Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szukam wideodomofonu: 3xmonitor+1xkamera+2xelektrozaczep

filipp22 08 Sty 2013 10:00 4683 24
  • #1 08 Sty 2013 10:00
    filipp22
    Poziom 9  

Witam

Mam klienta, który ma dosyć specyficzne wymagania mianowicie:
    Posiada biuro w domu - potrzebuje 1 panel zewnętrzny(z jednym przyciskiem wywołania) w ogrodzeniu - 1 monitor w biurze oraz 2 monitory w domu (1 w kuchni 1 w sypialni - z możliwością rozmów miedzy monitorami ) dodatkowo monitory muszą mieć funkcję otwierania bramy. Co najciekawsze chce mieć możliwość otwierania dwóch zamków elektrycznych jeden w furtce a drugi w drzwiach wejściowych do biura - najłatwiej dla mnie byłoby gdyby otwieranie zamków było bez dodatkowych zasilaczy.
    Co polecacie?????

Z góry dziękuję za odpowiedź

0 24
  • #3 08 Sty 2013 15:46
    filipp22
    Poziom 9  

Z tego co widzę ten zestaw nie ma możliwości otwierania bramy, a także do zamków elektrycznych muszą być osbne zasilacze - zależałoby mi również aby możliwe było otwarcie zamka elektrycznego także z monitora. Chyba, że czegoś nie zauważyłem. Pozdrawiam.

0
  • #5 08 Sty 2013 16:05
    filipp22
    Poziom 9  

ok dzięki.

0
  • #6 08 Sty 2013 21:55
    polak2760
    Poziom 11  

Czytam ten post i tak się zastanawiam nad swoją wiedzą. Możliwe jest, że ja lub andrefff czegoś nie wiemy. Z racji tego, że parę lat temu nauczyłem się czytać ze zrozumieniem zakładam, że andrefff delikatnie mówiąc się myli lub też nie ma wystarczającej wiedzy na temat produktu, który poleca.
    np.
    http://www.gde.pl/files/objects/607/30/CDV50N_I.pdf - może się mylę ale nie widzę w tym opisie możliwości otwarcia bramy i elektrozamka z monitora.

Drogi andrefff nie rób człowiekowi sieczki z mózgu- gość chciał uzyskać dokładną informację, a nie reklamę pierwszego lepszego produktu, który nie spełnia jego oczekiwań.

0
  • #7 08 Sty 2013 22:05
    suworow
    Moderator Zabezpieczeń

polak2760 napisał:
    Drogi andrefff nie rób człowiekowi sieczki z mózgu- gość chciał uzyskać dokładną informację, a nie reklamę pierwszego lepszego produktu, który nie spełnia jego oczekiwań.
    ja tez nie najlepiej reaguje na odpowiedzi będące tak naprawdę reklamą produktu, ale w tym przypadku Twoje obawy a nawet oskarżenia są bezpodstawne
    Przyznam że informacja ta nie jest zbyt eksponowana ale jednak w urządzeniach współpracujących można znaleźć ten moduł:
    http://www.gde.pl/Katalog_produkt%C3%B3w/Wide...4033-Modu%C5%82_przeka%C5%BAnika_MD-RA-4.html

0
  • #8 08 Sty 2013 22:11
    clouddancer
    Poziom 12  

Wszystko pięknie, ale jeśli wykorzystasz przycisk interkomu do zwalniania drugiego elektrozaczepu, to jak zamierzasz rozwiązać funkcję interkomu?

0
  • #9 08 Sty 2013 22:49
    suworow
    Moderator Zabezpieczeń

clouddancer napisał:
    Wszystko pięknie, ale jeśli wykorzystasz przycisk interkomu do zwalniania drugiego elektrozaczepu, to jak zamierzasz rozwiązać funkcję interkomu?

Interkom będzie interkomem i przyciskiem otwarcia bramy. Pytanie raczej brzmi jak bedę zwalniał drugi elektrozaczep.
    Opcje pewnie jest wiele, wybrane z nich to:
    1. będzie się aktywował równolegle ( ewentualnie z przesunięciem czasowym) z elektrozaczepem w furtce
    2.Przy drugich drzwiach damy druga kamerę ( najtańszą np czarno- białą)
    3. Przy drugich drzwiach damy przycisk dzwonkowy i zmontujemy sobie odpowiedni przekaźnik( kopia tego z kamery) do sterowania elektrozaczepem z pod drugiego wejścia monitora.

Pozdrawiam

0
  • #10 09 Sty 2013 09:16
    filipp22
    Poziom 9  

Reasumując muszę kupić następujące produkty:
    1. COMMAX Monitor CDV-50N - 2szt - 2210zł
    2. Commax CDV-50N DRC-40CK Wideodomofon kolorowy - 1szt - 1190zł
    3. Moduł przekaźnikowy MD-RA-4 - 1szt - 110zł
    4. 2x zasilacze do zamków elektrycznych - około 50zł
    W sumie 3560zł.

Jeśli jeszcze są jakieś moduły proszę o info ( lub inne koszty ) - będę to montował pod koniec lutego dlatego chcę rozeznać w temacie oraz określić cenę za cały zestaw.

Suworow trochę zabawy będzie z montażem dodatkowego przycisku lub kamery - nie można tego ominąć w inny sposób??? Rozumiem, że przekaźnik md-ra-4 mogę zamontować w puszce elektrycznej.

Co przez to rozumiesz???

"1. będzie się aktywował równolegle ( ewentualnie z przesunięciem czasowym) z elektrozaczepem w furtce "
    Muszę zamontować w furtce zamek elektryczny z pamięcią???

Z góry dzięki za odpowiedź

0
  • #11 09 Sty 2013 09:48
    suworow
    Moderator Zabezpieczeń

filipp22 napisał:
    Co przez to rozumiesz???

"1. będzie się aktywował równolegle ( ewentualnie z przesunięciem czasowym) z elektrozaczepem w furtce "
    że jednym naciśnięciem otworzysz i furtkę i drzwi bez możliwości wyboru jednego z nich.
    filipp22 napisał:
    Muszę zamontować w furtce zamek elektryczny z pamięcią???

Nie, a czemu?

Generalnie to musisz ustalić z klientem jak on to widzi. Według mnie czym mniej naciskania tym lepiej.
    Ja bym po prostu dał podwójny przycisk dzwonkowy obok commaxa ( przynajmniej w gabinecie). Wygodniej i po sprawie.

Pozdrawiam

0
  • #12 09 Sty 2013 12:43
    filipp22
    Poziom 9  

suworow napisał:
    Ja bym po prostu dał podwójny przycisk dzwonkowy obok commaxa ( przynajmniej w gabinecie). Wygodniej i po sprawie.

Nie wiem jakoś nie widzę kucia ściany:( - wątpię żeby klient na to poszedł (gabinet jest świeżo po remoncie. Porozmawiam z klientem i dam znać co i jak. Może ktoś ma jakieś inne pomysły????

Pozdrawiam

0
  • #13 09 Sty 2013 13:30
    Ircys
    Specjalista Domofony

suworow napisał:
    filipp22 napisał:
    Co przez to rozumiesz???

że jednym naciśnięciem otworzysz i furtkę i drzwi bez możliwości wyboru jednego z nich.

Trzeba tylko pamiętać o tym, że kolorowe monitory Commaxa (w odróżnieniu od czarno-białych) mają stałą, nierugulowalną(!) długość otwierania (ok. 3s) i bez dodatkowych przekaźniczków czasowych lub elektrozaczepu z pamięcią (dom), przy jednokrotnym naciskaniu przycisku, zapewne nie uda się otworzyć furtki i drzwi.

Pozdrawiam
    www.alfatech.net.pl

0
  • #14 09 Sty 2013 19:48
    suworow
    Moderator Zabezpieczeń

Ircys napisał:
    i bez dodatkowych przekaźniczków czasowych lub elektrozaczepu z pamięcią (dom), przy jednokrotnym naciskaniu przycisku, zapewne nie uda się otworzyć furtki i drzwi.
    Oczywiście masz rację, ale to są detale które na tym etapie wiedzy/niewiedzy pozwoliłem sobie pominąć. Temat jest dość nietypowy i nie da się tu zastosować rozwiązania z pudełka, bez przekaźników itp nie pociągnie.
    Ircys napisał:
    Trzeba tylko pamiętać o tym, że kolorowe monitory Commaxa (w odróżnieniu od czarno-białych) mają stałą, nierugulowalną(!) długość otwierania (ok. 3s)
    Jakoś nigdy nie zauważyłem tej regulacji.

filipp22 napisał:
    Nie wiem jakoś nie widzę kucia ściany:( - wątpię żeby klient na to poszedł (gabinet jest świeżo po remoncie. Porozmawiam z klientem i dam znać co i jak.

Przycisk można zamontować tuż obok monitora więc żadne kucie nie wchodzi w grę. A tak swoją drogą odnośnie kucia, to masz to już jakoś okablowane?
    filipp22 napisał:
    Może ktoś ma jakieś inne pomysły????

Jakie pomysły.? Ty musisz wiedzieć co chcesz osiągnąć, jak ma wyglądać otwieranie, ( z których monitorów co ma się otwierać i jak) My możemy pomóc Ci to zrealizować, podsunąć rozwiązania.....

0
  • #15 09 Sty 2013 20:17
    Ircys
    Specjalista Domofony

suworow napisał:
    Ircys napisał:
    Trzeba tylko pamiętać o tym, że kolorowe monitory Commaxa (w odróżnieniu od czarno-białych) mają stałą, nieregulowalną(!) długość otwierania (ok. 3s)
    Jakoś nigdy nie zauważyłem tej regulacji.

Chyba trochę mnie nie zrozumiałeś :)
    W czarno-białych monitorach ile trzymamy przycisk otwierania tyle działa elektrozaczep, a w nowych monitorach kolorowych przyciśnięcie przycisku daje otwieranie na z góry określony, nieregulowalny czas ok. 3s. Ot, takie Commaxowe "unowocześnienie", które może stwarzać problemy.

Pozdrawiam
    www.alfatech.net.pl

0
  • #16 09 Sty 2013 22:21
    filipp22
    Poziom 9  

suworow napisał:
    Przycisk można zamontować tuż obok monitora więc żadne kucie nie wchodzi w grę. A tak swoją drogą odnośnie kucia, to masz to już jakoś okablowane?

Oczywiście w biurze jest dociągnięty kabel utp 5e 8 żył tak samo w domu (kuchnia i sypialnia) - chodzi o to, żeby przy najmniejszym nakładzie pracy uzyskać to co się chce:)

0
  • #18 10 Sty 2013 12:24
    daniel_123
    Poziom 9  

Sprawdziłem temat i proponuje producenta Leelen, w instrukcji jest opisane które modele mają wyjście na zamek elektryczny z monitora również.
    Monitorem V25 można otwierać zamki do tego kamera No15n również ma możliwość otwierania zamka bez dodatkowych zasilaczy.
    Jednak jak mogę doradzić proponuje zrobić to inaczej:
    Zamek z pamięciom daj w biurze przy drzwiach, a zamek czasowy przy furtce, unikniesz dzięki temu nieproszonych gości, a także tylko raz naciskasz przycisk jeśli będzie to klient.
    Otwieranie zaczepu z pamięciom ustawisz tylko z biura – unikniesz przypadkowego otwarcia z domu. Jeśli zdecydujesz się umieścić przy furtce zamek czasowy musisz podpiąć dodatkowy zasilacz 12V – możesz go podpiąć z domu ( jeśli masz wolne przewody ) . Możesz też podpinać zasilanie z centrali od napędu.
    Na pewno wygodniej i taniej.

Koszt całości około 2600zl
    3x monitor v25
    1x kamera z czytnikiem no15nc
    1 x zasilacz na din.
    Taniej możesz kupić tu, poproś o rabat:
    http://www.videodoorphone.eu/index.php?option=com_virtuemart&Itemid=275

Pozdrawiam.
    ps. w razie pytań odpowiem na priva, również mogę coś zaproponować.

0
  • #19 10 Sty 2013 14:42
    suworow
    Moderator Zabezpieczeń

daniel_123 napisał:
    Sprawdziłem temat i proponuje producenta Leelen

Co waść sprawdził i skąd wie, że dany zestaw będzie pasował, skoro ostatnia informacja od zainteresowanego była następująca:
    filipp22 napisał:
    Oczywiście w biurze jest dociągnięty kabel utp 5e 8 żył tak samo w domu (kuchnia i sypialnia) - chodzi o to, żeby przy najmniejszym nakładzie pracy uzyskać to co się chce:)

Nie wiemy więc jaka jest topologia okablowania ( szeregowa, równoległa, a może mieszana) i czy mamy dodatkowe zasilania.

daniel_123 napisał:
    Zamek z pamięciom daj w biurze przy drzwiach, a zamek czasowy przy furtce, unikniesz dzięki temu nieproszonych gości, a także tylko raz naciskasz przycisk jeśli będzie to klient.
    Otwieranie zaczepu z pamięciom ustawisz tylko z biura – unikniesz przypadkowego otwarcia z domu. Jeśli zdecydujesz się umieścić przy furtce zamek czasowy musisz podpiąć dodatkowy zasilacz 12V

Pomysł jak najbardziej dobry i w przypadku oferowanego wideodomofonu jak rozumiem też łatwy w realizacji. Tyle że nie wiemy tak naprawdę jakie są potrzeby i oczekiwania klienta, co do których to filipp22 miał się zorientować.

O ile pamiętam to już waść próbował tu na forum reklamować produkty tej firmy, jednocześnie zaprzeczając jakimkolwiek z nią powiązaniom.

Pozdrawiam

0
  • #20 10 Sty 2013 15:50
    daniel_123
    Poziom 9  

suworow napisał:
    daniel_123 napisał:
    Sprawdziłem temat i proponuje producenta Leelen

Co waść sprawdził i skąd wie, że dany zestaw będzie pasował, skoro ostatnia informacja od zainteresowanego była następująca:
    filipp22 napisał:

Nie wiemy więc jaka jest topologia okablowania ( szeregowa, równoległa, a może mieszana) i czy mamy dodatkowe zasilania.

daniel_123 napisał:
    Otwieranie zaczepu z pamięciom ustawisz tylko z biura – unikniesz przypadkowego otwarcia z domu. Jeśli zdecydujesz się umieścić przy furtce zamek czasowy musisz podpiąć dodatkowy zasilacz 12V

Pomysł jak najbardziej dobry i w przypadku oferowanego wideodomofonu jak rozumiem też łatwy w realizacji. Tyle że nie wiemy tak naprawdę jakie są potrzeby i oczekiwania klienta, co do których to filipp22 miał się zorientować.

O ile pamiętam to już waść próbował tu na forum reklamować produkty tej firmy, jednocześnie zaprzeczając jakimkolwiek z nią powiązaniom.

Pozdrawiam

Po pierwsze nie pisałem do Ciebie! Jak widać masz jakiś problem z sobą i to poważny. A powiązania oczywiście że mam skoro tym handluje. Widać że jesteś niereformowalny i wszystkim wciskasz commaxa to twoja sprawa.
    Co ty sobie wyobrażasz? Traktujesz to forum jak swoje, gdy nie jest po twojej myśli!
    Najlepiej to idź z tym na policje..

Gość nie pisał że ma problem z okablowaniem tylko chce zrobić to w najłatwiejszy sposób. Niczego mu nie wciskam tylko proponuje. Więc podałem jak bym to uczynił. Na logikę w biurze musi być zamek z pamięcią chyba że ma mieć monitor na wyciągnięcie ręki ( w co wątpię). 100 lat byś myślał i byś nie wymyślił :)
    Pozdrawiam
    Moderowany przez Tracer2:

3.1.9. Zabronione jest rozpowszechnianie treści ironizujących, prześmiewczych lub złośliwych, stanowiących przejaw braku szacunku do innych Użytkowników lub osób trzecich.

0
  • #21 10 Sty 2013 18:42
    filipp22
    Poziom 9  

suworow napisał:
    No i od tego trzeba było zacząć.A masz tam jakieś zasilania?
    Zobacz na schemat i policz żyły.

Najprawdopodobniej w sobotę będę u klienta postaram się wszystko dokładnie sprawdzić i napisać jak się sprawy mają.

Dostałem jeszcze ofertę na maila firmy kenwai:

Poniżej wycena na zakup domofonu.

Kaseta zew. z czytnikiem kluczy elektronicznych VKW-1370EMC-1B - 769zł
    Monitor kolorowy dotykowy KW-S704C-W 1249zł x 3szt = 3747 zł
    Moduł rozszerzeń do sterowania bramą i drugą furtką KW-EX1 - 55zł x2szt. 110zł
    Moduł rozszerzeń KW-516F 99zł
    Elektrozaczep 55zł x 2szt. 110zł

Razem: 4835 zł netto + 23% VAT = 5947,05zł brutto

W załączniku przesyłam kartę katalogową monitora i panelu zewnętrznego.

Jest to coś warte - przyznam, że dosyć ciekawie wygląda na zdjęciach. Chcę zrobić ofertę paru różnych producentów, żeby klient mógł wybrać - a z racji tego, że mam trochę czasu to tak męczę.

Pozdrawiam

0
  • #22 11 Sty 2013 11:12
    viertnik
    Poziom 15  

Co do Kenwei:
    Zamiast monitora KW-S704C-W 1249zł, możesz zastosować KW-S701C ma on już wbudowany dodatkowy przekaźnik i przycisk w monitorze do jego obsługi. Nie trzeba będzie stosować modułu 516F i KW-EX1, a jego cena jest niższa.
    Jest jeszcze problem z okablowaniem. Jeśli przewód UTP ułożony jest w "gwiazdę" czyli z punktu centralnego ( rozdzielnia ) do każdego z pomieszczeń, a z Twojego opisu tak wnioskuję, to na kenwei'u tego nie zrobisz.

Kenwei dla panela z 1 przyciskiem i 3 monitorami i wszystkie funkcje które wymieniłeś łączy się tak:

0
  • #23 11 Sty 2013 12:16
    filipp22
    Poziom 9  

viertnik napisał:
    Co do Kenwei:
    Zamiast monitora KW-S704C-W 1249zł, możesz zastosować KW-S701C ma on już wbudowany dodatkowy przekaźnik i przycisk w monitorze do jego obsługi. Nie trzeba będzie stosować modułu 516F i KW-EX1, a jego cena jest niższa.
    Jest jeszcze problem z okablowaniem. Jeśli przewód UTP ułożony jest w "gwiazdę" czyli z punktu centralnego ( rozdzielnia ) do każdego z pomieszczeń, a z Twojego opisu tak wnioskuję, to na kenwei'u tego nie zrobisz.

Kenwei dla panela z 1 przyciskiem i 3 monitorami i wszystkie funkcje które wymieniłeś łączy się tak:

Witam
    Dzięki za info i poświęcony czas na rysunek :) wiem przynajmniej na co zwracać uwagę - jeśli chodzi o rozmieszczenie kabli i sposób ich ułożenia jutro będę wiedział wszystko.
    Pozdrawiam

0
  • #24 16 Sty 2013 09:57
    filipp22
    Poziom 9  

viertnik napisał:

Co do Kenwei:

Byłem u klienta i kabel utp jest puszczony w jednej linii mianowicie: sypialnia, kuchnia, biuro garaż ( skrzynka ). Od furtki oraz bramy też są puszczone kable 8 żyłowe i wszystko jest wypuszczone w garażu. Wychodzi na to, że wszystkie propozycje się sprawdzą. Jeśli się mylę proszę o info. Ofertę zostawiłem klientowi jak się zdecyduje dam znać co wybrał. Dziękuje wszystkim za poświęcony czas.

Pozdrawiam

0
  • #25 09 Lut 2013 13:05
    filipp22
    Poziom 9  

Witam

Klient wybrał sprzęt firmy leelen. Po zamontowaniu wszystko działa bez zastrzeżeń – produkt dobrej jakości. Najbardziej cieszy mnie to, że trafiłem przy montażu na dobrą pogodę:) . Cały zestaw udało mi się kupić za 2230zł. Jeszcze raz dziękuję wszystkim za poświęcony czas.

Pozdrawiam

0
  Szukaj w 5mln produktów