Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakiś ciekawy sprzęt z lat 90'tych stereo do pokoju 20m2

czmiel_t 08 Sty 2013 15:13 2262 4
  • #1 08 Sty 2013 15:13
    czmiel_t
    Poziom 10  

Witam, po kilku latach słuchania głośników pc 2+1 musiałem znaleźć coś czym napędzę imprezę Sylwestrową. Szwagier pożyczył mi kolumny z 1984r. Unitra Tonsil 50W i amplituner Unitra Tosca 303. Kilka dni przed Sylwestrem odsłuchiwałem sobie setki kawałków na tym sprzęcie i zrobiło mi się cieplutko i przyjemnie. Przypomniały mi się lata 90'te kiedy słuchało się na Radmorach, Altusach i Technics'ach. Tosca co prawda miała grypę na jeden kanał i na szybko kupiłem amplituner Yamaha RX-350 i nie wiem czy nawet nie grało to lepiej niż z Toscą - dużo cieplej. Zamarzyłem żeby kupić coś do grania z tamtych lat ale wiele lat przerwy zrobiło swoje i kompletnie nie mam pojęcia od czego zacząć dlatego potrzebowałbym pomocy fachowców.

Jeśli można to tak nazwać salon ma 20m2. Rodzaj muzyki każdy (jestem bardzo wszechstronny) 70% naturalne brzmienia / 30% elektronika. Szczególnie zależy mi na tym żeby kolumny wyposażone były w głośniki trójdrożne woofer / mid / tweeter, wokal brzmi wtedy świetnie jeśli jest mid. Ograniczenie jakie mam to miejsce ustawienia kolumn. Kolumny muszą być wąskie 20-25cm ale kupując tą Yamahę od gościa podłączył ją do takich właśnie wąskich kolumn Audio Physics i grały genialnie - niestety powiedział, że za używki dał 4.000zł a to nie mój budżet i szukam czegoś tańszego. Jeśli chodzi o sprzęt grający to coś jak ta Yamaha bardzo mi pasuje ale ze względu na komfort wolałbym żeby dało się sterować też pilotem a nie biegać co chwila do sprzętu i mile widziane wejście optyczne ale niekoniecznie. Wolałbym również żeby nie był to amplituner ale oddzielnie wzmacniacz i tuner ale to ostatecznie. W przyszłości sprzęt chciałbym rozbudować o gramofon i oczywiście CD. Sprzęt będzie grać bardziej nastrojowo niż głośno na codzień ale w razie jakiejś imprezki musi też zagrać mocniej. Co prawda przy 20m2 wiele nie trzeba i myślę, że 2x40W w zupełności wystarczy.

Budżet ... no właśnie, szczerze powiedziawszy na początek wolałbym coś niedrogiego aby kolumny ze wzmacniaczem / amplitunerem zmieściły się w 1.000-1.500zł a później będzie się myśleć.

Podpowiedzcie co wybrać i w którą iść stronę? Od dwóch tygodni chodzi mi to po głowie, przeglądam oferty ale mam już mętlik w głowie ...

Serdecznie pozdrawiam.

0 4
  • #2 08 Sty 2013 15:52
    605462
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 08 Sty 2013 16:08
    czmiel_t
    Poziom 10  

Dzięki, wiadomo Radmor ale kwestia, że potrzebuję czegoś z pilotem co również ładnie zagra.

0
  • #4 22 Sty 2013 12:45
    czmiel_t
    Poziom 10  

Witam ponownie.
    Z uwagi na brak odpowiedzi poczytałem jeszcze, skorygowałem budżet bo nic ciekawego bym za to nie kupił i kupiłem sprzęt. Nowe kolumny Tonsil Fiesta i używany amplituner Yamaha RX-550 RS. Jak dla mnie gra to już naprawdę przyzwoicie. Niestety amplituner, który wg. zapewnień sprzedawcy o jego 100% sprawności ma małą usterkę (standardowo trzeszczący input selektor). Amplituner muszę zwrócić a do zwróconych pieniędzy (350zł) chciałbym jeszcze coś dołożyć i kupić jeszcze coś lepszego. Wciąż w głowie mam tylko Yamahę i zastanawiam się nad modelami AX-497, AX-596 lub RX-797 tylko kiepski wybór na aukcjach i nie do końca wiem na ile ten sprzęt zagra lepiej od tego co mam w tej chwili (RX-550).
    Nie jestem też do końca przekonany do innych producentów - może ktoś przekona mnie, że Yamaha to nie wszystko ale Yamaha ponoć zawsze gra cieplutko i to mi się podoba?
    Wiem, że są świetne, stare wzmacniacze ale jednak pilot to dla mnie podstawa więc sprzęt musi być sterowany pilotem i raczej odpadają sprzęty Yamaha, Denon, Pioneer gdzie zastosowany jest "zmotoryzowany" input selektor ALPS'a bo ponoć jest bardzo awaryjny i nie chcę drugi raz przechodzić tego samego bólu po zakupie kolejnego sprzętu.
    Kwota do wydania na wzmacniacz lub amplituner zwiększyła się do powiedzmy 800zł i tyle jestem gotów wydać.

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

0
  • #5 22 Sty 2013 13:40
    snoby2
    Poziom 15  

Bardzo dobrze ze zastanawiasz się nad yamaha rx797, bardzo dobry amplituner.

0