Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Konica Minolta
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon PowerShot N - nowy aparat cyfrowy z WiFi na CES 2013

piokrza 08 Sty 2013 23:48 2190 0
 • Canon PowerShot N - nowy aparat cyfrowy z WiFi na CES 2013Canon aktualizuje swoją linię PowerShot o nowy model aparatu PowerShot N, obierając sobie za cel "otwarcie nowych możliwości na wyrażanie fotografii", jednocześnie przywracając funkcjonalność smartfona do kompaktu. Zamiast konwencjonalnego, prostokątnego kształtu, nowy aparat Canon zaprojektowano na polu kwadratu. Zawiera innowacyjny zoom i obsługę migawki, tryb Creative Shot i ulepszoną łączność dla łatwiejszego udostępniania.

  PowerShot N wyposażono w nowy, podwójny pierścień kontroli. Umieszczony na górze i dole obiektywu zewnętrzny pierścień reguluje przesłonę, natomiast wewnętrzny steruje zoomem. System sprawia, że wykonywanie zdjęć jest "proste i łatwe" oraz pozwala użytkownikom na fotografowanie w dowolny sposób, tj. w górę, ukośnie, poziomo, pod małymi i dużymi kątami, a nawet do góry nogami. Uzupełnieniem systemu podwójnego pierścienia jest 2.8-calowy dotykowy wyświetlacz LCD z 90 stopniami nachylenia, który pozwoli swoim użytkownikom na przechwytywanie zdjęć z szerokim spektrum kątów i pozycji.

  Kompaktowy PowerShot N posiada tryb Creative Shot, czyli "potężne narzędzie" do dodawania artystycznych efektów do zdjęć. W trybie Creative Mode aparat analizuje zdjęcie do dostosowania szeregu artystycznych elementów, zmieniając kompozycję, światło i kolor, tworząc pięć różnych wariantów klatki w różnych trybach koloru i stylu. Współdzielenie plików jest łatwe i błyskawiczne. Dzięki udoskonalonej łączności WiFi i dedykowanemu przyciskowi Mobile Device Connect, użytkownicy mogą łatwo i szybko przesyłać zdjęcia i filmy do urządzeń iOS lub Android oraz serwisów społecznościowych.

  Aparat PowerShot N posiada 12.1-megapikselową matrycę High-Sensitivity CMOS, procesor obrazu DIGIC Image Processor oraz szerokokątny obiektyw 28mm z 8x optycznym zoomem. Ponadto udostępnia też 58 scen trybu Smart AUTO, nagrywanie w Full HD 1080p i funkcję Smart Shutter umożliwiającą swym użytkownikom na rozpoczynanie śledzenia obiektu przez dotknięcie intuicyjnego wyświetlacza dotykowego LCD, a następnie wykonanie zdjęcia przez podniesienie palca z ekranu. Poza tym istnieje nowy tryb ECO, który przyciemnia ekran i zamyka migawkę przy bezczynności trwającej ponad 10 sekund, co ma oszczędzać energię i zapewnić do 30% dłuższą żywotność baterii.

  Mający nadejść w kwietniu br., nowy aparat Canon PowerShot N, będzie kosztował 300 dolarów amerykańskich. Ma wyjść w dwóch wersjach kolorystycznych - białej i czarnej.

  Źródło: http://usa.canon.com/cusa/about_canon/newsroo...eyCode=pressreldetail&docId=0901e024807834d4#

 • Konica Minolta