Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Siemens SN56T592 - głośna praca podczas suszenia (system Zeolith)

Pe.te 08 Sty 2013 20:26 2784 7
  • #1 08 Sty 2013 20:26
    Pe.te
    Poziom 8  

Dzień dobry

od 3 lat posiadam zmywarkę Siemens SN56T592 z systemem suszenia Zeolith.

Od kilku miesięcy podczas ostatniej fazy suszenia zmywarka pracuje głośno - efekt ten pojawia się nie od samego początku suszenia lecz mniej więcej w połowie (jakieś 15 minut do końca programu). Wcześniej tego efektu nie było.
    Nie wiem czy to ma znaczenie, ale dodatkowo mam ustawione na stałe wydłużone suszenie ExtraPlus.

Czy ktoś orientuje się co może być przyczyną?
    Ewentualnie od czego zacząć poszukiwania...?

pozdrawiam
    Piotr

• #2 08 Sty 2013 22:07
    mrhari
    Moderator AGD

Z prawej strony zmywarki jest wentylator suszenia.

• #3 08 Sty 2013 22:13
    Pe.te
    Poziom 8  

Dziękuję za wskazówkę

Zastanawia mnie fakt dlaczego ten dźwięk (to jest taki odgłos "warczenia") pojawia się dopiero na końcu fazy suszenia... Przez pierwsze 60% czasu trwania tej fazy jest cicho...
    Czy ten wentylator w końcowym etapie suszenia pracuje w jakimś innym trybie, że zaczyna go być słychać?

• #4 08 Sty 2013 23:38
    movzx
    Poziom 39  

Pe.te napisał:
    Czy ten wentylator w końcowym etapie suszenia pracuje w jakimś innym trybie, że zaczyna go być słychać?
    A dlaczego zakładasz że w ogóle na początku pracuje? Jak czujesz się na siłach to zdejmij obudowę i poobserwuj co się dzieje.

• #5 09 Sty 2013 03:08
    Pe.te
    Poziom 8  

Czuję się na siłach jak najbardziej. Jedyny problem to taki, że zmywarka jest zabudowana - więc muszę ją najpierw "wydobyć", narażając się na przy okazji na nieprzychylność żony z okazji dewastacji kuchni ;)
    Dlatego najpierw chciałbym zasięgnąć opinii, żeby ogarnąć temat w miarę sprawnie.

Czyli rozumiem, że podejrzany jest wentylator do nadmuchu...

• #6 09 Sty 2013 13:39
    peter falk
    Specjalista AGD

Pe.te napisał:
    Czyli rozumiem, że podejrzany jest wentylator do nadmuchu...

Jest najbardziej podejrzany. W ręce więc bierz graty, a żonie wręcz kwiaty ;)

• #7 09 Sty 2013 22:06
    lionq
    Poziom 13  

Witam
    Zanim wymienisz wentylator zadzwoń do serwisu i popytaj o zestaw naprawczy do tego wentylatora nr części 652682 . Jest dostępna taka specjalna blaszka pomagająca wypoziomować wentylator. Po dołożeniu tego elementu wraca wszystko do normy.

• #8 18 Lip 2013 22:32
    Pe.te
    Poziom 8  

Ostatecznie sprawa zakończyła się happy endem - udało mi się namówić Siemens'a na naprawę gwarancyjną :)

Źródłem problemu był wentylator, do którego dostała się woda - dlatego głośno pracował. Woda dostała się z systemu Zeolith (z tego zbiornika z kuleczkami zeolitu) - dlatego też oprócz wymiany samego wentylatora trzeba było wymienić także ów zbiornik.
    Fakturowy koszt powyższej operacji - bagatela, z robocizną prawie 2000 zł... Na szczęście "przyjemność" płacenia mnie ominęła :)

P.S.
    Zestaw naprawczy fizycznie nie jest dostępny. Poza tym w tym przypadku i tak na niewiele by się zdał - gdyż po prostu od wody zatarło się łożysko wentylatora...

Dziękuję wszystkim za porady (!)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME