Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dell Server - Błąd instalacji Windows Server 2008 R2 Foundation

09 Sty 2013 13:28 2259 2
  • Poziom 9  
    Witam. Koledzy potrzebuję pomocy.
    Mianowicie chce na mojej maszynie zainstalować Windows Server 2008 R2 Foundation. Boot'uję płytkę, wszystko ładnie, ale gdy załaduje pliki i przechodzi do instalacji systemu "INSTALL NOW"---klikam oczywiście. Problem pojawia się gdy mam wybrać dysk na którym chce zainstalować system ponieważ wyskakuje mi błąd " A required CD/DVD drive device is missing. If you have a driver floppy disc CD, DVD, or USB flash drive,please insert it now.
    Note: If the Windows installation media is in the CD/DVD drive, you can safely remove it for this step.

Dużo czytałem na ten temat i wiem, że muszę połączyć dodatkowe sterowniki SATA z moim Windowsem a za bardzo nie wiem jak to zrobić. Wiem też że kolejną rzeczą jest to że dyski o pojemności 1TB i więcej potrzebują dodatkowych sterowników. Podobno program nLite załatwia sprawę, ale mam też program WAIK. Bios ustawiony na standard RAID Mode.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Tak tylko że tych sterowników RAID nie mogę znaleźć do Windows Server 2008 R2.

Dodano po 11 [minuty]:

Próbowałem wrzucić coś takiego: SAS RAID Adapter Driver for Windows Server 2008 R2 (64-bit) and Small Business Server 2011. Nic nie pomogło: komunikat No device drivers were found. Make sure that the installation media contains the correct drivers, and then click OK.

Męczę się z tym już 2 dni i dalej nie wiem o co chodzi.