Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ferguson Ariva combo 250 - Zawiesza się karta NNK HD

biedatoy 09 Jan 2013 16:01 3651 2
Computer Controls
    biedatoy
    Level 10  
    Ariva zakupiona przed miesiącem z najnowszym softem. Zainstalowałem moduł nCAM HD
    Kanały kodowane szczególnie HD dłużej się uruchamiają od innych. Często w ogóle się nie odpalają, ale można wtedy wyświetlać informację o kanale – bez obrazu + oczywiście napis kanał kodowany. Wówczas część kanałów staje się tak samo nie widoczna, czasami wszystkie kodowane.
    Pomaga tylko wyłączenie i ponowne włączenie dekodera i jest ok. Zauważyłem że jak szybciej przerzucam kanały to wtedy najczęściej występuje ten problem.
    I jeszcze jedno –uruchomienie zegara w tryb czuwania, uniemożliwia normalne wyłączenie, tzn. sygnał w TV jest nieaktywny a dekoder pracuje (jest taki sam ciepły jak w trybie pracy) wtedy zablokowane kanały z karty można odblokować tylko twardym resetem – wyłącznikiem Power button .
    Konfiguracja dekodera: Talerz – 80 / KONWERTER INVERTO MONOBLOCK / TV podłączony przez HDMI /dźwięk do ampli tunera przez k. optyczny.
    Z funkcji Internetu, usb nie korzystałem
    Gdzie jest problem – karta czy dekoder?
  • Computer Controls
  • Helpful post
    tomq75
    Level 10  
    Witaj.
    Miałem to samo z zawiechami (ta sama konfiguracja mam Arive combo 250 i nCam). Szukałem rozwiązania i dlatego też między innymi znalazłem ten post. Widzę, że Twoje zapytanie zostało bez odpowiedzi - to opiszę jak ja sobie poradziłem - może komuś się przyda.
    W moim przypadku - okazało się, że nCam ma stary soft (naprodukowali tego i trochę pewnie przeleżał na półce). W Arivie przy próbie aktualizacji softu w nCam wyskakiwało, że jest aktualny - jednak wyczytałem na forach, że jest wersja softu z nr większym niż ten wyświetlany. Szczęśliwie posiadam telewizor philipsa 42PFL7606, który posiada gniazdo na CAM. Przeskanowałem satelitę włożyłem nCAM i po chwili zapytał się o aktualizację. Po niej moduł się zmienił - póki co na lepsze. Zwłoka między przełączaniem się kanałów jest mniejsza - no i najważniejsze zawiechy się skończyły.
    Polecam rozwiązanie.
    Pozdrawiam Tomek
    biedatoy
    Level 10  
    Hej.
    Dzięki za odpowiedz, trochę późno, musiałem się rozstać ze sprzętem - zresztą nie tylko z tym ( życie ) ale nie ważne. Dobrze że rozwiązałeś ten problem, jestem pewien że to było właśnie problemem. Jak obecny właściciel Arivy zechce to odeślę go do Twojego postu, a i innym się przyda.
    Dzięki