Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Trafo od MIKROFALI. Przewody zakończone kostką. Co to?

09 Lut 2005 23:51 1220 3
  • Poziom 2  
    Mam trafo od mikrofali i nie jestem pewien czy "te dwa przewody zakończone kostką to wyjście wysokiego nap.? A może to uziemienie??" POMOCY!!!
    Przeniesiono z: Schematu/instrukcji... [h]
  • Poziom 12  
    Sprzedaj trafo na złom, bo przy braku elementarnych wiadomości zabawa tym transformatorem jest śmiertelnie niebezpieczna.
  • Poziom 2  
    wawaldek napisał:
    Sprzedaj trafo na złom, bo przy braku elementarnych wiadomości zabawa tym transformatorem jest śmiertelnie niebezpieczna.

Wielkie dzięki za ostrzeżenie "przed trafem". Tematem Wysokie Napięcia interesuje się od ok. 12mcy. Nie jestem ekspertem, ale i nie laikiem. Własnoręcznie wykonanałem większości projektów jakie znalazłem na Polskich stronach www (tj.: Lampa Plazmowa, Generator Marxa, powielacze, generatory itd...)
    Teraz przyszła pora na Transformator Tesli
    ....
    Był bym wdzięczny za Odp. na w/w pytanie o trafie.
    Wie pan coś o kondensatorach zabezpieczających PF?

Pozdrawiam
    -Przemek -
  • Pomocny post
    Specjalista urządzeń chłodniczych
    Nie trzeba wcale byc ekspertem zeby wiedziec ze uzwojenie wykonane grubym drutem to uzw. dolnego napiecia a cienkim - górnego.
    Jezeli nie jestes juz laikiem to powinienes sie domyslic po przyjrzeniu sie temu transformatorowi :)
    Uzwojenie WN ma jeden koniec podlaczony do masy, drugi jest wyprowadzony na zewnatrz, najczesciej w postaci męskiego konektorka. Uzw. dolnego napiecia ma kilka omów, gornego okolo 200 (tak pi razy oko)
    Pozdrawiam