Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia PC Suite nie widzi telefonu - instrukcja reinstalacji telefonu.

07 Sty 2013 16:37 5016 2
  • Poziom 2  
    Witam. Od jakiegoś czasu borykałem się z problemem związanym z oprogramowaniem Nokia Suite a dokładnie z jego ślepotą wobec podłączonego do komputera telefonu. Posiadam Windows 7 pro x64 i najnowszy Nokia Suite w wersji 3.6.36 oraz telefon Nokia C7. Po podłączeniu telefonu do komputera program Nokia Suite go nie wykrywał. Telefon widniał w Menadżerze urządzeń z wykrzyknikiem (błąd 39 nie można uruchomić sterownika, lub widziany jako Nokia portable... coś tam, bez wykrzyknika -podaję dwie wersję gdyż bawiłem się w instalowanie sterowników Nokii i Windowsa, ale to bez znaczenia, gdyż tym sposobem nie rozwiązałem problemu). Po zabawie ze sterownikami udało mi się poprawnie zainstalować telefon. Oto co zrobiłem po kolei :

1. Podłączyłem telefon w trybie USB Nokia Suite do komputera.
    2. Włączyłem Menadżer urządzeń i odinstalowałem telefon, po czym go odłączyłem od komputera.
    3. Uruchomiłem Panel sterowania -> Programy i funkcje i odinstalowałem następujące programy w następującej kolejności: Nokia Connectivity Cable Driver, Pc Connectivity Solution, Nokia Suite.
    4. Podłączyłem telefon do komputera (w trybie Nokia Suite) i pozwoliłem mu się zainstalować automatycznie na sterownikach Microsoftu. Kiedy był już zainstalowany i dało się go przejrzeć w Moim komputerze odłączyłem go od komputera.
    5. Zainstalowałem program Nokia Suite.
    6. Podłączyłem telefon do komputera, oczywiście w trybie Nokia Suite. Wszystko działa. Nokia Suite widzi telefon i da się min. wykonać kopie zapasową, wgrać mapy itd.

Czekam na Wasze próby i opinie mojej metody i życzę żeby Wam się również udało "pokazać" Nokii Suite Wasze telefony;)

Pozdrawiam;)
  • Poziom 10  
    Jesteś WIELKI:) miałem ten sam problem z moją E7 i Twój sposób zadziałał:) Dzięki:)
  • Poziom 2  
    Cieszę się że Ci się udało tym sposobem przywrócić Nokie do użytku w Windowsie, oraz pakiecie Nokia Suite. Na przyszłość, po formacie gdy podłączacie Wasze Nokie do kompa, zaczynajcie od punktu 4. Problem z niewidoczną nokią w Nokia Suite pojawia się gdy pierw zainstaluje się oprogramowanie Nokia Suite a potem pierwszy raz podłączy telefon do komputera. Pozdrawiam:)