Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prośba o poradę Stereo 2000zl Tonsil Maestro badz inne

08 Sty 2013 23:37 1569 5
  • Poziom 2  
    Witam serdecznie,

Na wstępie pragnę napsiąc, że przewertowałem forum elektrody jak i rozne poboncze fora audio/stereo jednak nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi, stad pozwoliłem sobie na stworzenie tego tematu.

Sprawa dotyczy zakupu pary kolumn do zestawu stereo, które pracować będą w 18m2 kwadratowego pokoju, a kolumny będą napędzane wzmacniaczem Denon PMA1080R. Ważne tez aby ujście reflexow nie było z tylu kolumny, w gre nie wchodzi dokładanie płyty odbijającej na ścianę. Rozważam zakup kolumn nowych bądź używanych w stanie bdb, budżet to ~2000zł.

Co jest priorytetem w zakupie - scena jaką mają tworzyć, wierne oddanie dźwięku... minimum 35Hz i w dół, góra min 20kHz. Muzyka jazzowa, house, rock, klasyczna, soul, tribial, trance... czyli po trosze wszystkiego.

Pierwotnie w grę wchodziły używaneg Paradigm monitor 9v5 z używanych bądź tez z nowych Tonsil Maestro II 180 (czy tez Maestro S, ale z uwagi na brak mozliwosci odsłuchu i uwagi, ze glosniki zostałyprzelozone z Fiest do budy 180 bez pomiaru i ktos cos tam slyszal itd.... ) wypadły. Niestety od dłuższego czasu brak też sensowych ofert na alledrogo (może zle szukam:) czegoś używanego z lepszej polki...

Czy możecie subiektywnie ocenić ten wybór bądź podać swoje typy / opinie?

Będe bardzo wdzięczny.
  • Poziom 14  
    Maestro II 180 to dobre uniwersalne kolumny tak jak twój wzmacniacz. Myślę że to połączenie będzie odpowiednie. Tylko nie czaj się na JBL E lub ES 80 bo Maestro II 180 je zjadają pod każdym względem brzmienia no i są ładniejsze :)
  • Poziom 14  
    Do 18 m2 te Tonsile są za duże. Jeśli chcesz dobrej sceny, to zainteresuj się kolumnami podstawkowymi. Basu powinno wystarczyć do 18 m2. Szukaj używanych, to kupisz o parę klas wyżej niż nowe. Trzeba samemu posłuchać, żeby trafić w odpowiednie brzmienie.
  • Poziom 11  
    Może to pomorze przy wyborze? [url=http://polecane-sluchawki.za.pl/ranking_kolumn.html]ranking kolumn
  • Poziom 2  
    Właśnie analizuje, w pierwszym rankingu przesłanym przez burns-a niestety nie testowali ani maestro ani fiest/siest...