Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Yamaha 673/Samsung 55ES+vectra - Jak optymalnie podłączyć Vectrę do TV? do kina?

dobrzan007 09 Jan 2013 10:41 2103 2
 • #1
  dobrzan007
  Level 10  
  Szanowni Forumowicze,
  stałem się szczęśliwym posiadaczem kina Yamahy RX-V673+BD673, tv Samsunga UE55ES7000.
  I zanim powieszę tv na ścianie chciałbym to jakoś sensownie podłączyć z kablówką - vectry.

  Chodzi mi głównie o sposób podłączenia kablówki. Teraz mam wszystko przez HDMI, ale dekoder kablówki mam podłączony do amplitunera (HDMI oraz kabel).

  Wydaje mi się, że mogę użyć karty z vectry bezpośrednio w telewizorze - czy tuner DVBC w tv będzie sterował tą kablówką? Będzie EPG?

  Wtedy muszę podłączyć sygnał kablowy do tv, dekoder vectry przez HDMI do tv - i pytanie kolejne jak podłączyć wtedy dekoder vectry do ampli żeby mieć dźwięk w ampli?

  Proszę pomóżcie, bo jestem trochę w tym zielony...
  Dziękuję z góry.
  Michał
 • #2
  egon42
  Level 37  
  dobrzan007 wrote:
  Wydaje mi się, że mogę użyć karty z vectry bezpośrednio w telewizorze - czy tuner DVBC w tv będzie sterował tą kablówką? Będzie EPG?
  To się nie uda bo karta jest parowana z tunerem i sama nie będzie działać.jeżeli tv ma wyjście optyczne audio a amplituner ma wejścia optyczne to połączył bym tv z amplitunerem kablem optycznym, jeżeli amplituner nie ma wejścia optycznego to pozostaje wyjście 2 RCA z tunera vectry i wejście 2 RCA do amplitunera ale wtedy będzie dźwięk tyko stereo.
 • #3
  dobrzan007
  Level 10  
  Dzięki. Ale gdy nie da się użyć karty w tv - tak jak mówisz, wtedy muszę zostawić dekoder, i wtedy zostaje podłączenie takie jak w tej chwili czyli HDMI i tyle...