Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zwykła antena siatkowa ze wzmacniaczem a podłączenie do tunera komputerow

luk1don 08 Sty 2013 18:47 2394 2
  • #1 08 Sty 2013 18:47
    luk1don
    Poziom 2  

Witam

Wiem, że to bardzo głupie pytanie, aż sam się wstydzę, ale jestem laikiem:

Chcę podłączyć zwykłą antenę - tę siatkową popularną co wszyscy mieliśmy ze wzmacniaczem, tym z regulowanym pokrętłem przy wtyczce antenowej (tam chyba jest 12V na wyjściu) do tunera komputerowego na USB DVB-T Not Only TV LV5T Deluxe.

Czy się nic nie "spali" w tunerze ani tym bardziej w komputerze? Tam nie ma czasami tylko 5V gdzieś, itp.?

Mam zero sygnału na tej antenie a wzmacniacza z nią nie wkładałem jeszcze do gniazdka... (na tej małej antence też wiadomo zero sygnału, chyba tuner nie jest uszkodzony, bo nowy ze sklepu odfoliowany).

Do tej anteny siatkowej wystarczy kupić nową "puszkę" na standardy DVB-T czy ta "pucha" od niej co była na analog wystarczy?

Pewnie się ośmieszyłem, ale raz się żyje:)

Pozdrawiam

0 2
  • #2 08 Sty 2013 19:16
    SP5ANJ
    VIP Zasłużony dla elektroda

Witam.

luk1don napisał:
    Chcę podłączyć zwykłą antenę - tę siatkową popularną co wszyscy mieliśmy ze wzmacniaczem, tym z regulowanym pokrętłem przy wtyczce antenowej (tam chyba jest 12V na wyjściu) do tunera komputerowego na USB DVB-T Not Only TV LV5T Deluxe.

To podłącz.

Cytat:
    Czy się nic nie "spali" w tunerze ani tym bardziej w komputerze?
    Jeżeli masz poprawnie podłączony "separator" napięcia zasilania - to nic się nie stanie.

Cytat:
    Mam zero sygnału na tej antenie a wzmacniacza z nią nie wkładałem jeszcze do gniazdka...

Zapomniałeś napisać z jakiego nadajnika będziesz odbierał sygnały TV i gdzie masz zainstalowaną antenę/odbiornik.
    Czytaj Regulamin pkt 3.1.15.

Cytat:
    Do tej anteny siatkowej wystarczy kupić nową "puszkę" na standardy DVB-T czy ta "pucha" od niej co była na analog wystarczy?

Musisz wiedzieć (jak przeczytasz parę wątków w tym dziale), że odbiór emisji "analogowej" czy emisji "cyfrowej" - nie jest taki trudny do zrealizowania.

Prostą zasadą jest to, że jeżeli na obecnej antenie odbierałeś poprawnie emisję "analogową" to i odbierzesz również przekazy z emisją "cyfrową'. :!:

Cytat:
    Pewnie się ośmieszyłem, ale raz się żyje

Nie musisz się bić - kijem samobijem - . :D

Dział ten jest właśnie dla takich "totalnych Laików", lecz muszą Oni spełnić podstawowe "algorytmy" we własnych wpisach.
    Fakt - faktem, że nie jest to dział serwisowy ale jakaś znajomość "politechnizacyjna" jest wskazana. :!:

Pozdrawiam.

0
  • #3 09 Sty 2013 22:48
    luk1don
    Poziom 2  

Dzięki za odpowiedź, dobry człowieku :)
    Zawsze odbierałem z nadajnika Bydgoszcz "Trzeciewiec" i tak też to mi funkcjonuje.
    Podłączyłem tę siatkową ze wzmacniaczem. Co ciekawe sygnał okazał się za mocny od tej anteny do tego tunera. Wolałbym odbierać na laptopie na tym drucie dołączanym do tunerów USB (wiadomo większa mobilność). Na szczęście owyż wzmacniacz, którego tak się obawiałem podłączać z sieci do laptopa ma możliwość regulacji. Musiałem go skręcić na minimum. Na maksimum nie miałem nic sygnału... Ciekawe bo na analogu musiało być na maksa. Także te stare anteny siatkowe nie takie złe i można je wszystkim polecić, ale wzmacniacz z "pokrętłem" lepiej żeby był. Tak łopatologicznie jak wzmocnienie jest na minimum to powinien łapać sygnał bez wzmacniacza, ale jak pisałem nie łapał...
    Co zauważyłem sygnał potrafi być bardzo niestabilny (albo jest: wszystkie kreski na wskaźniku zasięgu albo jest: zero), ale to wynika z charakterystyki "cyfrówki".
    Z mapy zasięgu:
    http://www.sat-charts.eu/lokalizator.php
    stwierdziłem, że mam bliżej ok. 39 km do nadajnika Konin "Żółwiniec" a zawsze do Trzeciewca ustawiane było (to ok. 69 km)... Cały czas mowa o nadajnikach o mocy 100 kW. Też na zielono jest z Gniezna i Wągrowca (nadajniki 20 kW)... Widzę, że mógłbym odebrać MUX-4 ze Solca Kujawskiego (odległość ok. 49 km) ale moc 5 kW. Z samej Bydgoszczy widzę jest MUX-3 i MUX-4 ale o słabej mocy i to dalej. Wiem, że to wszystko jest dopiero wdrażane, ale moje położenie geograficzne jest takie nie szczególne na pograniczu wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego więc się powoli orientuję.

0
  Szukaj w 5mln produktów