Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Geco G403-P02 w trybie automat - napis blo

jagness89 07 Jan 2013 23:07 3486 4
 • #1
  jagness89
  Level 10  
  Witam jak w temacie.
  Geco G403-P02 w trybie automat - napis blo. Podczas demontażu panelu wypadł rezystor SMD 10kΩ i tu problem gdzie go przylutować.

  Bardzo proszę o pomoc.
  :arrow:
  Link do rozwiązania
  Poprawiłem i podałem link TONI_2003
 • #2
  jagness89
  Level 10  
  Panowie cokolwiek na ten temat.Zdjęcie od strony druku schemat coś co naprowadzi mnie na właściwy tor. Jedyna wypowiedz którą znalazłem

  Prawdopodobnie uszkodzony jest rezystor smd 10k postawiony na sztorc w lewym dolnym rogu, patrząc na rozebrany panel od tyłu.
 • #3
  wawrzeczko_t
  Heating systems specialist
  BLO = blokada grzania z termostatu pokojowego. Zadzwoń do Geco (bo oni wiedzą gdzie co ma być przylutowane) lub kup nowy moduł wewnętrzny (bo nie jest drogi). Możesz też znaleźć sąsiada który pozwoli Ci pogrzebać w swoim sterowniku. Ale ja bym nie pozwolił ...
 • #4
  irus.m
  Heating systems specialist
  Ten opornik wylutował się samoistnie z powodu przegrzania. Wzrósł prąd przez niego płynący, co spowodowało wydzielenie mocy(czyt ciepła) większej ,niż przewidział konstruktor.
  Wylutowany rezystor jest tylko skutkiem awarii, przyczyna leży gdzie indziej. Należy poszukać uszkodzenia pierwotnego. Nie polecam samodzielnych napraw, jest to zbyt niebezpieczne. Proponuję wezwać serwis.
  Ewentualną naprawę mógł by dokonać elektronik, który ma pojęcie o sterowaniu procesami spalania ,sposobie ich sterowania i działania zabezpieczeń.I weżmie na siebie po naprawie odpowiedzialność za bezpieczeństwo osób użytkujących ten sprzęt.
  pozdrawiam
 • #5
  gecoserwis
  Level 11  
  irus.m wrote:
  Nie polecam samodzielnych napraw, jest to zbyt niebezpieczne. Proponuję wezwać serwis.


  Masakra, co za wypowiedź... i pisze to osoba która sama naprawia.