Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung Galaxy S (GT-I9000) - Uszkodziłem gniazdo micro USB

07 Jan 2013 21:53 6663 5
  • Level 2  
    Witam,
    Padła mi wtyczka od ładowarki, a ja - jako przyszły inżynier - stwierdziłem, że po prostu się jej pozbędę, a w jej miejsce dorobię wtyczkę wraz z komputerowym kablem USB. Mając już wszystkie przewody z ładowarki oraz kabla USB na wierzchu zacząłem szukać poprawnego połączenia, aby telefon zareagował na ładowanie. Po paru próbach znalazłem "dobrą" konfigurację i zaznaczam, że były to inne kolory tych przewodów. Moja ładowarka działa, telefon ładuje się normalnie, jednak stracił połączenie z komputerem, a Windows informuje, że "urządzenie USB uległo awarii". Domyślam się, że zrobiłem jakieś zwarcie na linii D+ oraz D-. Czy mam rację ? Czy to poważna usterka i droga w naprawie ?
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 37  
    No to Panie inżynier może być problem.
    Trochę chaotycznie to opisałeś.
    Masz inny kabel by zobaczyć czy dzieje się to samo ?
  • Level 2  
    Oryginalny kabel USB również ładuje telefon poprzez komputer, ale nie następuje wykrycie połączenia w celu wymiany plików.
  • Level 37  
    To pozostaje serwis i diagnostyka magistrali danych. Dużo tam nie ma do roboty.
  • Level 2  
    Te wtyczki chyba zostaly tak zaprojektowane aby wytrzymaly nieduza ilosc wpiec-wypiec... Wkoncu juz jest galaxy s 3 a po drodze byly s advance i s2. Mam ten sam problem z wtyczka juz raz naprawiana, niecaly miesiac i znowu trzeba ustawiac na telefonie ciezarki zeby ladowalo. Jak przyjade jutro do domu to podepne sobie stara do nokii tylko w celu ladowania a przesyl danych zalatwie przez ftp. Sorry za brak polskich znakow ale nie mam komputera do nich przystosowanego...

Pozdrawiam [/tex]
  • Level 11  
    Nie wiem czy jest sens zakładania nowego tematu skoro mam ten sam problem.
    Mam uszkodzone gniazdo i rozkręciłem dziś telefon by przekonać się o co chodzi, znalazłem przepalony drucik od gniazda micro na płytce.
    Sprawdzałem na e-bay'u gniazda, które kosztują około 10zł (http://goo.gl/iPw4D1) lecz nie posiadam sprzętu ani wiedzy jak to przylutować na płytkę. Znalazłem więc na stronie alibaba.com całe płytki główne od żółtków lecz czekam na odpowiedź od jednego sprzedającego za ile sprzedałby mi tylko jedną.
    Załączam zdjęcie mojej płytki z uszkodzonym portem i proszę o odpowiedź czy zwykły serwis przylutowałby to czy też by musiał sprowadzać całą płytkę lub czy ktoś wie gdzie dostane całą płytkę główną tanio i bezproblemowo? Z góry dziękuje ;)