Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Klej do łączenia cewki z membraną

Laik92 07 Sty 2013 18:40 1482 4
  • #1 07 Sty 2013 18:40
    Laik92
    Poziom 6  

Witam forumowiczów ostatnio zabrałem się za naprawę 2 głośników niskotonowych Logitech.W głośnikach była oderwana cewka od membrany i postanowiłem że skleję to butaprenem ale z informacji znalezionych na tym forum wynika że nie nadaje się on do tego.I teraz moje pytanie czy mogę nanieść drugi klej na cienką warstwę butaprenu?ewentualnie rozprowadzić klej pod membraną.Z tego co wiem dj-MatyAS w swoim temacie używał EPIDIAN DRAGON ale niestety jest dużo rodzajów tego kleju i tu moje pytanie który wybrać.Proszę o waszą pomoc :D

Dodano po 50 [sekundy]:

Głośniki to Tang Band WT-644F.

0 4
  • #2 07 Sty 2013 18:53
    DJ_Dexinter
    Poziom 27  

Na alledrogo kupisz dobry klej do takich połączeń za 5 zł lub mniej. Sprzedają go w strzykawkach.

0
  • #3 07 Sty 2013 20:25
    Herethic
    Poziom 28  

Taaa... jasne... Tzn" jaki? :?:

Wybacz DJ_Dexinter, ale kupowanie kleju w strzykawkach może być ryzykowne.
    Nie do końca wiadomo co kupujesz i czy nie "wyschnie" po drodze jesli zapałka ze strzykawki wyleci....

Nie lepiej kupić oryginały; np.firmy Dragon/Libella/Patex/Loctite... ?
    To dwuskładnikowe żywice epoksydowe z wypełniaczem, a czasem ścinkami włókien szklanych dla wzmocnienia.
    Laik92 -będzie ok - ale uważaj na proporcje. Nadaje się większość - przeczytaj opis na opakowaniach.
    Ja używam Distal-u. Do tego celu wybitnie rzadko - robiłem to kilka razy, ale sam klej ma przyzwoita cenę i przydaje się też
    czasem w domowym "warsztaciku". :)

http://www.ekwasek.pl/index.php?products=product&prod_id=1260

Laik92 napisał:
    (...)czy mogę nanieść drugi klej na cienką warstwę butaprenu?
    Nie. Usuń resztki butaprenu "NitroROZPUSZCZALNKIEM" lub "Acetonem". Solidnie.

Pozdro.

0
  • #4 07 Sty 2013 20:56
    Laik92
    Poziom 6  

Czyli jednym słowem operację przyklejania cewki do membrany zacząć od początku.
    Dzięki za pomoc :)

0
  • #5 08 Sty 2013 11:38
    398216
    Użytkownik usunął konto