Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Arrow Multisolution Day
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

eurolite fx-300 led spalone diody

djquatromix 07 Sty 2013 14:54 2715 3
  • #1 07 Sty 2013 14:54
    djquatromix
    Poziom 10  

Witam posiadam jak w temacie dwa światełka firmy eurolite model fx-300led i mam wielki problem gdyż przy konserwacji na przyszły sezon zauważyłem ze wiele z diod zamontowanych w urządzeniu przepaliła się.
    Takie już zakupiłem wiec ciężko mi powiedzieć czy to było poprzez zalanie czy samo od siebie zaczeło się palić prosił bym o pomoc gdyż nie jestem w stanie dojść od czego to się stało a w jednej sztuce wygląda to dramatycznie druga też ma małe ślady spalenizny.
    Potrzebował bym pomocy co może być tego przyczyną i jak to wyeliminować bo szkoda żebym przelutował diody i będzie to samo zaraz!!
    Z płytki przeczytałem iż rezystory pomiędzy diodami są 120ohm i 200ohm co kawałek lutowane kolory diod to czerwony zielony i niebieski jeżeli potrzeba mogę cos pomierzyć kwestia by określić gdzie to wstawię wyniki zależy mi na tym by doprowadzić eurolite fx-300 led spalone diody eurolite fx-300 led spalone diody eurolite fx-300 led spalone diody eurolite fx-300 led spalone diody eurolite fx-300 led spalone diody eurolite fx-300 led spalone diody eurolite fx-300 led spalone diody eurolite fx-300 led spalone diody eurolite fx-300 led spalone diody światła do porządku i naprawić usterkę gdyż dają bardzo dobry efekt i wielkie pokrycie sali.
    Poniżej zamieszczam zdjęcia które zrobiłem niestety telefonem ale widać co jest nie tak :

0 3
  • Arrow Multisolution Day
  • #2 07 Sty 2013 17:48
    Kamil 198711
    Poziom 18  

O ja cię. To wygląda jakbyś topił te Ledy w jakimś wrzątku. Do pewnego poziomu podczas pracy.
    Ledy same z siebie się tak nie grzeją. Możliwe ze to przez zalanie. Ale ja bym to nazwał topieniem. :D

0
  • Arrow Multisolution Day
  • #3 07 Sty 2013 18:03
    djquatromix
    Poziom 10  

dziękuje za pomysłowe rozwiązanie ale tyle to widać na pierwszy rzut oka najbardziej irytuje mnie to ze samo zasilanie nie dochodzi do płytki tylko zasilka do led rzedu kilku V wiec ciężko mi dojść do tego od czego mogło sie to stac

0
  • #4 12 Sty 2013 00:27
    djquatromix
    Poziom 10  

prośbę bym miał oczywiście dogadamy się cenowo potrzebował bym płytke drukowaną do tego urządzenia zrobić jeszcze raz tylko że nie bawiłem sie w programach do tworzenia obwodów drukowanych i prośba by była taka by ktoś stworzył dla mnie taka płytkę moge podesłać zdjęcia obwodu badź cała płytkę kwestia dogadania się
    Niestety ale te przepalone mają bardzo ciękie ścieżki wiec wole zmienic je na nowe i przelutować wszystko !! Proszę tylko konkretne propozycje!
    Sprawa nie wydaje sie zbyt trudna gdyż wszystkie okręgi maja taki sam układ diod i rezystorów kwestia zrobienia jednego i skopiowania go

Dodano po 33 [minuty]:

Nie mogę znaleść zadnej zależności dlaczego taka sytuacja wystepyje w obu sztukach jest w stanie ktoś pomoc bo widziałem na allegro aukcję gdzie tez jest wystawione światło z tym samym problemem

0