Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Amica PC5512B425 pobiera trochę wody i stoi.

08 Sty 2013 19:49 3897 5
 • Poziom 10  
  Witam
  Poprzedni post wyleciał do kosza więc wstawiam jeszcze raz, pralka pobiera troszkę wody i stoi, cisza a czas idzie na wyświetlaczu. Sprawdziłem elektrozawór, jest podwójny i na każdym z czterech styków jest od razu 230V (sprawdzone miernikiem a nie neonówka). Podłączyłem na krótko elektrozawory i oba po podaniu napięcia działają, natomiast gdy wpinam kostkę z modułu na chwilkę załącza jeden, napuszcza trochę wody a potem cisza. W tym momencie chyba powinien załączyć się drugi elektrozawór ale nie chce. Zastanawia mnie fakt że od razu po włączeniu pralki pojawia się napięcie na wszystkich czterech stykach elektrozaworu, nie wiem czy tak powinno być. Proszę o jakąś poradę. Hydrostatu rzeczywiście nie wyczyściłem jak zasugerował Gobro, jedynie w niego dmuchnołem zobaczyć czy załącza i wyłącza, cyknął raz gdy dmuchałem, cyknął drugi raz gdy przestałem dmuchać- czy na tym polega sprawdzenie hydrostatu?
 • Poziom 23  
  1. hydrostatyk. (dmuchanie mało daje)
  2.wężyk zapchany do niego idący. zacznij od tego.
  3.elektronika.
  Tak na początek.
 • Poziom 15  
  Pralka z odłączonym hydrostatem powinna jednym zaworem pobrać nieco wody i dalej prać na sucho.

  Odłączony hydrostat oznacza dobry poziom wody, ( niepusta, nieprzepełniona)

  Jeśli stoi i czeka - może czeka na silnik ?
 • Poziom 10  
  Silnik jest dobry, sprawdzałem szczotki a poza tym gdy sie doleje więcej wody to normalnie startuje, na wirowaniu tez jest ok, czuje ze to bedzie moduł no ale zobaczymy:)
 • Poziom 15  
  Zacznij od umycia alkoholem modułu po przeciwległej stronie do wtyczki grzałki/ hydrstatu /blokady.
 • Poziom 1  
  Serwisant123 Mam identyczny problem z identyczną pralką, chciałem zapytać czy pomogło mycie modułu alkoholem? Bo u mnie nie pomogło.