Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Yamaha 673/Samsung 55ES+vectra - Jak optymalnie podłączyć Vectrę do TV? do kina?

dobrzan007 09 Sty 2013 10:41 1497 2
  • #1 09 Sty 2013 10:41
    dobrzan007
    Poziom 9  

Szanowni Forumowicze,
    stałem się szczęśliwym posiadaczem kina Yamahy RX-V673+BD673, tv Samsunga UE55ES7000.
    I zanim powieszę tv na ścianie chciałbym to jakoś sensownie podłączyć z kablówką - vectry.

Chodzi mi głównie o sposób podłączenia kablówki. Teraz mam wszystko przez HDMI, ale dekoder kablówki mam podłączony do amplitunera (HDMI oraz kabel).

Wydaje mi się, że mogę użyć karty z vectry bezpośrednio w telewizorze - czy tuner DVBC w tv będzie sterował tą kablówką? Będzie EPG?

Wtedy muszę podłączyć sygnał kablowy do tv, dekoder vectry przez HDMI do tv - i pytanie kolejne jak podłączyć wtedy dekoder vectry do ampli żeby mieć dźwięk w ampli?

Proszę pomóżcie, bo jestem trochę w tym zielony...
    Dziękuję z góry.
    Michał

0 2
  • #2 09 Sty 2013 11:31
    egon42
    Poziom 37  

dobrzan007 napisał:
    Wydaje mi się, że mogę użyć karty z vectry bezpośrednio w telewizorze - czy tuner DVBC w tv będzie sterował tą kablówką? Będzie EPG?
    To się nie uda bo karta jest parowana z tunerem i sama nie będzie działać.jeżeli tv ma wyjście optyczne audio a amplituner ma wejścia optyczne to połączył bym tv z amplitunerem kablem optycznym, jeżeli amplituner nie ma wejścia optycznego to pozostaje wyjście 2 RCA z tunera vectry i wejście 2 RCA do amplitunera ale wtedy będzie dźwięk tyko stereo.

0
  • #3 09 Sty 2013 11:35
    dobrzan007
    Poziom 9  

Dzięki. Ale gdy nie da się użyć karty w tv - tak jak mówisz, wtedy muszę zostawić dekoder, i wtedy zostaje podłączenie takie jak w tej chwili czyli HDMI i tyle...

0