Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kod VBA - Makro logowanie do pliku po przez sprawdzenie Environ Username

aaaarek 09 Sty 2013 00:05 2466 2
  • #1 09 Sty 2013 00:05
    aaaarek
    Poziom 2  

Witam,

Mam problem z dostosowaniem kodu i proszę o pomoc.
    Chcę, żeby makro oprócz warunku sprawdzenia hasła sprawdziło dodatkowo użytkownika czy się pokrywa z użytkownikiem z pierwszego logowania do pliku.
    Makro, które przy logowaniu się po raz pierwszy pobiera od użytkownika i zapisuje w arkuszu (tabeli) w 2 kolumnie login w postaci numeru indeksu, w 3 kolumnie imię w 4 nazwisko, w 5 grupę a w 6 generuje użytkownikowi hasło, do 7 kolumny zapisuje datę pierwszego logowania, do 8 kolumny Applikation.UserName, do 9 kolumny Environ("Username") do 10 Environ("Computername").
    Następnie ja podaję użytkownikowi hasło
    Potem przy kolejnym logowaniu użytkownik wprowadza login (numer indeksu) i podane hasło i ok. - może pracować w pliku dalej i chcę to zmienić.
    Chcę, żeby mi to makro przy kolejnym logowaniu po podaniu loginu z 2 kolumny sprawdziło hasło z 6 kolumny i dodatkowo z 9 kolumny username. Jeżeli username zgadza się z podanym przy pierwszym logowaniu to ok - użytkownik ma dostęp, jeżeli nie to procedura stop - odmowa dostępu.
    Proszę o pomoc w zmodyfikowaniu, bądź napisniu nowego kodu.
    Plik w załączniku

Z góry dziękuje Bardzo za okazaną pomoc.

Kod: vb
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

0 2
  • Pomocny post
    #2 09 Sty 2013 19:13
    adamas_nt
    Moderator Programowanie

Podstaw nazwę użytkownika pod zmienną, następnie sprawdzaj w dodatkowej instrukcji.

Kod: vb
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

0
  • #3 09 Sty 2013 19:28
    aaaarek
    Poziom 2  

Witam,

Dziękuję Kolego Adamas, za pomoc, zajęcie się moim problemem i rozwiązaniem go.

Pozdrawiam,

Arek

0