Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControlSterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zmywarka Siemens - Wilgoć pod zmywarka.

09 Sty 2013 00:13 4116 8
  • Poziom 22  
    Użytkuję nową zmywarkę SR 56T 590 45 cm z panelem do zabudowy.
    Pojawia się pod nią wilgoć i krople wody.
    Nie wielkie ilości wody wydostają się wyłącznie przez 4 otwory w blasze od spodu zmywarki.
    Te otwory o średnicy 3,5 mm są usytuowane równolegle do zawiasów i wyglądają jakby ktoś zapomniał w nie wkręcić śrubki.
    Może ktoś ma podobny model i może podejrzeć czy ma również otwory czy może są wkręcone jakieś śruby.
  • SterControlSterControl
  • Poziom 23  
    Jeżeli nowa zmywarka to serwis gwarancyjny i po kłopocie .
    Zmywarka może być wilgotna jeżeli okolica zmywarki jest bardzo zimna ( nie ogrzewana podłoga).
    Jest różnica pomiędzy wilgocią , a wyciekiem .
    Wymontować , podłączyć do sprawdzenia i wtedy zobaczysz co wycieka i gdzie - innej możliwości nie ma .
  • SterControlSterControl
  • Poziom 22  
    cyferblat napisał:

1. Jeżeli nowa zmywarka to serwis gwarancyjny i po kłopocie .
    2. Jest różnica pomiędzy wilgocią , a wyciekiem .
    3. Wymontować , podłączyć do sprawdzenia i wtedy zobaczysz co wycieka i gdzie - innej możliwości nie ma .

1. kłopoty to dopiero mogą się zacząć, blacha jest ocynkowana i trudno określić jak sól na nią zadziałała.
    2. jest wyciek nie wodospad ale 50-100 ml w trakcie krótkiego 15-35 minut zmywania a potem wilgoć, którą usuwam przez te otworki specjalną tkaniną absorbującą ok. 30 minut.
    3. nie muszę nic demontować przecież podałem dokładną lokalizację wycieku.
    Dziękuję za sugestie ale chciałbym problem zdiagnozować zanim przybędzie serwis - taki już jestem z natury - dociekliwy.
    Generalnie znam budowę zmywarki i martwię się co ta woda z solą mogła po drodze uszkodzić i jaki to może mieć wpływ na jej oby jak najdłuższą eksploatację.
    Nie wszyscy serwisanci są życzliwi użytkownikom muszą realizować określoną politykę firmy.
  • Poziom 10  
    Miałem taki sam problem tylko, że w zmywarce BOSCH, a że była po gwarancji to rozebrałem ją i okazało się że w płaszczu wodnym lekko puścił zgrzew ( panel jest plastikowy i połączony z przeźroczystą folią za pomoca zgrzewania) klejenie nic nie daje. Trzeba wymienić cały panel wodny. W serwisie to dyży koszt ok 550 zł, ja kupiłem taki z demontażu na allegro za 120 zł, załozyłem i hula SUPER. Wymiana tego nie jest skomplikowana tylko trzeba wyjąć zmywarkę z zabudowy i rozkręcic boczną ściankę. Robiłem nawet zdjęcia z montażu ale gdzieś mi wyparowały z dysku, jak znajdę to dołączę
  • Poziom 22  
    garaska napisał:
    Miałem taki sam problem tylko, że w zmywarce BOSCH, a ...

Z jednej stajni te produkty pochodzą.
    A czy to też zmywarka do zabudowy i czy w opisanym przeze mnie miejscu masz otworki ?
    Pozdrawiam.
    Jeśli zdjęcia to mnie interesuje tylko opisane miejsce.
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    Moja zmywarka tez jest do zabudowy ale takich otworków przy zawiasach nie widzę
    Jeżeli jest na gwarancji to nie ma się czym przejmować.Powiem tylko tyle że przy mojej zmywarce to był jedyny mankament byc może od nowości tylko zauważyłem za późno. Ale tak jak wspomniałes ,że przy serwisie jak przyjada trzeba mieć jakieś pojęcie. Ja też dzwoniłem do serwisu i powiedzieli że w/g nich to trzeba wymienić pół zmywarki - bzdura, ale dla nich to kasa
  • Poziom 23  
    Interno , myślałem że wymontujesz , dasz brudy do mycia i popotrzysz gdzie to wypływa - potem rozkręcić , i szukać . Jeżeli tak nie zrobisz - niczego nie znajdziesz !
  • Poziom 22  
    Już obejrzałem podobną zmywarkę Boscha/Simensa mają podobne elementy konstrukcyjne i już mam rozeznanie odnośnie tych otworków przy zawiasach.
    Jutro wyciągnę i będę testował na programach z wyższą temperaturą.
    Na razie dziękuję za wsparcie.
  • Poziom 22  
    Na szczęście prozaiczna przyczyna wycieku.
    Uszczelka w drzwiach wymagała minimalnej korekty montażu i docisku.
    Mam zaufanie do produktów Boscha i Siemensa ale oglądając blachę drzwi, która dociska uszczelkę to jest ona "odchudzona" w porównaniu do tej z przed kliku lat / mam 12 letnią Boscha SRS-5602 /.