Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Domowe Studio co dokupić ?

konidzio 07 Sty 2013 17:40 1269 5
  • #1 07 Sty 2013 17:40
    konidzio
    Poziom 6  

Witam. Mam 17 lat i zajmuje się muzyką od 7 roku życia (szkoła muzyczna). Razem z zespołem chcieliśmy nagrać swoje wypociny chociażby na yt w miarę dobrą jakością. Ze względu że to trochę ostrzejsza muzyka więc nagrania na kamery i inne pierdółki odpadają więc chcielibyśmy przenieś sygnał prosto z miksera lub powermiksera prosto do komputera i tam dokonać rejestracji.

No i teraz przejdę do sedna sprawy co dokupić i jak podłączyć ?

Mój sprzęt:

-Laptop z 2012r niestety karta z integrowana Realteka HD posiada tylko wejście mikrofonowe z analogowych no i usb ...
    -Powermixer Behringer pmp2000
    -Mixer też behringer z phanotom power niestety nie pamiętam modelu ale nie jest stary (aktualnie pożyczony dlatego nie znam modelu xd)
    -Mikrofony shure, sekaku dynamiczne ale to nie ma problemu z mikrofonami wystarczą mi w zupełności.

I teraz co kupić i jak połączyć bym mógł rejestrować na komputerze. Czy karte zewnętrzną czy interface audio czy coś innego nie mam pojęcia co i jak z tym... ;/ I jak połączyć czy iść wyjściem z powermixera lub mixera przez chiny out (wyjścia do rejestracji) czy może głównym wyjściem albo monitorem czy słuchawkowym. I jak podlączyć do kompa żeby nie było szumów które niestety są i nie jest to wina pomieszczenia bo pomieszczenia mam przygotowane.

Ps. Podłączałem powermixer do wejścia mikrofonowego w lapku + audacity to były szumy i to bardzo duże... i nie dało się nagrać nawet keyboardu który wysyła sygnał czysty nie to co mikrofon czy magneski w gitarce.

Pomożecie ?? Pieniądze które chcę przeznaczyć to ~500 zł max.

0 5
  • #2 08 Sty 2013 01:28
    anmedia
    Poziom 39  

konidzio napisał:
    Pieniądze które chcę przeznaczyć to ~500 zł max

Niestety do takiego celu to zbyt malo, by osiagnac zamierzony cel. Jednak w tej cenie mozesz pokusic sie o jakas karte na USB Asusa z seri Xonar, lub Creative z procesorem Sound Core3D. Niestety na USB beda pewne ograniczenia, ale jest to juz jakies rozwiazanie.

Co do szumow, przez wejscie mikrofonowe i ogolnie karty zintegrowane a szczegolnie w laptopach to ich cecha "zawodowa". Szumy w twoim sprzecie sa bo sprzet jest analogowy, tylko ich nie slyszysz.

Mozesz pokusic sie karte Black magic i np wiekszosc urzadzen wpinac bezposrednio w karty o ktorych wspomnialem wczesniej, to rowniez spowoduje ze szumy czesciowo znikna.

0
  • #3 08 Sty 2013 18:09
    konidzio
    Poziom 6  

A co jak by zakupić jakiś rejestrator dźwięku ? i w komputerze dopiero obrabiać ? Te 500zł to jest poprostu pieniądz jaki posiadam na te chwilę ale to są dosyć poważniejsze plany więc mogę poczekać i przekazać na to tak z 1000zł. Swoją drogą jakie ograniczenia daje usb bo to mnie zaciekawiło xd

Ps. A jak by zakupić coś takiego http://allegro.pl/creative-sound-blaster-x-fi-hd-karta-muzyczna-usb-i2866895273.html i połączyć powermixer -> main out (chin-chin) -> ta karta do wejścia line in (chin-chin) i przez usb do usb w lapku ?

0
  • #4 08 Sty 2013 20:19
    anmedia
    Poziom 39  

konidzio napisał:
    Swoją drogą jakie ograniczenia daje usb bo to mnie zaciekawiło xd

Chocby szybkosc przesylanych danych, ograniczona funkcjonalnosc (cena-mozliwosci) Dobra karta zewnetrzna ktora nie ma zadnych ograniczen i ma bardzo dobry stosunek jakosc cena to ta (24bits\196kHz i dynamika A/D i D/A 120db) to jak na male studio to prawdziwa profesjonalka. Poczytaj na stronie co oferuje ta karta i porownaj z ta creativa (przy niej creatvie nie ma nic, to dobra karta do zastosowan domowych).

Co do creativa na poczatek moze byc. ALe jak myslisz powaznie o swoim fachu, zainwestuj raz niz kupowac bo tanie.

0
  • #5 08 Sty 2013 21:03
    konidzio
    Poziom 6  

Myślę trochę poważnie o tym fachu aczkolwiek nie chce aż tyle kasy wydać teraz ze względu na to że mam w planach razem z zespołem gdy uzbieramy pieniądze założyć studio profesjonalne gdzie to cacko co podałeś w sumie nie będzie wtedy pro i myślę kupie tego creativa i tak będę kombinował ale dzięki za pomoc wszystkim. Jeszcze mam pytanie jaki DAV do nagrywania ? Darmówka typu audacity czy może coś więcej (zależy mi na jakości i na tym co pomoże mi program by jakoś wyciągnąć jakość) kolega ma cubose wystarczy czy może zainwestować coś więcej ?

0
  • #6 08 Sty 2013 23:32
    anmedia
    Poziom 39  

Cubase jest dobrym programem i z dodatkowymi wtyczkami to maszyna nie do pobicia (jak na male czy srednie studio) . Ale to program do tworzenia, korekcji, modyfikacji muzyki. Jest tez sony sound forge, ale on raczej nadaje sie do korekcji niz kreowania. Mysle ze z pytaniem na temat softu do studia muzycznego, spokojnie mozesz zapytac w sklepie, do ktorego wczesniej podalem linka.

0