Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Be quiet Pure Power L8 530W - Wyjący wentylator przy starcie

quake1 09 Jan 2013 09:12 1734 3
 • #1
  quake1
  Level 11  
  Pytanie głównie do użytkowników tego modelu i podobnych z wentylatorami silent wings. Podczas uruchamiania przy pierwszych 3-4 sek. wentylator działa z maksymalną prędkością i nie było by w tym nic dziwnego gdyby nie fakt że chodzi jak wiertarka. Rozumiem większy szum przy rozruchu ale nie wycie jak w wiertarce. Czy dostałem zasilacz z wentylatorem w którym łożyska są na wyczerpaniu. Po tych 4 sek. jest już cisza i zasilacza wcale nie słychać i kręci się bardzo wolno ale gdyby kiedyś zwiększył swoje obroty to będzie tak warczeć cały czas?. Zasilacz kupiony jakieś 2 tyg. temu i podczas pierwszego uruchomienia wył tak cały czas. Myślałem że wymieniłem starego chiefteca z walniętym wentylatorem na taki sam ale po ponownym uruchomieniu wył już tylko na początku. Zasilacz pracuje na dole obudowy skierowany w dół. Temperatury mam bardzo niskie w obudowie więc nawet po kilku godzinach grania wentylator w zasilaczu nie zwiększył obrotów. Uruchamiałem go w różnych pozycjach i nadal to samo. W załączniku dźwięk wydobywający się z zasilacza. W trzeciej sek. dźwięk przycisku power a następnie wycie wentylatora. Dodam że na jakimś forum zauważyłem że użytkownik ma taki sam zasilacz i odpisał mi po pytaniu na PW że nie ma u niego czegoś takiego tylko że szumi mu wentyl od grafiki przy starcie na 100%. Na youtube widziałem filmiki jak uruchamiany jest zasilacz z serii L7 i nie wył tak, tylko że tam nie ma silent wings ale skoro silent wings są nowsze od tych stosowanych w zasilaczach L7 to nie powinno być gorzej a u mnie jest.
 • Helpful post
  #2
  tronic1
  IT specialist
  Reklamuj, przy większym obciążeniu będzie dużo hałasu.
 • Helpful post
  #3
  helmud7543
  Level 43  
  Miałeś pecha. Padnięty wentylator. Co do startu z maksymalną prędkością - u mnie jest to samo (Staight Power E7) - startuje na pełnych obrotach i stopniowo zwalnia. Ale słyszalny jest tylko szum powietrza. U Ciebie brzmi jak uszkodzony wentylator (jak padnie całkiem to i na wolnych obrotach będzie brzęczał więc reklamuj).
 • #4
  quake1
  Level 11  
  Zasilacz wysłałem na gwarancje. Wczoraj dostałem informacje że zasilacz zostanie wymieniony na nowy a dzisiaj już kurier powinien ją mieć więc jakby nie patrzeć to w piątek najpóźniej powinno dojść. Całość trwała 2tyg licząc od dnia wysłania do dnia odebrania. Dzięki na sugestie po pewnie bym nie odesłał.

  edit:
  Niestety po wymianie zasilacz robi dokładnie to samo co przed wymianą. Inne numery seryjne ma więc zasilacz inny i w nowym opakowaniu. Niepotrzebnie zamykałem przedwcześnie temat. Widocznie ten model tak ma albo miałem pecha drugi raz ale zostawię już jak jest. Może w przyszłości przed końcem gwarancji wymienię jeszcze raz albo może mu się poprawi po roku. Gdybym wybierał zasilacz jeszcze raz to nie kupił bym tego. Pomimo tego że model L7 ma niby głośniejszy wentylator to przy starcie pracuje cicho, przynajmniej na filmikach z YouTube tak jest. Nie polecam zasilacza jeżeli chcecie mieć przy starcie cisze.