Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmiana procesora - błędy flash i przeglądarki

07 Sty 2013 19:34 1233 12
  • Poziom 9  
    Ciężko mi powiedzieć czy jest to problem związany z Hardwearem ale zaczął się właśnie po zmianie sprzętu więc umieszczam post tutaj.

Witam, zmieniłem ostatnio procesor na AMD ATHLON 2600 AXDA2600DKV4D
    Specyfikacja:
    Kod: text
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Wszystko ok, ale po ustawieniu taktowania FSB z domyślnie branego przez mój BIOS jako 100 na 166 zaczął się nowy problem.
    Na początku po włączeniu filmiku na YT 2 razy wyłączyło mi komputer - tak nagle, bez pikania czy informacji o tym że ma zamiar się wyłączyć. Ok, może było to dla niego za dużo - sprawdziłem ale temperatura oscyluje wokół 50 stopni Celcjusza więc jest w miarę ok. Następnie Flash zaczął wywalać błędy w trakcie odtwarzania, wyłączyła mi się przeglądarka kilkukrotnie (wystąpił błąd i ją wywaliło). Po dłuższym googlowaniu przeglądarka zaczęła się wyłączać i bez filmiku. Więc tak:
    przeinstalowałem flasha
    przeinstalowałem przeglądarkę (najnowszy firefox)
    zainstalowałem dwie inne konkurencyjne przeglądarki i przeprowadziłem podobne testy
    Wszystko bez zmian - wyłącz mi przeglądarkę cokolwiek robię, flash wywala błędy.

Pomyślałem też, że może być to problem zasilacza ale na tym i na prawidłowych napięciach sprzętu nie znam się kompletnie. Everest podaje:
    Code:

Napięcie rdzenia                                  1.65 V
          Napięcie We /Wy                                   1.6 V
          Typowa moc                                        53.7 - 60.4 W  (zależna od szybkości procesora)
          Maksymalna moc                                    68.3 - 76.8 W  (zależna od szybkości procesora)

Mój "sprzęt" :
    Code:
    Typ procesora       AMD Athlon XP, 1155 MHz (11.5 x 100)

Nazwa płyty głównej           MSI KT6V-LSR (MS-7021)  (5 PCI, 1 AGP, 2 DDR DIMM, Audio, LAN)
          Mikroukład płyty głównej       VIA VT8377 Apollo KT600
          Pamięć fizyczna                  1024 MB  (PC3200 DDR SDRAM)
    Zasilacz:                                Feel LC-B300ATX 300W

Jak mi wywali jeszcze raz to podam, jak się da, specyfikacje błędu przeglądarki.
  • Admin grupy komputery
    Ten procesor powinien pracować na napięciu 1.65V - ustaw takie w biosie.
  • Poziom 9  
    Takie jest ustawione.
    Czy kwestia napięcia jest twoim zdanie przyczyną problemu?
  • Admin grupy komputery
    Jeśli zasilacz, pamięć RAM, procesor i płyta gł. są sprawne, to powinno działać na ustawieniu 11.5 x 166MHz z napięciem 1.65V.
  • Pomocny post
    Moderator na urlopie...
    Witam

Z tego co widzę to mimo prawidłowego ustawienia procesor nie ma dostatecznej mocy. Zasilacz Feel 300W jest na tzw czarnej liście, więc tu obstawiam problem.

Spróbuj pożyczyć markowy zasilacz min 350W i wtedy zobacz czy dalej Ci wywala przeglądarki.
    W najbliższej przyszłości i tak zamień zasilacz na markowy (np Fortron 350W - koszt 50zł + wysyłka z gw12 m-cy (orientacyjnie))

Dodano po 4 [minuty]:

Ponadto płyty z KTxxx zwłaszcza z MSI są problematyczne, muszą mieć dobrze resetowany BIOS przy każdorazowej zmianie sprzętu. Miałem KT4V (KT400) i bez przeprowadzenia ww. operacji ciągle płyta miała z czymś problem.
  • Poziom 9  
    Sprawdzimy opcję z zasilaczem. Niedługo matki boskiej pieniężnej więc myślę że poświęcę trochę gotówki.
    Feela nie widziałem wcześniej na czarnej liście, teraz trochę mnie przestraszyłeś bo wiem jakie to są zagrożenia (sam kiedyś straciłem dysk i płytę główną prawdopodobnie z tegoż powodu właśnie).
  • Moderator na urlopie...
    fallout444 napisał:

Feela nie widziałem wcześniej na czarnej liście, teraz trochę mnie przestraszyłeś bo wiem jakie to są zagrożenia (sam kiedyś straciłem dysk i płytę główną prawdopodobnie z tegoż powodu właśnie).

i bardzo dobrze zrobiłem.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html
    zawsze był na czarnej liście i odkąd mnie codegen "pogrzebał" kartę za 750zł będę zawsze namawiał ludzi, żeby jednak wydali te minimum 50zł na markowy zasilacz.

Owszem, czytałem że akurat feel zdarzają sie lepszej jakości ale ja nie będę próbował tego sprawdzać. Dla mnie to czarna lista i już!:)
  • Poziom 9  
    A Enlight za 30 parę złotych może być ? ")
  • Poziom 9  
    Niestety po zmianie zasilacza na FORTRON 350W PFC GW problem dalej występuje.

Jakieś pomysły?
  • Poziom 43  
    Ściągnij stąd: http://www.memtest.org/#downiso
    Rozpakuj, nagraj obraz na płytę i uruchom z niej komputer. Możesz także ściągnąć wersję na pendrive. (dwa przejścia programu).

Daj także screeny z programu CPU-Z -> zakładki Memory oraz SPD.
  • Pomocny post
    Moderator na urlopie...
    Ustaw także napięcie Procesora "na sztywno" w BIOS na 1.65V.
    Pamięci puszczasz na 333 rozumiem także "na sztywno"

Zobacz, podobny troszke temat z wczoraj dotyczący ustawień komputera (bardzo podobny zestaw)
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=2484119&highlight=

Może i Tobie to pomoże, a przepisywać wszystko od nowa to szkoda czasu.
  • Poziom 9  
    Po ustawieniu na sztywno napięcia procesora i pamięci na 333 (było na auto) w BIOSie wszystko wróciło do normy.
    Dzięki wielkie!