Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wyświetlanie ekrnanu z PC na TV bez kabli

krzysiuy1996 07 Sty 2013 19:16 1374 4
  • #1 07 Sty 2013 19:16
    krzysiuy1996
    Poziom 6  

Zacznę od tego, że jestem nowy na forum. Zastanawiam się na kupnem nowego telewizora od 42-51 cali. I teraz mój problem jest taki, że dziś się dowiedziałam, że podobno nie można podłączyć kablem HDMI na odległość 15 metrów (niestety taką mam odległość pomiędzy PC a TV (jeśli znacie jakiś sposób proszę o podpowiedź co mam zrobić, najlepiej z odsyłaczami do str www na których znajdę te produkty, które będą potrzebne). Słyszałem, ze można wyświetlać obraz z PC na TV za pomocą wifi lub kabla Ethernet (w domu mam sieć lokalną do której bezie podłączony PC z TV). Niestety jestem w tych sprawach (jak to się mówi) zielony, nie wiem co bym potrzebował co musi mieć PC i TV alby to wszystko działało.

0 4
  • #2 07 Sty 2013 19:56
    Mylagos
    Poziom 19  

O ile nie spotkałem się z możliwością przesyłania pulpitu przez sieć domową ( co czytałem o bezprzewodowym HDMI ale nigdy nie miałem z tym styczności ), o tyle możesz poprzez sieć domową przesyłać zdjęcia, muzykę, filmy - przy wykorzystaniu technologi DLNA.
    Dosyć ładnie pokazane jest to tutaj :
    http://www.sony.pl/hub/telewizory-lcd/akcesoria/article/id/1237476912276

Serwery jakich możesz użyć i zainstalować na PC to na przykład Wild Media Server, albo PS3 Media Server.

0
  • #3 07 Sty 2013 20:00
    krzysiuy1996
    Poziom 6  

Chodzi mi w szczególności o możliwość zagrania np.: w Fifa 13 (posiadam bezprzewodowe pady) lub tak żebym mógł po bezprzewodowej myszce i klawiaturze wchodzić na strony www (wszystkie) Jeśli ktoś zna sposób to piszecie każda rada mile widziana:)

0
  • #4 07 Sty 2013 21:37
    Mylagos
    Poziom 19  

W takim razie jedynym pomysłem jaki przychodzi mi do głowy jest użycie Repeater'a HDMI. Powinien on pozwolić Ci przesłać sygnał na większą odległość niż 15 metrów. Sam nie korzystałem z tego ( gdyż nie miałem potrzeby ). Myślę, że powinieneś poczekać, aż ktoś jeszcze się wypowie - może znajdzie się lepszy sposób niż ten :)

0
  • #5 01 Sty 2014 21:49
    krzysiuy1996
    Poziom 6  

Dziękuję za pomoc, kupiłem najzwyklejszy kabel 15 metrowy za 80 zł i wszystko śmiga :)

0