Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Świecący LCD. Jaki to jest wyświetlacz? Gdzie i za ile można kupić?

10 Lut 2005 07:45 1389 8
  • Poziom 9  
    Witam, orientuje sie ktos moze jaki jest to wyswietlacz?
    http://www.pepepe1.webpark.pl/pga2310.html

Gdzie i za ile mozna takie cosik kupic?
    Istnieje jakas PL firma ktora zajmuje sie produkcja takich wyswietlaczy z dostarczonym projektem przez klienta?

Dzieki i pozdrawiam
  • Poziom 19  
    To wygląda na standasrdowy VFD 2x16 znaków. Można takie wyświetlacz kupić np w firmie Maritex.
    Natomiast nie bardzo rozumiem co masz na myśli, pytając o firmę, która wyprodukuje wyświetlacz wg projektu klienta. Taki wyświetlacz to produkt standardowy, nie widzę tu potrzeb dostosowywania do potrzeb klienta.
  • Poziom 22  
    Z kolegą robiliśmy podobny efekt na zwykłym lcd.Trzeba było tylko zrobic własne biblioteki znaków w bascomie.Cała sprawa polega na tym aby zrobiło negatywy znaków:)Powodzenia
  • Poziom 17  
    Są również oryginalne LCD 2*16 znaków świecące w taki sposób po prostu mają jedną z folii polaryzacyjnych odwróconą o 90 stopni. Ale ten nie wyglada na LCD bo ma za ciemne tło. Tło w tych LCD jest lekko prześwietlone przez podświetlanie i nigdy nie będzie tak ciemne, przy tak mocno świecących literach. Mi on wyglada na VFD, ciekaw tylko jestem czy sterownik ma taki sam jak LCD, bo wyglada prawie identycznie.

Pozdroofka Piotrek

Sprawdziłem sdteruje się tak samo tylko cena powala - 195 zł :(
  • Poziom 13  
    na 100% jest to P-LED !! zaden tam VFD, Ten P-LED jest zgodny ze zwyklymi wyswietlaczami LCD..
    Pozdrawiam
  • Poziom 13  
    też sądzę, że PLED... OLED raczej kolorowe są (ale głowy nie dam, tak po prostu widziałem, że PLEDY są takie żółto-zielone, a OLEDY raczej kolorowe) - swoją drogą to widziałem gdzieś kiedyś na necie taką świetną klawiaturę do pc - każdy klawisz był małym wyświetlaczem kolorowym OLED (chyba 64x64px) i wyświetlały się tam konfigurowalne znaki (czyli normalnie np małe litery a po wciśnięciu np shift'a zmieniały się na duże, podczas gry w quake zamiast WSAD były strzałki, każdy klawisz miał opis (np ammo, fire itp itd) - niestety za taką kasę że samochód można było kupić :/