Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

prosty alarm antywłamaniowy do piwnicy

07 Sty 2013 15:27 4224 20
  • Poziom 25  
    Witam.
    Dziś mama powiedziała że mogę wziąć sobie piwnicę do (elektroniki) ale w okolicy są włamania i nie chcę, żeby coś zginęło. Kiedyś widziałem alarm wykorzystujący wiązkę wskaźnika laserowego, czy ma ktoś może schemat? Chciałbym, żeby alarm w piwnicy było słychać u mnie w domu czyli 4 piętro, a wyłączenie alarmu po wprowadzeniu kodu, można takie coś zrobić??
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Jest b. dużo schematów i tematów na elektrodzie, poszukaj.
  • Poziom 25  
    Znaleźć znalazłem ale nie było to czego ja szukam niestety.
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    To powiedz czego szukasz. Bo zrobienie alarmu na wiązkę jest nie lada wyzwaniem i musiałbyś mieć spore doświadczenie. aby taki alarm wykonać.
  • Poziom 25  
    Coś podobnego do tego
    Link
    tylko chciał bym aby można było alarm wyłączyć klawiaturą z liczbami 0-9 i miało głośną syrenę którą będzie słychać na 4 piętrze w bloku.
  • Poziom 25  
    Z tego co zrozumiałem wynika że lepiej użyć bariery podczerwonej wtedy nie będzie widać wiązki. Ale czy układ nie będzie sporo trudniejszy??
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Czy będzie trudniejszy? to zależy od twoich umiejętności. Może by tak Bariera IRED na NE555 ?
  • Poziom 25  
    mi to obojętne na czym będzie chcę tylko aby moje rzeczy i miejsce zabaw z elektroniką było zabezpieczone
    prąd już zapewnię sobie z akumulatorów wiec będzie ok
    Czy schemat z tego[url=]http://www.eres.alpha.pl/elektronika/articles.php?article_id=353[/url] będzie można dezaktywować podając kod ??
    I jaką syrenę zastosować aby było słychać na 4 piętrze?
  • Poziom 38  
    A może dasz jakiś schemat tego twojego "wyłączania za pomocą kodu". Według mnie to całkowicie się nie opłaca. Lepiej schowaj sobie gdzieś wyłącznik i tyle.
  • Poziom 25  
    Właśnie wyłącznika nie ma gdzie bo piwnica to prostokąt a obok jest druga i nie ma gdzie schować włącznika. Schematu jeszcze nie mam ale gdzieś widziałem takowy projekt.Rozmyślałem jeszcze nad czymś zbliżeniowym ale co jeżeli takowy włamywać będzie tak uzbrojony ze takie wyłączanie obejdzie??
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    Jeżeli chcesz na klawiaturę to raczej bez µC tego w prosty sposób nie zrobisz.
    Sprytny_Lis napisał:
    Czy schemat z tego[url=]http://www.eres.alpha.pl/elektronika/articles.php?article_id=353[/url] będzie można dezaktywować podając kod ??

Jaki kod? Masz schemat w linku, który podałeś więc czego jeszcze oczekujesz?
    Sprytny_Lis napisał:

Może taką?
    http://abjelektronik.com/images/products/large/1a7aae25f32065da65ed76caf09332e6.jpg
    Sprytny_Lis napisał:

Według mnie to rozwiązanie jest zupełnie, ale to zupełnie bez sensu. W miarę doświadczenia będziesz potrzebował napięcia sieciowego.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 25  
    kaka0204 napisał:
    Sprytny_Lis napisał:

Według mnie to rozwiązanie jest zupełnie, ale to zupełnie bez sensu. W miarę doświadczenia będziesz potrzebował napięcia sieciowego.
    Pozdrawiam.

Tak ale w piwnicy jest już 24v i z tego co mi wiadomo podpinanie się pod taką instalację jest nie legalne
    kaka0204 napisał:
    Sprytny_Lis napisał:

Może taką?
    http://abjelektronik.com/images/products/large/1a7aae25f32065da65ed76caf09332e6.jpg

A czy będzie słyszalna na 4 piętrze?? żeby nie było tak ze zacznie wyć a ja nie będę słyszał.
    kaka0204 napisał:
    Jeżeli chcesz na klawiaturę to raczej bez µC tego w prosty sposób nie zrobisz.
    Sprytny_Lis napisał:

Jaki kod? Masz schemat w linku, który podałeś więc czego jeszcze oczekujesz?

jak nie klawiaturę to jakiś inny sposób na wyłączenie alarmu tak aby było w miarę ciężko zrobić to włamywaczowi
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 25  
    Umieszczenie na drzwi może stanowić Problem gdyż z 2 stron nie ma dostępu tak aby to zamontować.
    zastanawiam się nad czymś radiowym tylko jak ciężko było by to obejść
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 25  
    Ale czy przy takim rozwiązaniu jeżeli włamywać przyjdzie przygotowany i zacznie skanować częstotliwości to czy nie będzie mógł normalnie sobie wejść??
    Zależy mi na tym aby wyłączenie przez osoby nie powołane było trudne wręcz nie możliwe
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Moim zdaniem najprościej wyłączenie alarmu zrobić na jakiejś starej stacyjce-kluczykiem. Co do kwestii syreny opcja "taka glosna zebym slyszal na 4 pietrze" jest nie do przyjęcia, chyba że chcesz mieć 4 piętra wściekłych sąsiadów na głowie. :) rozwiązaniem może być przerobiony dzwonek bezprzewodowy- alarm odezwie sie w twoim pokoju. W piwnicy moze być druga cichsza syrena odstraszajaca zlodzieja. Chyba źe chcesz łapać na gorącym uczynku ;). Oczywiście wykonanie wszystkiego pancerne, źadnych przewodów na wierzchu.
    Pozdrawiam
  • Poziom 25  
    Sąsiadów mam wściekłych bo było ostatnio włamanie do piwnicy a teraz dostałem ją ja i spali tam pijacy.Sąsiedzi zaszli wkurzeni i do mnie z awantura ze co się dzieje w mojej piwnicy ja pała w rękę i zszedłem a tam pijacka balanga. Teraz piwnice naprawiłem po raz 4.
    sąsiedzi sami zaproponowali zabezpieczenie piwnicy wiec syrena jak najbardziej była by wskazana głośna.
  • Poziom 20  
    Podejrzewam, źe sąsiedzi będą równie wściekli na pijaków jak i na syrenę ryczącą o 3 nad ranem. ;) Co do alarmu wersja najprostsza: źródło zasilania, w szereg syrena, kontaktron NC zamontowany obok futryny, i sprytnie ukryta stacyjka (np. jeśli ściana jest z przerwami w cegłach zamontować stacyjkę od środka tak, źeby trzeba było przełoźyć rękę). I przyklejony magnes do drzwi.
  • Poziom 25  
    niestety w scianie przerw nie ma ani miejsca wokół drzwi aby zamontować wyłącznik.
    Jak widać z założenia zrobienie wyłączmika nie jest zbyt łatwe w tym przypadku.