Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki Pad bezprzewodowy kupić ?

posek 07 Jan 2013 12:50 3207 11
    posek
    Level 13  
    Witam.
    Na początek zaznaczę że nie udało mi się znaleźć kategorii w której mógłbym umieścić ten temat. Jeśli taki istnieje to bardzo przepraszam i proszę o jego przeniesienie.

Proszę o pomoc w wyborze Padu do PC, ogólnie to chcę kupić 2 sztuki, koniecznie bezprzewodowe, jeśli chodzi o wibrację to jest ona mi zbędna, pady chciałbym użytkować do gier sportowych typu fifa, Nba itp

Nie wiem dokładnie jak działają 2 takie same pady bezprzewodowe z odbiornikami, czy należy w PC ( USB) zamontować tylko jeden z odbiorników , czy oby dwa, z czego każdy ma swój własny kod odbioru

Na necie znalazłem 2 propozycje nad którymi się zastanawiam:

MEDIA-TECH JUDGE RF MT1505
    oraz
    LOGITECH F710

Cena Media-Tech jest o połowę niższa niz F710 , dodatkowo posiada własny akumulator, ale jak wiadomo z czasem takie akumulatory się zużywają więc nie wiem jak wygląda jego wymiana w przyszłości, w przypadku Logitecha sa zwykłe paluszki, cos słyszałem że nie można w nim stosować akumulatorków, jednak co by się mogło stać w przypadku ich stosowania?

Bardzo proszę o szczerą opinie, najlepiej jakiegoś posiadacza powyższego pada,

jeśli posiadacie inne propozycje padów czekam na informacje, najlepiej pasował by mi układ przycisków z padów konsol XBox 360

Pozdrawiam
    elkamel
    Level 12  
    Witaj
    Co do tych padów wybrałbym Logitecha. Firma używa dobrych jakościowo materiałów. Co do zamiany baterii na akumulatorki to nie przychodzi mi żaden logiczny powód dlaczego nie.. Mogą nie mieć funkcji ładowania, ale to można rozwiązać doodatkową ładowarką.
    elkamel
    Level 12  
    Bardziej prawdopodobna wydaje mi się opcja dwóch odbiorników. Myślę że mało istotne i tak są w zestawie. A USB zazwyczaj dostatek na obecnych płytach.
    cyga1122
    Level 12  
    ja mam tego MT1505 juz ponad rok i chwale sobie, pad działa ok, jest dobrze wykonany, masywny, pomimo tego ze bywam nerwowy i potrafię pocisnąć nim o ziemie jak mi coś nie wyjdzie :D pad działa nadal ;)
    posek
    Level 13  
    cyga1122 wrote:
    ja mam tego MT1505 juz ponad rok i chwale sobie, pad działa ok, jest dobrze wykonany, masywny, pomimo tego ze bywam nerwowy i potrafię pocisnąć nim o ziemie jak mi coś nie wyjdzie :D pad działa nadal ;)

kolego a ile ci baterie wytrzymują i jaki jest zasięg ?
    Czy są czasami "utraty" sygnału ?
    Lukson
    Level 32  
    posek wrote:
    z padów konsol XBox 360

To dlaczego nie kupisz sobie pada od X360?
    Na znanym portalu aukcyjnym można tanio wyrwać zestawy pad + odbiornik a czasem dwa pady plus odbiornik.
    Lukson
    Level 32  
    Cena F710 jest taka sama.
    Pad od X360 oferuję lepszą funkcjonalność oraz ergonomię. O jakości wykonania nie wspomnę.

Większość jak nie wszystkie gry tworzone na PC posiadają natywną obsługę pada od xbox'a. Każdego innego trzeba albo remapować albo używać oprogramowania do symulowania pada.
    Stawarza to więcej problemów i na dłuższą metę jest denerwujące.
    irondick
    Level 31  
    Mam Logitechy WingManCordless od kilku lat i sobie chwalę. Co prawda potrzeba do nich 4xAA ale w nowszych modelach już tylko 2xAA. Działają bezproblemowo.
    Lukson
    Level 32  
    irondick wrote:
    Mam Logitechy WingManCordless od kilku lat i sobie chwalę. Co prawda potrzeba do nich 4xAA ale w nowszych modelach już tylko 2xAA. Działają bezproblemowo.

Bo stare pady robione były na porządnych elementach łącznie z joystikami firmy ALPS. Obecne tak jak Onza Razer'a mają wkładaną najtańszą chińszczyznę.
    cyga1122
    Level 12  
    posek wrote:
    cyga1122 wrote:

kolego a ile ci baterie wytrzymują i jaki jest zasięg ?
    Czy są czasami "utraty" sygnału ?
    akumulator trzyma dość długo, juz dokładnie nie pamiętam, ale przy częstym uzytkowaniu ładowałem go co kilka dni, teraz juz nie uzywam praktycznie wcale

ja zazwyczaj siedziałem w odległości ok 1-1,5m od kompa i nie przerywało mi nic, dalej nie patrzyłem nigdy...