Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Regulator napięcia - Kia precision works 90A z Clarus II

07 Sty 2013 17:31 1227 2
  • Poziom 7  
    Włożyłem sobie do suzuki swift zamiast 50A alternator 90A z Kia Clarus II , alternator to Kia precison Works

Regulator napięcia - Kia precision works 90A z Clarus II

W tych autkach też występowały alternatory firmy Mando do których jest pełno regulatorów napięcia , ja nie mogę nigdzie odszukać do tego oryginału od KIa ;/

Sprawa jest taka że bez obciążenia na jałowych alternator ma 14.7v , na maxymalnych obrotach silnika 15.2v ( dziwne , bo jak zwalony jest regulator to daje 17-18v ) , pod bardzo dużym obciążeniem muzyki alternator trzyma stałe 14.2 - 14.4v ale obroty silnika strasznie spadają.

Obecnie mam akumulator 55Ah i nie chciałbym go zagotować , jego napięcie na postoju to 12.35v , od razu po zgaszeniu auta 12.5v

dodam że właściciel który sprzedal mi ten alternator twierdzi że był w 100% sprawny , po wymianie szczotek w serwisie KIA ( 140zł za robote , 60zł za szczotki )
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 7  
    jak odłączyłem ten kabel i odpaliłem auto to było już na jałowych 15.2v , Zmierze w międzyczasie jakie napięcie na nim jest.

Da się to jeszcze jakoś rozwiązać? Bardzo możliwe że ten sygnał jest błędny dlatego alternator przeładowywuje , choć nieznacznie