicy, stąd pytanie :)

0
  • #4 07 Sty 2013 14:09
    bodom
    Poziom 29  

tam masz, o ile dobrze pamiętam, gniazdka głośnikowe (jak to dawniej bywało)
    musisz (powinieneś) mieć wtyczki głośnikowe, bo wkładanie przewodów w te gniazdka na tzw. zapałkę jest ryzykowne.

0