Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Usbasp - Nie mogę zainstalować sterownika windows 8

Freddz1 08 Jan 2013 14:12 13467 23
    Freddz1
    Level 10  
    Mój system operacyjny to: Windows 8 Ultimate.
    Próbując zainstalować sterowniki system pluje się o podpis cyfrowy, próbowałem dosłownie wszystkiego, sposobu z Link
    Próbowałem także zainstalować sterowniki w trybie testowym ponieważ gdzieś na forum znalazłem ze wtedy nie wymaga system podpisów cyfrowych, jednak ten sposób również okazał się nieskuteczny. Jeśli ktoś się spotkał z podobnym problemem cieszyłbym się ze wskazówek jak go rozwiązać
    mirekk36
    Level 42  
    Ja mogę powiedzieć że bez NAJMNIEJSZEGO problemu sposobem opisanym w linku, który podałeś zainstalowałem USBASP pod Win8 i to na różnych wersjach. Nie wiem w czym ty możesz mieć problem. Działa to i to NA PEWNO.
    Freddz1
    Level 10  
    Niestety mi ten sposób nie działał, rozwiązałem go w inny sposób:) temat do zamknięcia:)
    joe_bilbao
    Level 10  
    Na dzień dzisiejszy nie można powiedzieć, że USBasp działa pod Windows 8, bo normalnie nie działa. Jak się wyłączy podpisy cyfrowe to działa, tylko to jest już grzebanie w systemie. Jak ktoś chce używać systemu, który jest skonfigurowany jak dostarczony przez producenta, to USBasp na Windows 8 mu działać nie będzie.

Panu Mirkowi pewnie działa, bo ma wyłączone podpisy cyfrowe. Przerobiłem już kilka konstrukcji, także tych z Allegro i żadna nie działała wprost na świeżym Win8.

BTW twierdzenie, że te na Allegro są niby słabszej jakości niż Atnel to bzdura, w szufladzie mam od lat nawet chińską wersję i nie można jej nic zarzucić. To przecież banalnie prosty schemat, jak ktoś nie zepsuł płytki sam to nie ma się co popsuć.
    piotrva
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Cóż, niestety systemy operacyjne Windows Vista i wzwyż są na tyle debilne, że wymagają tych głupkowatych podpisów sterowników. Osobiście pracuje od 2 lat na komputerach z wyłączonym podpisywaniem sterowników (W7) i nie mam żadnych problemów z komputerem i jego bezpieczeństwem.
    A swoją drogą żeby nie mieć problemów lepiej zainwestować parę złotych więcej w AVR ISP MkII (klon na procesorku AT90USB162 - gotowy albo zrobić samemu - do jego pierwszego zaprogramowania nie potrzeba żadnego programatora - wszystko od razu idzie po USB)
    mirekk36
    Level 42  
    Najpierw piszesz coś takiego:
    joe_bilbao wrote:
    BTW twierdzenie, że te na Allegro są niby słabszej jakości niż Atnel to bzdura, w szufladzie mam od lat nawet chińską wersję i nie można jej nic zarzucić. To przecież banalnie prosty schemat, jak ktoś nie zepsuł płytki sam to nie ma się co popsuć.

A widać, że zmyślasz o jakimś twierdzeniu tu opisanym bo nic takiego nigdzie nie pisałem ani nie mówiłem. Więc polecam ci słuchać uważniej poradników. Bo fakt wspominałem - ale nie że są gorszej jakości (chociaż i takie się zdarzają, bo np nie mają buforowania albo źle zrobione buforowanie) ... ale pewnie dla ciebie to bez znaczenia. Pomimo to nie przekręcaj moich słów proszę. A wspominałem że po takich "zakupach" najczęściej nic ludziom nagle nie chce działać, instalować się, i w ogóle same problemy - co sam kurczę potwierdzasz wyżej - czyli niejako przeczysz sam sobie. A tymczasem proszę - masz jeden z setek takich tematów tyle że świeży - zajrzyj sobie:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2472611.html

To jeszcze do tego wszystkiego rzekomo wiesz dlaczego panu mirkowi "pewnie działa" .... no i tu twoja twórczość - bo pewnie ma wyłączone podpisy cyfrowe.

joe_bilbao wrote:

Panu Mirkowi pewnie działa, bo ma wyłączone podpisy cyfrowe. Przerobiłem już kilka konstrukcji, także tych z Allegro i żadna nie działała wprost na świeżym Win8.

No widzisz - panie kolego kochany, ja potrafię odpalić USBASP nie tylko na Win8, co więcej potrafię każdemu i skutecznie w tym pomóc - ale trzeba chcieć a nie wymyślać niestworzone historie co to ja rzekomo miałem na myśli czy też wciskać mi jakieś słowa, których nigdy nie powiedziałem - zamiast dokładniej wsłuchać się w to co tłumaczę w poradniku.

Proszę bardzo panie kolego, SPECJALNIE dla ciebie przygotowałem kilka screenshotów z instalacji USBASP na świeżutkim, nowym Win8 64-bit .... po kolei jak leciała instalka i jak Windows8 - krzyczał że chcę mu sterowniki niepodpisane zainstalować !!! Gdybym miał tę opcję wyłączoną to przecież ten komunikat w ogóle by się nie pojawił - więc mam nadzieję, że po tym już dalej nie będziesz zmyślał dlaczego "pewnie u mnie działa" .... A jak obejrzysz je po kolei to zobaczysz że ślicznie wszystko przeszło - proszę bardzo. Tylko trzeba chcieć ....

a nie kupić USBASP i wrzucić go do szuflady jak mówisz ... albo wyłączać podpisy.

Usbasp - Nie mogę zainstalować sterownika windows 8 Usbasp - Nie mogę zainstalować sterownika windows 8 Usbasp - Nie mogę zainstalować sterownika windows 8 Usbasp - Nie mogę zainstalować sterownika windows 8

Usbasp - Nie mogę zainstalować sterownika windows 8 Usbasp - Nie mogę zainstalować sterownika windows 8 Usbasp - Nie mogę zainstalować sterownika windows 8 Usbasp - Nie mogę zainstalować sterownika windows 8
    lb04137
    Level 11  
    ---------------------------
    Error Installing Driver
    ---------------------------
    System policy has been modified to reject unsigned drivers
    ...
    Co zrobić z tym fantem?
    lb04137
    Level 11  
    hmm no dobra bo się pogubiłem już. To należy wyłączyć podpisanie sterowników czy nie?
    mirekk36
    Level 42  
    A no tak - ja rozumiem - tylko właśnie chciałem zwrócić uwagę, że jeśli można bez tego wyłączania na stałe podpisów (co jest chyba bezpieczniejsze dla windy) to chyba lepiej w ten sposób?

Bo ten drugi z tego linka oczywiście jak najbardziej też działa.
    piotrva
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Podałem oba opisy, dla porównania, a szczerze powiedziawszy różnic w bezpieczeństwie nie widzę. Ale na pewno Twoja metoda jest szybsza ;)
    aderrinho
    Level 9  
    Witam.
    A ja mam taki problem że jakich sterowników bym nie próbował zainstalować, (windows 7 pro x64) podczas instalacji wyskakuje że windows ma zainstalowane najnowsze sterowniki do tego urządzenia. Tryb bez podpisów cyfrowych nie pomógł. Jakieś pomysły?
    Pozdrawiam.
    szymonk92
    Level 9  
    Ciągle wyskakuje: System policy has been modified to reject unsigned drivers. Czy to sposobem Pana Mirka czy z wyłączeniem podpisów sterownika..

Dodano po 34 [minuty]:

Znalazłem świetne rozwiązanie, ale aby zadziałało jak na screenach Pana Mirka, musiałem przejść 11 kroków:
    To get started:
    1.From the Metro Start Screen, open Settings (move your mouse to the
    bottom-right-corner of the screen and wait for the pop-out bar to appear, then
    click the Gear icon).
    2.Click `More PC Settings'.
    3.Click `General'.
    4.Scroll down, and click `Restart now' under `Advanced startup'.
    5.Wait a bit.
    6.Click `Troubleshoot'.
    7.Click `Advanced Options'
    8.Click `Windows Startup Settings'
    9.Click Restart.
    10.???
    11.Profit!

Ze strony: http://uk.groups.yahoo.com/group/SDRSharp/message/3728

Teraz działa
    klocek_
    Level 9  
    Nie działa opisany przez mirekk36 sposób. Może na win7 tak, ale na 8 nie łyka tego. Pojawia się komunikat podany przez @lb04137 i program się poddaje.
    System odrzuca też "wygenerowany" sterownik podczas próby aktualizacji go z poziomu menedżera urządzeń.

Podsumowując - o ile win 7 wg zamieszczonych screenów kulturalnie się pyta, czy wiemy co robimy instalując niepodpisany sterownik, o tyle win8 wogóle się nie pyta, zakłada, że jesteśmy debilami i odmawia współpracy.

Jedyne wyjście na chwilę obecną jakie ja widzę, to restart komputera z wyłączeniem wymogu podpisu. Albo zmiana polityki.
    klocek_
    Level 9  
    Znam Twój sposób. Polega on na restarcie systemu z opcją "Nie wymagaj podpisu sterowników" (czy jakoś tak). To faktycznie działa (napisałem o tym), ale trzeba wykonywać za każdym razem gdy chce się używać programatora, a wcześniej "normalnie" włączyło się komputer.
    W ten sposób zainstalowałem już go, ale po "normalnym" uruchomieniu system go zablokował i wyświetlił informację o braku podpisu...
    andysto
    Level 10  
    U mnie zadziałało połączenie obu sposobów...
    1. Uruchomienie Win8 z wyłączonym sprawdzaniem podpisów sterowników.
    2. Instalacja sterownika za pomocą wizarda.

Po ponownym uruchomieniu i podłączeniu programatora żaden błąd nie wystąpił.

Nie wiem czy ma jakieś znaczenie aby podłączyć programator do tego samego portu na którym był zainstalowany sterownik.

Spotkałem się kiedyś z czymś takim, że jakaś drukarka podłączana do różnych gniazdek za każdym razem instalowała sterownik. Może to jest problemem?

Mój USBAsp to konstrukcja wykonana własnoręcznie w/g lekko zmodyfikowanego projektu ze strony fischl.de.

Pozdrawiam i życzę powodzenia...

PS - ile kosztuje licencja na Calculatora
    andysto
    Level 10  
    U mnie działa na w8! Tak jak pisałem wyżej...
    wando
    Level 10  
    AHA 2940 U/UW i inne podobne na WINDOWS 8.1 64 bit

Przed zainstalowaniem sterownika należy wyłączyć "Wymuszanie podpisu sterowników"
    W tym celu:
    1. Najedź myszką w prawy dolny róg ekranu.
    2. Kliknij na koło zębate czyli "Ustawienia".
    3. Kliknij na "Zmień ustawienia komputera" ( jest na dole).
    4. Kliknij "Aktualizacje i odzyskiwanie".
    5. Kliknij na "Odzyskiwanie" i dalej:
    6. "Uruchamianie zaawansowane"
    7. "Uruchom teraz"
    8. "Rozwiąż problemy"
    9. "Opcje zaawansowane"
    10. "Ustawienia uruchamiania"
    11. "Uruchom ponownie"

Komputer staruje na nowo.

Pojawia się spis z opcjami.

12. Naciskasz klawisz F7 czyli "Wyłącz wymuszanie podpisu sterowników".

System uruchamia się na nowo i wtedy należy zainstalować podane sterowniki.

To jest dopiero perfidia !!! skubańców od Windowsa!

Instalacja sterownika (klikaj):
    1. Panel sterowania
    2. Menedżer urządzeń
    3. Przeglądaj mój komputer w poszukiwaniu oprogramowania sterownika.
    4. Przglądaj - tu wyszukaj folder (pliki sterownika zapisz w utworzonym
    folderze)
    4. Zainstaluj - w międzyczasie pojawi się wybór-ostrzeżenie - zainstaluj mimo
    wszystko.

Utworzenie sterownika AHA 2490 UW dla systemów WIN 64 bit zajęło autorowi
    ok. 2 minut. WIELKIEMU ADAPTECowi nie opłaca się, lepiej zrobić nowe urządzenie i sprzedać 10 razy drożej.
    Sterownik pobierz tu: capnkirk.mydomain.com/Adaptec%20AHA-2940%20(and%20a%20few%20other%20Aic78xx%20Models)%20Win7-Server2008%20x64%20driver.zip
    Elge
    Level 11  
    Czy w podany sposób udało się komuś z kolegów zainstalować pod win8 sterownik do programatora USB AVR firmy Protech-micro ?