Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Miernik Częstotliwości PIC - Szukam schemat.

konti 08 Sty 2013 19:12 2694 6
  • #1 08 Sty 2013 19:12
    konti
    Poziom 27  

Witam opiszę swój problem jaki mnie napotkał . Otóż kiedyś jakieś 2 lata temu dostałem miernik częstotliwości na układzie pic16f84 od znajomego . Układ złożony uruchomiony . Szukam do niego schematu bo nie wiem jak go skalibrować działa on na wyświetlaczu 1x16 początkowo myślałem , że to taki układ jak tutaj :
    http://lpistor.chez-alice.fr/fp50.htm#hautfp50

Jednak nie jest to to samo mój miernik posiada możliwość ustawienia za pomocą zworek USB LSB etc . Na laminacie jest napisane SP5AOI. Czyli znak wywoławczy któregoś z kolegów krótkofalowców . Tutaj moje pytanie do znawców KF (bo ja dopiero raczkuję w temacie) Czy ktoś z was widział taką miarkę konstrukcji tego Pana ? Dodam że układ jest podobny do tego powyżej ale nie ma układu NE592. Posiada tranzystor na wejściu wygnału tranzystor BC314 , aha nie wiem jaki kwarc tam pracował z tym procesorem . Wstawiłem kwarc 4Mhz i miernik ruszył . Ale nie wiem jak go się kalibruje . Na taurusie pokazuje zakres od 3,8Mhz do 4.05Mhz .

Z góry dziękuję . Jeżeli trzeba będzie wstawić jakieś foto miernika piszcie a wstawię. :)

0 6
  • Pomocny post
    #2 08 Sty 2013 20:21
    c2h5oh
    Moderator

Na stronie której adres podałeś są odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania łącznie z częstotliwością rezonatora kwarcowego.
    Stosując "Google tłumacz" nawet laik sobie z tym poradzi. Wszystko jest bardzo dokładnie rozpisane.

0
  • #3 08 Sty 2013 20:35
    konti
    Poziom 27  

No tak , ale pytanie czy kod programu jest taki sami , bo konfiguracja usb i lsb jest na innych portach wejsciowych . Poczytam , ale to nie jest ten sam schemat , lecz zasada działania pewnie taka sama . Ciekawe Czy ktoś zna Pana SP5AOI . Niestety ale nie mogę wgrać nastsaw do procesora :(

0
  • Pomocny post
    #4 08 Sty 2013 22:15
    sp6
    Poziom 23  

Nie pamiętam dokładnie, ale prawdopodobnie miernik ten w/g f6bqu posiada programowanie pośredniej.Programowanie polega na podpięciu miernika do generatora BFO i zwarciu jednego z czterech pinów.

0
  • Pomocny post
    #6 14 Sty 2013 22:15
    30402
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 14 Sty 2013 22:59
    konti
    Poziom 27  

Dzięki bardzo jutro sprawdze i zobaczę jak zachowa się ten miernik .

Witam Wszystko się zgadza to ten sam miernik zaprogramowałem PIC 'a i wszystko ruszyło najlepsze jest to , że stary wsad był uszkodzony a na tym wsadzie wszystko elegancko śmiga .

Pewnie schemat tego miernika przyda się paru innym osobom niż tylko mnie . Dziękuję wszystkim za pomoc

0