Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

utorrent na łączu UPC - nasycenie limitu połączeń

bisz 09 Sty 2013 10:06 2067 4
  • #1 09 Sty 2013 10:06
    bisz
    Poziom 18  

Witam, posiadam następujący problem z łączem UPC podczas korzystania z programu uTorrent.
    Niezależnie jak surowo okroje parametry pobierania czyli prędkości oraz limity połączeń, nie jestem w stanie zrobić praktycznie nic innego w internecie gdy program uTorrent jest uruchomiony... Pingi nie dochodzą... lecz, gdy pinguję bezpośrednio po adresie IP np. DNS googla 8.8.8.8, pingi dochodzą perfekcyjnie. Z mojej analizy wiresharkiem wynik,a że problem jest już na etapie resolving'u DNS bo nie dostaje odpowiedzi od serwera DNS. Zatem jak to jest że protokół ICMP jakoś sobie radzi a TCP/UDP już nie ? I czy jest na to jakiś sposób ? Dodam, że nie zdarzył mi się taki problem u innych nawet wolniejszych dostawców internetu.

0 4
  • #2 09 Sty 2013 11:30
    piterus99
    Poziom 43  

Jaki masz modem? W niektórych (w tych z routerem i WiFi) pomaga wyłączenie firewalla.

0
  • #3 10 Sty 2013 15:55
    bisz
    Poziom 18  

Cisco EPC3925 EuroDocsis 3.0 2-PORT Voice Gateway, bez WiFi

0
  • #4 11 Sty 2013 01:44
    penknife
    Poziom 20  

w uT sprawdź w Ustawieniach -> Protokół BitTorrent
    Włącz sieć DHT - ustaw jako niezaznaczone tylko jeśli korzystasz z prywatnych/działających trackerów
    Aktywuj zarządzanie pasmem [uTP] -ustaw jako zaznaczone

a w Ustawieniach -> Ustawienia łącza trzeba dobrać do danego łącza
    Max całkowita liczba połączeń: ???
    Max liczba połączonych peerów na torrent: ???
    Liczbę slotów wysyłania na torrent:

0
  • #5 29 Cze 2014 10:31
    bisz
    Poziom 18  

Problemem okazała się opcja pt flood protection w ustawieniach routera. Teraz zachowuje się poprawnie.

0