Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wtapianie napisów w film.

saleta20 08 Jan 2013 18:31 3447 11
    saleta20
    Level 15  
    Witam!!
    Wiem, przewala się ten temat po necie, ale mój problem jest dosyć złożony. A mianowicie:
    1. Chcę hurtowo w wiele plików(ok 30) wtopić napisy w film (seria Deatch Note)
    2. formatem wyjściowym ma być 3gp.
    3. Czy da się zrobić w jednym programie??

P.S pracuję na kompie bez uprawnień admina (internat :D)
    Z góry dznx za pomoc!!
    User removed account
    Level 1  
  • Helpful post
    hans512
    Level 15  
    Czesc.

Jest to jak najbardziej mozliwe np. przy pomocy programu mencoder (nie powinien wymagac instalacji bo to pojedyczny plik) ktory swietnie nadaje sie do hurtowych konwersji (program dziala z linii polecen).

http://en.wikipedia.org/wiki/MEncoder

Code:
    mencoder -oac mp3lame -ovc lavc -lavcopts vcodec=msmpeg4v2 -sub NAPISY.srt -o koncowy.3gp oryginalny_plik.avi

Pobaw sie - program ma mase opcji. W linku masz pare przykladow na szybko:
    http://www.jaredlog.com/?p=1137

Ewntualnie program Vidmex, ale ten jest platny i pewnie wymaga uprawnien admininstratora do instlacji.

http://www.vidmex.com/tutorials/insert_subtitles.html
    saleta20
    Level 15  
    dzięki, tylko czy to będzie przeszkadzało ponieważ napisy są w formacie ass i ssa, a nie SRT??
  • Helpful post
    hans512
    Level 15  
    Nie wiem na 100%. Ale z tego co czytalem mencoder potrafi czytac tez format ssa :)
    Po prostu uzyj: -sub napisy.ssa

A jesli nie to: albo znajdz sobie napisy w formacie srt, albo konwerter srt->saa
    saleta20
    Level 15  
    Dzięki za pomoc, używam programu Pazera to 3gp i tam jest funkcja, żeby podać dodatkowe polecenia dla kodera, a podczas pracy w procesach jest mencoder.exe, czyli ten co podałeś wcześniej. Czy jeśli bym wkleił:
    hans512 wrote:

Kod:
    mencoder -oac mp3lame -ovc lavc -lavcopts vcodec=msmpeg4v2 -sub NAPISY.srt -o koncowy.3gp oryginalny_plik.avi
    najpierw by nakleił napisy a potem na 3gp??
    I jak ustawić program na "hurtowość" plików??
    Z góry dznx za odp!!
  • Helpful post
    hans512
    Level 15  
    Nie znam tego programu i nie wiem. Ja na twoim miejscu zrobilbym to recznie tak jak mowilem. Mencoder to samodzielny program i nie potrzebuje niczego innego ani do konwersji ani do wklejania napisow.

A hurtowosc to musisz sobie sam napisac skryptem (stworz plik .bat sobie).

Najprosciej bedzie ci stworzyc plik skrypt.bat a w nim cos w stylu:

Code:
    mencoder -oac mp3lame -ovc lavc -lavcopts vcodec=msmpeg4v2 -sub film_1.srt -o film_1.3gp film_1.avi 

mencoder -oac mp3lame -ovc lavc -lavcopts vcodec=msmpeg4v2 -sub film_2.srt -o film_2.3gp film_2.avi

mencoder -oac mp3lame -ovc lavc -lavcopts vcodec=msmpeg4v2 -sub film_3.srt -o film_3.3gp film_3.avi

itd. itd.

Mozna napisac prosta petle ktora bedzie ci automatycznie to robila - ale nie chce mi sie nad tym siedziec. Dla 30 plikow szkoda zachodu imo.
    saleta20
    Level 15  
    dzięki za pomoc, ale przypomniałem sobie o programie allkonwerter to 3gp, program piękny ale nie był "hurtowy", zaczęłem pracę z allconwerter pro, który spełnia ten warunek, właśnie mi przerabia i zobaczymy co dalej...
    User removed account
    Level 1  
    hans512
    Level 15  
    angelica_n wrote:
    No a napisy! O przekonwertowaniu napisalem juz na poczatku. Z tego co mi wiadomo konwertery nie dodaja napisow!

Mencoder potrafi zarowno konwertowac jak i dodawac napisy przy pomocy flagi "-sub", wszystko odbywa sie rownoczesnie. I juz to pisalem gdybys uwaznie przeczytal watek.

Code:
    mencoder -oac mp3lame -ovc lavc -lavcopts vcodec=msmpeg4v2 -sub NAPISY.ssa -o koncowy.3gp oryginalny_plik.avi
    User removed account
    Level 1  
    saleta20
    Level 15  
    Dzieki za pomoc miałem małe problemy podczas konwersji, bo przy zmianie parametrów z domyslnych na inne zawieszał się, ale mu przeszło. Dzięki!!