Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konica Minolta - DEVELOPING Unit (wywoływaczka) do Bizhub 250, Bizhub 350

08 Sty 2013 08:54 5487 9
  • Poziom 24  
    Cześć.
    Gdzie nabyć tanio nieoryginalną lub oryginalną wywoływaczkę (Developing Unit) do Konica Minolta Bizhuba 250 lub Bizhub 350 ?
    pilne !
  • Specjalista - kserokopiarki
    Wiem że w DKS w Gdańsku mają. Ostatnio u nich zamawiałem.

C.
  • Poziom 17  
    Zamienniki mają w Betaco.
  • Poziom 24  
    W Betaco nie mają, dzwoniłem 2 razy,pusto.
    DKS mi podpadł szpetnie wiele, wiele razy swoimi praktykami wobec kontrahentów. Po ostatnim numerze podpadli tak że postanowiłem postawić grubą kresce, wbić na czarną listę, i więc nie robię u nich żadnych zakupów. Robić z nimi interesów pewnie nie będę.
    A z ciekawości ile chcą w DKS /Gdańsk za wywoływaczkę?
    Znam paru chłopaków którym nawet bardziej szpetnie za skórę zaleźli. Także przybili ich na czarną listę i nie współpracują z DKS od dłuższego czasu. Coraz więcej niestety takich i takie opinie spotykam.
    Podobno DKS Warszawa nic się nie zmieniła i postępują tak jak wcześniej. Niejaki Ksysio (..) spi-ł temat DKS W-wa totalnie. Pogrzebał ten oddział w betonie na przysłowiowe 100 lat. Będą musieli teraz długo bardzo odrabiać twarz u serwisantów, oj długo.
    Cześć ;)
  • Poziom 17  
    Widzę, że mają w ARtonery niestety drogo, na pewno mają też w CopyPartner
  • Poziom 23  
    Nie wiem czy czasAmi nie kupowaliśmy w ARBIKO...
  • Poziom 9  
    ja mam co tylko chcesz do minolty
  • Poziom 24  
    Dzięki Kolego "robercikkk" nie skorzystam, masz ceny lepsze od tych naszych detalicznych ;) Okazuje się ze mozna naprawiać te moduły. Jak zwykle. Uszczelniacze+kółka+uszczelki+ew.stary ale dobry wałek magnetyczny ze starszej serii maszyn Dialta i szafa gra rewelacyjnie. Tylko kiedyś skończą się wałki od serii dialta i bedzie krucho ;)
  • Poziom 24  
    Warto też podczas zasypywanie developerem zastosować się do zaleceń KM. Osłonić rolki dystansowe i ośkę magnetyka. Lekkie oprószenie i temat powróci szybciej niż myślisz. Ten developer ma koszmarne właściwości ścierne.
  • Poziom 24  
    lordqpa napisał:
    Warto też podczas zasypywanie developerem zastosować się do zaleceń KM. Osłonić rolki dystansowe i ośkę magnetyka. Lekkie oprószenie i temat powróci szybciej niż myślisz. Ten developer ma koszmarne właściwości ścierne.

Może miałeś doświadczenia z nieudaną całą serią wywoływaczek sprzedawanych w dużej ilości w Polsce? Zalały one rynek i popsuły krew. Te trefne moduły miały źle ustawione odległości wałka magnetycznego na doctorze blade i wycierały wałki jak papier ścierny lub polerka. Nawet bębny potrafiły wyciąć do żywego aluminium już po 100 kopiach.
    Do tego w tej serii modułów były źle skręcone śruby razem z dodatkową listwą osłaniającą doctor blade. Na tej listewce gromadził się syf i resztki developera z gąbką. Kolega po fachu w ogóle wywala je z zespołów, w czorta do kontenera. Zakładał nowe prawidłowo wkręcone śruby. Jemu chodzi, ja tego nie próbowałem. Ciekawe co?
    Inne z tej serii miały jakieś trefne wałki magnetyczne. Właśnie takie moduły mi się osobiście trafiły. Powymieniałem wałki magnetyczne z maszyn poprzedniej serii.
    Z tym poprzednim tonerem i developerem nie było aż tyle niespodzianek. Moduły wytrzymywały bardzo długo. Kopia czarno biała na zwykłym czy polimeryzowanym tonerze i tak nie jest dla laika na pierwszy rzut oka do odróżnienia. Kopia wzorcem na wystawę world-press-foto nie będzie więc po co ta rewolucja?
    Porobili by małe modyfikacje tego co nie dopieszczone i była by najlepsza maszynka na rynku. A tak znowu popsuli to co niezłe. Cześć :)