Sorki że nie pisałem ,ale nie widziałem w meilu że jest dalej zainteresowanie moim problemem,za co bardzo dziękuje.( nawet na forum mercedesa mnie olali dla tego szukam pomocy tu ) Ale do rzeczy miernik mam taki podstawowy i nawet coś próbowałem patrzyć i wyszło że napięcie jakieś zostaje po wyłączeniu tam gdzie gniazdo żarówki ,ale nie wiem gdzie dalej sprawdzać .Widzę że wiązka biegnie do przedniego sam-a i rozgałęzia się do stacyjki tylko nie wiem czy kabelki powinny być tych samych kolorów na drugich końcach? Sprawdziłem w sam-ie jest sucho jak wkładam żarówkę to nawet po 1,5 h dalej się żarzy ,ale zauważyłem jeszcze jedno że jak odpalę silnik i włączę światła to ta żarówka co się żarzy nie świeci tak samo jasno jak prawa tylko słabiej ,czyli wniosek że po wyłączeniu zapłonu napięcie w kablach pozostaje a po włączeniu zapłonu i świateł nie wzrasta na tyle żeby świecić równomiernie z drugą lampą A i jeszcze jedno mam komputer pokładowy który sygnalizuje nawet przepaloną żarówkę od podświetlenia tablicy rejestracyjnej ,po prostu sygnalizuje wszystko a tego nie sygnalizuje cały czas tylko w przeciągu pół roku
morze na chwile ze dwa razy się włączył komunikat dotyczący tej żarówki po czym sam znikał . Może to jest podpowiedź dla kogoś kto się zna na elektryce?Jeszcze jedno tam w sam-ie są takie kosteczki kwadratowe jak by przekaźniki może któryś z nich odpowiada za światła i się na przykład częściowo przepalił ? Co do elektryka to nie mam takiego znajomego ,a w warsztacie jednym już byłem no i nie potrzebnie kupiłem i wymieniłem włącznik świateł z całym modułem, wszystko przez to że człowiek musi się liczyć z pieniędzmi a boje się oddać do warsztatu bo to może jakaś pierdoła a powiedzą że trzeba wymienić całą wiązkę albo sam.A to już drogie sprawy.
Moderated By Błażej:Morze – naturalny zbiornik wodny, część oceanu, mniej lub bardziej wyraźnie oddzielona od pozostałych jego części brzegami kontynentu, wyspami lub wzniesieniem dna. Ze względu na utrudnioną wymianę wód morza charakteryzują się indywidualnymi cechami. Zbiór tych cech nazywa się ustrojem hydrologicznym.