Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siemens C45 - cały czas pod ładowarką

Pocieszny 08 Sty 2013 20:44 1209 3
 • #1 08 Sty 2013 20:44
  Pocieszny
  Poziom 38  

  Z racji, że z Siemensami niewiele miałem do czynienia, chciałbym zadać głupie pytanie. Mam sobie Siemensa C45 z chyba oryginalną baterią NiMH, którego chcę wykorzystać jako nadajnik do bezprzewodowego powiadomienia. Z założenia ma być on podpięty cały czas do ładowarki. Czy w tym telefonie nie stanie się krzywda baterii jeżeli przez bardzo długi czas będzie tak podłączony? W nowszych telefonach bym się nie obawiał, ale to trochę zabytek jest i nie wiem do końca czego się po nim spodziewać. Domyślam się, że wszystko powinno być OK, ale wolę 20 razy się upewnić, że ten wynalazek nie spali komuś chaty ;)

  0 3
 • #2 08 Sty 2013 20:59
  MARIUSZ R
  Poziom 28  

  Kiedyś robiłem podobny układ i z tego co pamiętam coś nie zagrało z tym modelem. Chodziło właśnie o ładowanie. Chyba się potrafił wyłączać na ładowarce. Bardziej niezawodny okazał się C35. Pracuje do tej pory bez baterii.

  0
 • #3 08 Sty 2013 21:32
  Pocieszny
  Poziom 38  

  Bateria jest mi akurat potrzebna, bo układ ma również sygnalizować zanik napięcia w sieci. Można oczywiście dorobić układ podtrzymujący, ale skoro w telefonie już wszystko jest, to po co kombinować. W przypadku zaniku napięcia mogę zasilać układ wprost z telefonu, bo ma wyprowadzone odpowiednie napięcie na złączu (do zasilania akcesoriów).

  Chodzi mi tylko o to czy ten telefon nie "przeładuje" baterii jeżeli będzie ciągle pod ładowarką. Ze wstępnych testów wynika, że chyba nic złego się nie dzieje.

  0
 • #4 13 Sty 2013 23:26
  maniak0790
  Poziom 21  

  Możesz spać spokojnie każdy telefon posiada zabezpieczenia przed przeładowaniem akumulatora gdyby było inaczej nie dopuścili by takiego aparatu do produkcji. Pytanie teraz jak to wyjdzie na zdrowie samego akumulatora wiedząc że częste ładowanie starszych typów baterii powoduje pojawienie się efektu pamięci i w efekcie krótki czas pracy.

  0