Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć antenę zewn. do odbiornika Hormann (centrala Faac 452)

VermanLublin 07 Sty 2013 14:56 4638 16
  • #1 07 Sty 2013 14:56
    VermanLublin
    Poziom 10  

Witam
    Radioodbiornik Hormann (zdaje się HET24) umieszczony w obudowie centrali -nisko
    Centrala Faac 452MPS
    Brama i ogrodzenie stalowe - dość gęste, wys ok 2,5m
    Słupy murowane - wys. ok 3m

Chodzi mi o sensowny sposób podłączenia anteny zewnętrznej do tego radioodbiornika. aby poprawić zasięg pilotów.
    Antena umieszczona będzie w odległości ok 3m od odbiornika.

Pozdrawiam

0 16
  • #2 07 Sty 2013 20:29
    mikus1982
    Użytkownik obserwowany

Kolega taki znawca a prostej rzeczy nie umie? Trzeba wyżej radioodbiornik umieścić na czubku słupka w hermetycznej puszce.Taki sposób daje poprawę.

0
  • #3 07 Sty 2013 21:22
    przysniciel

Poziom 19  

mikus1982: nie ważne na jakiej wysokości jest odbiornik, skoro jest do niego podłączona antena zewnętrzna. Antena zaczyna się tam, gdzie kończy się ekran. Sam odbiornik w tym przypadku może leżeć w ołowianej skrzyni. "Kolega taki znawca a prostej rzeczy nie umie?"

0
  • #4 07 Sty 2013 21:24
    mikus1982
    Użytkownik obserwowany

Tak to kolego znajdź mi ekran i antenę w tymże odbiorniku.Proszę.

0
  • Pomocny post
    #5 07 Sty 2013 21:34
    przysniciel

Poziom 19  

ekran - masa układu, antena - ten biały przewód przylutowany do płytki

0
  • #6 07 Sty 2013 21:38
    mikus1982
    Użytkownik obserwowany

No i? To gdzie tam jest kabel ekranowany.Masy nie dolutuje wiem bo montowałem i to było w starszym typie a w nowym przewód wystający tez został zamieniony na scieżkę w ksztalcie ślimaczka na płytce więc lipa już. W starszym typie nich połączy biały przewód z przewodem gorącym anteny czyli wewnętrznej żyle.

0
  • #7 07 Sty 2013 23:07
    VermanLublin
    Poziom 10  

"mikus1982", jak to często u niego bywa, nie zrozumiał pytania dość jasno postawionego. Skąd kolega wnioskuje, że verman to znawca odbiorników HET24? Choć umieszczenie odbiornika wyżej faktycznie poprawiłoby zasięg, to niestety nie mogę zawiesić "puchy" na stylizowanym słupku, ze względu na estetykę. Łączenie białego przewodu z koncentrykiem, bez ekranowania, mija się z celem - zalatuje PROWIZORKĄ

Chodzi mi o podłączenie anteny zewnętrznej (przewodem koncentrycznym o impedancji 50 ohm) do odbiornika HET24 z wlutowaną anteną (przewodem), w miejsce której mogę wlutować żyłę główną koncentryka, ale gdzie wpiąć ekran?
    Czy w tym konkretnym odbiorniku masę, z zacisku (-) mogę wykorzystać do ekranowania przewodu, czy powinienem wlutować ekran w ścieżkę masy na odbiorniku w pobliżu anteny (nie oglądałem dokładnie odbiornika)?

Pozdrawiam i dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

0
  • #8 07 Sty 2013 23:15
    mikus1982
    Użytkownik obserwowany

Można.

0
  • #9 12 Sty 2013 12:56
    marusmk
    Poziom 11  

Daj sobie spokój z tym odbiornikiem.
    Zwiększysz zasięg o kilkadziesiąt metrów- przechodziłem przez to.
    Kup coś w stylu TwinTalker, pokombinuj i będziesz miał zasięg.
    Mi działa osiem lat z zasięgiem ok. 4 km.

0
  • #10 12 Sty 2013 18:25
    olcik9981
    Poziom 12  

A czemu ma niby dać sobie spokój. U mnie Hormann ma zasięg min. 200 metrów bez dodatkowej anteny.

0
  • #11 12 Sty 2013 18:29
    marusmk
    Poziom 11  

Verman pisze że interesują go 3km :)

0
  • #12 12 Sty 2013 18:53
    olcik9981
    Poziom 12  

No ziemny przewód koncentryczny i jakiś wzmacniacz sygnału skoro antena ma być 3 km od napędu i radioodbiornika. Ale to bez sensu bo nie będzie widać co się dzieje z bramą. A nie lepiej zamontować moduł gsm ,którym przez telefon komórkowy otwieramy na 10 km od bramy? Warto się nad tym zastanowić a są już takowe na rynku w rozsądnych cenach.Pozdrawiam.

0
  • #13 12 Sty 2013 20:24
    marusmk
    Poziom 11  

A dla tych co lubią sami grzebać:
    - stara komórka z możliwością ustawienia dzwonka w zależności od tego kto dzwoni (tzw. grupy dzwoniących),
    - wgrywamy sygnał dzwonka jako dźwięk np. 5kHz,
    - robimy filtr środkowo-przepustowy dla tej f i przełącznik nim sterowany

I sterujemy z antypodów :)

0
  • #14 13 Sty 2013 17:24
    VermanLublin
    Poziom 10  

Witam

Potrzebowałem zasięgu 80m (z wnętrza samochodu).
    Po co komu zasięg 1km, nie wspominając o większym?

Pozdrawiam

0
  • #15 14 Sty 2013 09:43
    kotbury
    specjalista -automatyka bramowa

Fakt - za duży zasięg to też bywa problem - zamontowałem kiedyś malutką centralę Nice (jednosiłownikową, symbolu nie pamiętam) z odbiornikiem Smilo i o dziwo w małym miasteczku (3 piętrowe bloki i zabudowa jednorodzinna) - w jedną stronę ulicy zasięg wynosił ok 100 m a w kierunku centrum sięgał 300 m - właścicielka zażyczyła sobe zmniejszenia zasięgu (drucik zamiast antenki) bo pracowała blisko a notorycznie w torebce wciskał jej się guzik pilota i brama otwierała się po kilka razy dziennie.

0
  • #16 14 Sty 2013 10:32
    VermanLublin
    Poziom 10  

Witam

Jako ciekawostkę podam przykład odwrotny. Pilot Fix3, odbiornik Fix 2/25, antena zewnętrzna powyżej linii ogrodzenia, a zasięg max 30m (z wnętrza samochodu Toyota) z pilotem uniesionym ponad deskę rozdzielczą. Z mojego Partnera pilot działał z początku uliczki, tj.ok 50-60m z wysokości siedzenia pasażera.
    Kolejnym tego typu przykładem jest Volvo xc80. Po wymianie przedniej szyby zasięg pilota flo (z wnętrza pojazdu) spadł do mniej niż 10m. Wymiana dość dobrej baterii na nową nieco pomogła. Brak anteny zewn.

Zapewne koledzy instalatorzy spotkali się już z tego typu problemami.

Pozdrawiam

0
  • #17 12 Cze 2013 10:37
    VermanLublin
    Poziom 10  

Witam
    Problem rozwiązany. Dziękuję wszystkim za pomoc.

Pozdrawiam.

0
  Szukaj w 5mln produktów