Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford Mondeo mk2 - Wyciek oleju silnikowego do sprzegła

08 Sty 2013 21:05 3111 11
  • Poziom 9  
    Witam!
    Mam następujący problem: Cieknie mi olej silnikowy. Po czym przedostaję się on do skrzyni biegów przez co sprzęgło się ślizga. Wymieniłem Simering ale problem dalej nie zniknął. Sprawdziłem miskę olejową tam również nic nie zauważyłem. Miał może ktoś podobny problem, i wie którędy olej może jeszcze wyciekać i przedostawać dalej.

Ford Mondeo mk2 2000 r silnik zetec 1.8 v16

Z góry dzięki za pomoc
  • Poziom 28  
    Pewny jesteś że to olej z silnika? Ubywa go ? Może wyciek następuje z drugiej strony, ze skrzyni biegów?
  • Poziom 38  
    Jesteś pewien, że to olej silnikowy, a nie ze skrzyni?
    Jeśli tak, to simering został źle wymieniony, lub na wale jest wypracowany "rów" od poprzedniego simeringa.
  • Poziom 9  
    Tak jestem pewien że to olej silnikowy.

Dodano po 39 [sekundy]:

co do rowu to niczego takiego nie zaobserwowałem
  • Poziom 29  
    Ważne jest także założenie uszczelniacza prawidłową stroną. Jeśli na wałku sprzęgłowym (o ile nie jest w tym samochodzie zastosowana tulejka ślizgowa ) jest wypracowany rowek to postaraj się o uszczelniacz z dwiema wargami. Oczywiście o prawidłowej średnicy zewnętrznej i wewnętrznej.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Nie jestem pewien jakie jest zakończenie wału
  • Poziom 38  
    Stara prawda - trzeba oglądać przy rozbieraniu, jak nie da się ustalić, to mycie benzyną odtłuszczenie, zamontować zamach i niech pracuje na wolnych 5 minut- znowu oglądnąć. Jak nic, to niech pracuje 15 min, jeśli dalej nic, to obroty.
    Co chwila popełniamy ten błąd u siebie jeśli chodzi o wycieki.
  • Admin grupy Samochody
    To nie olej silnikowy.To olej ze skrzyni.Przerabiałem coś takiego w fieście.Miała 11tyś przebiegu.Skrzynie wyciągaliśmy tam kilka razy.Jak w pit stop. 45min. W końcu położyłem skrzynię wałkiem sprzęgłowym do dołu i okazało się że cieknie z zaślepki w skrzyni.
  • Poziom 9  
    ze jest to olej silnikowy to jak pisałem wyżej jestem pewien na 100 % ponieważ potrafię jeszcze odróżnić te oleje. Spróbuje zrobić to tak jak pisze kolega wyżej sprawdzać co jakiś czas po wymyciu może wtedy uda mi sie ustaić ską ten olej cieknie.
  • Moderator Samochody
    Jak olej silnikowy może przedostać się na tarczę sprzęgła ? Po "drodze" ma przecież koło zamachowe
  • Użytkownik usunął konto