Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Projektor NEC NP115 - miga status 6 razy

09 Sty 2013 11:53 4086 2
  • Poziom 26  
    Witam. Mam projektor, który ma przepracowane ok 100 godzin i przestał działać. Po włączeniu świeci zielona kontrolka POWER i miga zielona Status, po chwili POWER świeci na czerwono a status miga 6 razy na czerwono. Nie robiłem jeszcze projektorów więc proszę o poradę co może być przyczyną bo nigdzie nie mogę znaleźć opisów błędów do tego modelu. Projektor jest znajomego i gdyby to była lampa to jest skłonny na nią dać tylko jak ją sprawdzić? Zwarłem transoptor według jednego z opisów żeby uruchomić bez lampy i rzeczywiście już nie miga status i widać treść obrazu. Brak jest jakiegokolwiek napięcia na złączu lampy, wie ktoś jakie tam ma być to napięcie?
  • Poziom 17  
    Kolego chicken007 to jest błąd lampy:

Power light:
    Steady Light [RED] ( [POWER SAVING] is selected for [STANDBY MODE])

Status Indicator: Blinking Light [RED] (6 cycle 0,5 sec ON, 0,5 sec OFF [LAMP ERROR] Lamp fails to light. Wait a full minute and then turn on again)

Pozdrawiam
  • Poziom 26  
    No tak tylko zastanawia mnie brak zasilania tej lampy, mam na zakładzie drugiego NEC-a inny model ale podobnie zrobiony i tam na złączu lampy mam ponad 1kV bo miernikowi brakuje skali i go wiesza.