Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ferguson Ariva combo 250 - Zawiesza się karta NNK HD

09 Sty 2013 16:01 3255 2
  • Poziom 9  
    Ariva zakupiona przed miesiącem z najnowszym softem. Zainstalowałem moduł nCAM HD
    Kanały kodowane szczególnie HD dłużej się uruchamiają od innych. Często w ogóle się nie odpalają, ale można wtedy wyświetlać informację o kanale – bez obrazu + oczywiście napis kanał kodowany. Wówczas część kanałów staje się tak samo nie widoczna, czasami wszystkie kodowane.
    Pomaga tylko wyłączenie i ponowne włączenie dekodera i jest ok. Zauważyłem że jak szybciej przerzucam kanały to wtedy najczęściej występuje ten problem.
    I jeszcze jedno –uruchomienie zegara w tryb czuwania, uniemożliwia normalne wyłączenie, tzn. sygnał w TV jest nieaktywny a dekoder pracuje (jest taki sam ciepły jak w trybie pracy) wtedy zablokowane kanały z karty można odblokować tylko twardym resetem – wyłącznikiem Power button .
    Konfiguracja dekodera: Talerz – 80 / KONWERTER INVERTO MONOBLOCK / TV podłączony przez HDMI /dźwięk do ampli tunera przez k. optyczny.
    Z funkcji Internetu, usb nie korzystałem
    Gdzie jest problem – karta czy dekoder?
  • Pomocny post
    Poziom 9  
    Witaj.
    Miałem to samo z zawiechami (ta sama konfiguracja mam Arive combo 250 i nCam). Szukałem rozwiązania i dlatego też między innymi znalazłem ten post. Widzę, że Twoje zapytanie zostało bez odpowiedzi - to opiszę jak ja sobie poradziłem - może komuś się przyda.
    W moim przypadku - okazało się, że nCam ma stary soft (naprodukowali tego i trochę pewnie przeleżał na półce). W Arivie przy próbie aktualizacji softu w nCam wyskakiwało, że jest aktualny - jednak wyczytałem na forach, że jest wersja softu z nr większym niż ten wyświetlany. Szczęśliwie posiadam telewizor philipsa 42PFL7606, który posiada gniazdo na CAM. Przeskanowałem satelitę włożyłem nCAM i po chwili zapytał się o aktualizację. Po niej moduł się zmienił - póki co na lepsze. Zwłoka między przełączaniem się kanałów jest mniejsza - no i najważniejsze zawiechy się skończyły.
    Polecam rozwiązanie.
    Pozdrawiam Tomek
  • Poziom 9  
    Hej.
    Dzięki za odpowiedz, trochę późno, musiałem się rozstać ze sprzętem - zresztą nie tylko z tym ( życie ) ale nie ważne. Dobrze że rozwiązałeś ten problem, jestem pewien że to było właśnie problemem. Jak obecny właściciel Arivy zechce to odeślę go do Twojego postu, a i innym się przyda.
    Dzięki