Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG 60PA5500 + OnkyoTX-NR616 - Jak najlepiej połączyć?

krisu81 09 Sty 2013 13:20 1851 11
  • #1 09 Sty 2013 13:20
    krisu81
    Poziom 6  

Witam,
    jestem nowy na forum, więc liczę na pobłażliwość oraz pomoc w połączeniu podanego sprzętu, przy zachowaniu obrazu HD/3D oraz dźwięku 5.1:

1. Telewizor LG 60PA5500
    2. Amplituner OnkyoTX-NR616
    3. Blue-Ray Onkyo
    4. Turbodekoder telewizji N

Jak to połączyć ze sobą, żeby przy oglądaniu np. TVP1 nie włączał się od razu amplituner?

Tylnie panele urządzeń (analogicznie do wymienionych):

1. Posiada 1 gniazdo SPDIF i 2 HDMI

2.

3.

4. Ten na samej górze

Z góry dziękuję za rady i sugestie.

0 11
  • #2 09 Sty 2013 13:35
    anmedia
    Poziom 39  

Wszystkie urzadzenia oprocz amplitunera wpinasz bezposrednio do TV za pomoca HDMI. Z kazdego urzadzenia BluRay i dekoder optycznym kablem podlaczasz do amplitunera (rozwiazanie najlepsze, ekonomiczne i nie zalezne)

Jesli chcialbys wyprowadzic dzwiek z TV do amplitunera to rowniez optyczny SPDIF. Ale w tym przypadku zabraknie ci gniazda w amplitunerze. W zwiazku z czym (to jest tylko w opcji podlaczenia TV do amplitunera kablem optycznym) wypnij np Bluray z TV (HDMI) i ten kabelek wloz do gniazda nr1 HDMI (jesli podlaczysz do innego gniazda, oczywiscie nic sie nie stanie, ale stracisz mozliwosc sterowania jednym pilotem np z amplitunera odtwarzacza bluray). I dodatkowym kablem HDMI laczysz z HDMI OUT Main do TV. Kabel optyczny w tym polaczeniu nie jest juz potrzebny, dzwiek cyfrowy idzie kanalem w HDMI. Mankament tego polaczenia to zeby ogladac cos z DVD czy bluRay musi byc wlaczony amplituner.

0
  • #3 09 Sty 2013 13:53
    krisu81
    Poziom 6  

Pytanie, czy warto wyprowadzać dźwięk z telewizora jeśli TV będę oglądał jedynie przy użyciu dekodera TV? Rozumiem, że w tym przypadku dźwięk będzie dostarczony do amplitunera przez kabel optyczny? Jaka jest zatem różnica?

0
  • #4 09 Sty 2013 13:57
    anmedia
    Poziom 39  

krisu81 napisał:
    Pytanie, czy warto wyprowadzać dźwięk z telewizora jeśli TV będę oglądał jedynie przy użyciu dekodera TV?

Oczywiscie ze w tym przypadku nie ma to najmniejszego sensu. Dzwiek znacznie lepszej jakosci bedzie wychodzic z dekodera bezposrednio do amplitunera
    krisu81 napisał:
    Rozumiem, że w tym przypadku dźwięk będzie dostarczony do amplitunera przez kabel optyczny? Jaka jest zatem różnica?

Roznicy nie bedzie zadnej, no prawie. Jedynie w przypadku wysylania z TV dzwieku do amplitunera dzwiek wychodzi tylko w dwoch kanalach, a nie tak jak z dekodera do amplitunera w pelnej jakosci. Czyli generalnie polacznie z TV do amplitunera tylko pogorszyloby sprawe.
    A napisalem o takim polaczeniu bo wiele osob wlasnie tak chce laczyc TV i amplituner.

0
  • #5 09 Sty 2013 14:00
    krisu81
    Poziom 6  

A gdybym chciał oglądać TV z dźwiękiem jedynie ze speakerów TV, a nie przez amplituner, to które połączenie mi to umożliwia? Czy można mieć obie opcje jednocześnie do wyboru?

0
  • #6 09 Sty 2013 14:02
    anmedia
    Poziom 39  

krisu81 napisał:
    A gdybym chciał oglądać TV z dźwiękiem jedynie ze speakerów TV, a nie przez amplituner, to które połączenie mi to umożliwia?

Nie musisz niczego laczyc. To polaczenie bylo niezalezne od glosnikow w TV.
    krisu81 napisał:
    Czy można mieć obie opcje jednocześnie do wyboru?

Oczywiscie ze tak, zgodnie z tym co napisalem w poscie nr 2.

0
  • #7 09 Sty 2013 14:09
    krisu81
    Poziom 6  

Chciałbym jeszcze zapytać o jakość dźwięku, który idzie przez SPDIF oraz HDMI. Czy jest jakaś różnica? Natknąłem się na posty, że po SPDIF idzie dźwięk tylko 2-kanałowy. Czy to prawda?

W związku z tym czemu podłączać blueraya kablem SPDIF oraz HDMI jednocześnie?

Jest to dla mnie trochę niejasne, dlatego pytam.

0
  • Pomocny post
    #8 09 Sty 2013 14:15
    anmedia
    Poziom 39  

krisu81 napisał:
    Chciałbym jeszcze zapytać o jakość dźwięku, który idzie przez SPDIF oraz HDMI. Czy jest jakaś różnica?

Nie
    krisu81 napisał:
    Natknąłem się na posty, że po SPDIF idzie dźwięk tylko 2-kanałowy. Czy to prawda?

Przeczytaj post nr 4 ze zrozumieniem!!!
    krisu81 napisał:
    W związku z tym czemu podłączać blueraya kablem SPDIF oraz HDMI jednocześnie?

Przeczytaj instrukcje amplitunera - to akurat to jest dobrze wytlumaczone. Przeczytaj post nr 2 ze zrozumieniem, tam jest cala odpowiedz.

0
  • #9 09 Sty 2013 14:36
    krisu81
    Poziom 6  

Ok, dziękuję za pomoc, bardzo mi pomogłeś

Dodano po 7 [minuty]:

angelica_n napisał:
    Jesli chcialbys wyprowadzic dzwiek z TV do amplitunera to rowniez optyczny SPDIF. Ale w tym przypadku zabraknie ci gniazda w amplitunerze.

Teraz tak pomyślałem... czy coaxialem nie można?

0
  • #10 09 Sty 2013 14:38
    anmedia
    Poziom 39  

A poszukaj czy w ktoryms z wymienionych Twoich urzadzen masz takie wyjscie? Ono jest ale tylko w amplitunerze to pomaranczowe zaraz pod optycznymi!

0
  • #11 09 Sty 2013 14:44
    krisu81
    Poziom 6  

Faktycznie w TV nie ma.
    Jeszcze jedna myśl mnie nurtuje? Czy będzie różnica (jesli tak to jaka) jeśli bluraya i dekoder podłączę HDMI do amplitunera, a TV do amplitunera (reszta bez zmian)?

Pewnie chodzi tutaj o niezależność urządzeń i nie włączanie amplitunera bez potrzeby?
    A jeśli posiada on funkce standby, to jest sens?

Proszę się nie irytować, pytam bo po prostu nie wiem, każdy kiedyś zgłębiał wiedzę od podstaw :)

0
  • #12 09 Sty 2013 15:02
    anmedia
    Poziom 39  

krisu81 napisał:
    Faktycznie w TV nie ma.

No ja to wiem bo napisales na samym poczatku. Ale istnieje jedno rozwizanie, ktore nie jest drogie a rozwizaloby calkowicie problem. To taki konwerter. Laczysz z TV do konwertera optycznym a z konwertera do amplitunera coaxialnym. I wszystko masz polaczone tak jak powinno byc.

krisu81 napisał:
    Czy będzie różnica (Jesli tak to jaka) jeśli bluraya i dekoder podłączę HDMI do amplitunera,

Wszystko masz w poscie nr2. Takie jest wstepne zalozenie

krisu81 napisał:
    a TV do amplitunera (reszta bez zmian)?

W poscie nr 2 dalem odpowiedz, W takim przypadku jedno z urzadzen nalezy podlaczyc kablem HDMI do amplitunera. Problemem tutaj jest amplituner ktory ma za malo wejsc cyfrowych. I dlatego wlasnie przy zakupie tego konwertera rozwiazalbys problem w 100%

krisu81 napisał:
    Pewnie chodzi tutaj o niezależność urządzeń i nie włączanie amplitunera bez potrzeby?

Dokladnie takie bylo zalozenie, dlatego pierwsza opcja konfiguracji jak napisalem to:
    angelica_n napisał:
    (rozwiazanie najlepsze, ekonomiczne i nie zalezne)

krisu81 napisał:
    A jeśli posiada on funkce standby, to jest sens?

Ta funkcja nic ci nie daje. Jesli dany sprzet jest w standby to jest w oczekiwaniu i generalnie calosc jest wylaczona.

krisu81 napisał:
    Proszę się nie irytować, pytam bo po prostu nie wiem,

Jezeli pytania sa sensowne, i nie powtarzajace sie to dlaczego nie.

Moze jedynie irytowac to ze nie umiesz wyciagnac wnioskow, a praktycznie kazde pytanie co zadajesz masz odpowiedz post 2 i 4

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo