Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

łucznik 747 - zablokowane koło zamachowe i brak instrukcji obsługi

08 Sty 2013 18:58 4305 5
  • Poziom 2  
    Kupiłam używanego łucznika 747. Miał być sprawny....niestety nie da się nawet poruszyć kołem zamachowym, igielnica ani drgnie. Cóż to może być? Nie mam niestety instrukcji obsługi, w necie też nie znalazłam. Pomóżcie proszę :(
  • Poziom 17  
    Wyjmij bębenek potem chwytacz, odkręć igłę, po każdej z czynności sprawdź czy koło ruszy, nic na siłę.
    Po odkręceniu górnej pokrywy jest dostęp do korbowodu od strony koła zamachowego odkręć dwie śrubki które trzymają korbowód na korbie wału głównego, sprawdź czy puściło.
  • Poziom 2  
    Niestety igły to nawet wkręcic nie mozna, bo igielnica zastygła za nisko. Próbowałam odkręcić koło zamachowe, ale śrubka od spodu i nie ma dostępu od góry. Od dołu wchodzi tylko mały śrubokręcik i nie da rady. Nawijanie działa, ale jak przełącze na szycie to ani drgnie. Nie da rady poruszyć niczego nawet mechanicznie od środka.:(
  • Poziom 39  
    Po pierwsze skoro miał być sprawny to może sprawę należy załatwiać na tym poziomie. Po drugie jakie są spostrzeżenia na temat przyczyny i stanu maszyny. Jeśli jest tam mnóstwo rdzy to konieczne fachowe działania. Jeśli wnętrze czyste to może w okolicy zabieraka nagromadziły się nieczystości i z tym należy zawalczyć. I wreszcie to tylko ty możesz dokonać uruchomienia stosując np ruchy do przodu i do tyłu. Jakimś sposobem może być użycie popularnego WD 40 .Przy takiej ilości informacji na odległość nic nie poradzimy.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 2  
    Naoliwiłam maszynę, bo rzeczywiście była sucha, ale i tak to nic nie dało.
    Oddałam maszynę do naprawy, zobaczymy co stwierdzą, bo szkoda maszyny- zarówno zewnętrznie jak i w środku wygląda jak nowa- żadnej rdzy czy widocznego zużycia elementów....a właśnie wchodzi w pełnoletność.
    Kupiłam z tablicy, więc o reklamacji nie ma mowy :-(
    Dziękuję z próbę pomocy :-)