Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Amica PC5512B425 pobiera trochę wody i stoi.

Serwisant123 08 Sty 2013 19:49 3669 5
  • #1 08 Sty 2013 19:49
    Serwisant123
    Poziom 9  

Witam
    Poprzedni post wyleciał do kosza więc wstawiam jeszcze raz, pralka pobiera troszkę wody i stoi, cisza a czas idzie na wyświetlaczu. Sprawdziłem elektrozawór, jest podwójny i na każdym z czterech styków jest od razu 230V (sprawdzone miernikiem a nie neonówka). Podłączyłem na krótko elektrozawory i oba po podaniu napięcia działają, natomiast gdy wpinam kostkę z modułu na chwilkę załącza jeden, napuszcza trochę wody a potem cisza. W tym momencie chyba powinien załączyć się drugi elektrozawór ale nie chce. Zastanawia mnie fakt że od razu po włączeniu pralki pojawia się napięcie na wszystkich czterech stykach elektrozaworu, nie wiem czy tak powinno być. Proszę o jakąś poradę. Hydrostatu rzeczywiście nie wyczyściłem jak zasugerował Gobro, jedynie w niego dmuchnołem zobaczyć czy załącza i wyłącza, cyknął raz gdy dmuchałem, cyknął drugi raz gdy przestałem dmuchać- czy na tym polega sprawdzenie hydrostatu?

2 5
  • #2 08 Sty 2013 19:58
    1234
    Poziom 23  

1. hydrostatyk. (dmuchanie mało daje)
    2.wężyk zapchany do niego idący. zacznij od tego.
    3.elektronika.
    Tak na początek.

1
  • #3 09 Sty 2013 07:45
    wyntech
    Poziom 15  

Pralka z odłączonym hydrostatem powinna jednym zaworem pobrać nieco wody i dalej prać na sucho.

Odłączony hydrostat oznacza dobry poziom wody, ( niepusta, nieprzepełniona)

Jeśli stoi i czeka - może czeka na silnik ?

2
  • #4 09 Sty 2013 07:49
    Serwisant123
    Poziom 9  

Silnik jest dobry, sprawdzałem szczotki a poza tym gdy sie doleje więcej wody to normalnie startuje, na wirowaniu tez jest ok, czuje ze to bedzie moduł no ale zobaczymy:)

1
  • #5 09 Sty 2013 08:29
    wyntech
    Poziom 15  

Zacznij od umycia alkoholem modułu po przeciwległej stronie do wtyczki grzałki/ hydrstatu /blokady.

0
  • #6 11 Sty 2014 20:35
    stasiu111
    Poziom 1  

Serwisant123 Mam identyczny problem z identyczną pralką, chciałem zapytać czy pomogło mycie modułu alkoholem? Bo u mnie nie pomogło.

2