Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Instalacja gniazda końcowego RTV - jeden przewód koncentryczny

09 Sty 2013 20:07 1623 4
  • Poziom 9  
    Dzień dobry

Zgodnie ze schematem (prowizorycznym) mam dwa pytania. Czy wystarczy zwykły trójnik (rozdzielacz sygnału) aby odseparować internet od tv? Telewizja będzie poprzez tuner od vectry. Czy wystarczy jeden przewód doprowadzający do gniazdka końcowego rtv aby odbierać z niego sygnał radiowy i telewizyjny? Nie było innej możliwości instalacji przewodu w tym gniazdku (jedno wejście puste). Może ktoś wie czy vectra udostępnia sam sygnał radiowy?

Instalacja gniazda końcowego RTV - jeden przewód koncentryczny
  • Poziom 9  
    Dziękuję za odpowiedź. Gniazdko oczywiście posiada dwa wyjścia (TV i R). Pozostaje mi tylko zakupić ten rozgałęźnik. Rozumiem, że zwykły trójnik albo nie zadziała albo będzie bardzo słaby?
  • Poziom 25  
    Witam,

Zwykły trójnik ( rozdzielacz) nie koniecznie jest dobrym sumatorem a w przypadku transmisji danych potrzebne jest dobre działanie w obydwu kierunkach ( kanał zwrotny).
    Jak widzę, nie są to jakieś kolosalne pieniądze i obejdzie się bez ewentualnych komplikacji - bezcenne :D :D
  • Poziom 9  
    Dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi. Pytałem się czysto teoretycznie. Temat uważam za zamknięty. Pozdrawiam!