Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

dwa routery - przekaz wifi - konfiguracja ip

07 Sty 2013 16:25 1704 10
  • Poziom 8  
    Witam, mam problem. Mam do dyspozycji internet z tp dsl z modemem i routerem w jednym cellpipe_5ff8 o slabym zasiegu wifi. Mam dwa routery tp link polaczone ze soba kablem. Jeden dziala w trybie ap router i lapie wifi z cellpipe, wan jest ustawione na DHCP i automatycznie wypelnia sie. Gdy podlaczam kablem komputer mam internet, gdy podlaczam drugi router kablem z ustawieniami wan na DHCP nie uzupelnia on sobie automatycznie wszystkich pol pomimi zaznaczonego automatic obtain, wowczas przy probie polaczenia przez wifi nie ma internetu, albo jest ograniczona lacznosc, probowalem ze statycznym ip, ale nie za bardzo wiem co tam wpisac, czy moze mi ktos w tej kwesti pomoc?
  • PCBway
  • Poziom 37  
    Rozrysuj nam to będzie Ci łatwiej pomóc bo troszkę chaotycznie opisałeś to

Dodano po 5 [minuty]:

BKluba napisał:
    dwa routery tp link

Jakie to modele
  • PCBway
  • Poziom 8  
    obydwa routery to: tp link tl wr543g
    pierwszy przechwytuje wi fi z Cellpipe, a drugi rozsyla wifi z tego pierwszego, tylko ze bez dostepu do internetu
  • Poziom 37  
    BKluba napisał:
    pierwszy przechwytuje wi fi z

Czyli tego masz jako AP Client Ruter(WISP Client Router) i tutaj DHCP załączone (inna pula niz na pierwszym ) a ten drugi ustawiasz jako AP RUTER (Wireless Broadband Router) wyłączasz na nim DHCP i zmieniasz adres lanowy

W takiej konfiguracji wprowadzasz tzw. NAT
  • Poziom 8  
    Tak, tylko pula to znaczy dostepne adresy ip dla laczacych sie urzadzen?
    A wiec w AP Router co mam ustawic zamiast dhcp, ma znaczenie jaki lan ustawie?
  • Poziom 43  
    I kabel w obu urządzeniach w żółtych portach.
  • Poziom 37  
    Kable do portu lan (wan pusty
    BKluba napisał:
    A wiec w AP Router co mam ustawic zamiast dhcp, ma znaczenie jaki lan ustawie?

Dajesz tylko Disabled
  • Poziom 8  
    Nie mam takiej opcji.
    Klikam z prawej strony Network>Wan
    Wtedy mam do wyboru WAN connection type, a tam moge wybrac:
    -dynamic ip
    -static ip
    -PPPoE
    -802.1X + Dynamic ip
    -802.1X + Static ip
    -BigPond Cable
    -L2TP
    -PPTP

Brak opcji disabled. Kable tylko w zoltych portach, zaden nie jest podpiety do portu z napisem WAN
  • Poziom 37  
    BKluba napisał:
    Wtedy mam do wyboru WAN connection type, a tam moge wybrac:

Wybierasz Dynamic IP
  • Poziom 8  
    Ja pisałem, tak mam ustawione, tam musi byc cos wybrane, nie moze zostac puste. I wlasnie mi nie dziala w ten sposob
  • Poziom 37  
    Opisz krok po kroku jak konfigurujesz