Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana głośników lub regeneracja starych - Małe dwudrożne kolumny

L.swiderski 09 Sty 2013 18:32 1821 5
  • #1 09 Sty 2013 18:32
    L.swiderski
    Poziom 6  

Witam drogie grono, w podobnych tematach przy pisaniu tego wątku nic ciekawego mi nie wyszukalo wiec postaram sie opisac jak najdokladniej moj problem.

Otóż, chciałem sobie wymienić rozsypany resor górny ale wyszlo jak wyszlo, niepotrzebnie wydane 40zł bo wkleiłem krzywo - bo czego moglem sie przeciez spodziewac po pierwszym razie z zerowym doswiadczeniem?

W kazdym badz razie: Co zrobić teraz - Wymienic glosniki czy regenerowac je gdzies dalej? Dodam ze mieszkam w bydgoszczy (akademik utp) a internet duzo mi nie powiedzial w sprawie kto moglby mi to zrobic. (Glosnik marki SEAS)

Z kolei kolumienka, wysoka nie jest. Ale fundusze tez mam... BARDZO ograniczone.
    Powiedzmy 100zł na głośnik?
    Jeżeli macie pytania o wymiary, rodzaj muzki i inne - czekam :P

Dolaczam zdjecia

Wymiana głośników lub regeneracja starych - Małe dwudrożne kolumny Wymiana głośników lub regeneracja starych - Małe dwudrożne kolumny Wymiana głośników lub regeneracja starych - Małe dwudrożne kolumny
    Wymiana głośników lub regeneracja starych - Małe dwudrożne kolumny

• #2 09 Sty 2013 19:22
    bruns
    Poziom 30  

L.swiderski napisał:
    przy pisaniu tego wątku nic ciekawego mi nie wyszukalo
    A wklepałeś w szukajkę , regeneracja głośników ?
    L.swiderski napisał:
    (Glosnik marki SEAS)

Warto naprawiać , bardzo dobra firma . Nie daj się skusić na wymianę głośników bo ktoś Ci powie że w cenie naprawy to kupisz nowe . Tylko że w cenie naprawy to kupisz nowe chińskie gów...

• #3 09 Sty 2013 19:36
    L.swiderski
    Poziom 6  

Tak, wpisywałem :P Nie znalazlem nic o 21.5 centymetrowych glosnikach firmy seas :(

Co do naprawy, pytanie polega na tym kto mi to zrobi? Efekt MOJEGO naprawiania masz na zdjeciach. Gdyby bylo mozna ubrac opis tego co zrobilem w niecenzuralne slowa, powiedzialbym ze... No wlasnie. A boje sie wydac kolejnej kasy na kolejne elementy gdzie w 90% popelnie blad, nawet za drugim razem.

Dodam, mieszkam w bydgoszczy!

• #4 09 Sty 2013 20:10
    bruns
    Poziom 30  

L.swiderski napisał:
    Tak, wpisywałem :P Nie znalazlem nic o 21.5 centymetrowych glosnikach firmy seas :(
    Technologia naprawy jest ta sama czy to seas ,tonsil czy "alpierd" . To tak samo jak z oponą czy Mercedes czy Fiat tak samo dziurę się zakleja .
    Nie musisz szukać konkretnie naprawy SEASa 21,5 cm , poszukaj ogólnie regeneracji głośnika a konkretnie wymiany zawieszenia górnego głośnika .
    L.swiderski napisał:
    Co do naprawy, pytanie polega na tym kto mi to zrobi?
    Sorki nie pomogę . Gdzie Białystok a gdzie Bydgoszcz ? Nikogo tam nie znam kto się tym zajmuje . Skoro w B-stoku są firmy co naprawiają to w Bydgoszczy tym bardziej .
    Jako student chodzisz na koncerty ? Zapytaj akustyka kto w tym mieście naprawia głośniki . Na pewno będzie wiedział bo sam nosił do naprawy spalone głośniki.

• #5 09 Sty 2013 20:18
    L.swiderski
    Poziom 6  

Sam grywam - tylko nigdy mi sie nic nie zepsuło :P
    Problem polega na tym że znam kupe lutników, ale czy lutnicy się tym zajmują? Z tego co wiem to oni od gitar :P

Popytam poczytam poszukam, bo google zbyt duzo mi do tej pory nie pokazywal. W sklepach muzycznych na pewno maja kontakty do ludzi ktorzy sie tym zajmuja. Moze mi w koncu ktos cos poleci.

• #6 09 Sty 2013 20:38
    bruns
    Poziom 30  

L.swiderski napisał:
    Problem polega na tym że znam kupe lutników, ale czy lutnicy się tym zajmują? Z tego co wiem to oni od gitar :P
    Nie stary ,to nie to . Gdzie Rym a gdzie Krym ?
    Popytaj facetów co się zajmują nagłośnieniem i sprzętem na koncertach .
    Na cholerę Ci lutnicy ? Skrzypce chcesz naprawić czy iny instrument z drewna z pudłem rezonansowym ?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME